Brøndby Cup Denmark 2022

28 till 31 Jul

Anmälningar

Antal anmälda lag: 113
U10-A Mini Cup (2 lag)
Brøndbyernes IF
Mjällby AIF

U10-B Mini Cup (2 lag)
Brøndbyernes IF:1
Brøndbyernes IF:2

U10-C/D Mini Cup (2 lag)
BK Olympic
Brøndbyernes IF

U13 Talent Cup (5 lag)
Brøndby IF
FA 2000
FC Helsingør
Hvidovre IF
Vålerenga:VIF U13

U14 Talent Cup (9 lag)
AIK
B.93
Brøndby IF
FA 2000
FC Helsingør
Hvidovre IF
Käpylän Pallo
Sundby Boldklub 
Vålerenga:VIF U14

U15 Talent Cup (8 lag)
AIK
Boldklubben Frem
Boldklubben af 1893
Brøndby IF
FA 2000
FC Helsingør
Hvidovre IF
NFC:Nfc

U7 Mini Cup (6 lag)
Brøndbyernes IF:BIF 1
Brøndbyernes IF:BIF 2
Brøndbyernes IF:BIF3
Solrød FC:1
Solrød FC:2
Solrød FC:3

U8-A Mini Cup (1 lag)
Københavns Boldklub:KB Q1

U8-C/D Mini Cup (1 lag)
Næstved I.F.

U9-A Mini Cup (3 lag)
Brøndby IF
Mjällby AIF
Svedala IF:Blå

U9-B Mini Cup (3 lag)
Brøndby IF
Næstved I.F.
Svedala IF:Vit

U9-C/D Mini Cup (2 lag)
Brøndby IF
Brøndbyernes IF:BIF pige

B03/04/05 (5 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
FM Klaipeda
Gresvik IF
IFK Fjärås

B06 (5 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
FC Kallfors
IFK Fjärås
IFK Stocksund:1

B07 (7 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Brøndby IF:Bif 4
FM Klaipeda
Helsingborg City FC
IFK Fjärås
LB07 Röd

B08 (6 lag)
Brøndby IF
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
NFC:2
Skrea IF
Trollhättans BoIS

B09 (6 lag)
Anderslövs Boik
Blentarps BK
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Brøndby IF:BIF 1
Brøndby IF:BIF 2

B10 (7 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Crofton Saints Youth
FC Bellevue
FC Bellevue:2
Helsingborg City FC - 1
Helsingborg City FC - 2

B11 (9 lag)
Brøndby IF
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Dalby GIF
Helsingborg IF:Blå
Helsingborg IF:Röd
Skurups AIF - 1
Skurups AIF - 2
Örebro SK

B12 (6 lag)
Brøndby IF
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Brøndbyernes IF:DU12
Helsingborg City FC - 1
Helsingborg City FC - 2

B13 (2 lag)
Brøndby IF:Blå
Brøndby IF:Gul

G05 (3 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Brøndbyernes IF:-2

G06 (2 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2

G07 (3 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Malmö FF

G08/09 (4 lag)
1. FC Ohmstede
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
IF VP, Uppsala

G10/11 (4 lag)
Brøndby IF - 1
Brøndby IF - 2
Brøndbyernes IF:Pige U11-1
Brøndbyernes IF:Pige U11-2
1. FC Ohmstede ,G08/09 - Yellow, or probably black

AIK ,U14 Talent Cup - Svart
AIK ,U15 Talent Cup - Svart
Anderslövs Boik ,B09 - White

B.93 ,U14 Talent Cup - Hvid
BK Olympic ,U10-C/D Mini Cup - Grön
Blentarps BK ,B09 - Blå
Boldklubben Frem ,U15 Talent Cup - Rød/blå
Boldklubben af 1893 ,U15 Talent Cup - Hvid
Brøndby IF - 1 ,B03/04/05 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B06 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B07 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B08 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B09 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B10 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B11 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,B12 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,G05 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,G06 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,G07 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,G08/09 - Yellow
Brøndby IF - 1 ,G10/11 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B03/04/05 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B06 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B07 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B08 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B09 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B10 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B11 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,B12 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,G05 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,G06 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,G07 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,G08/09 - Yellow
Brøndby IF - 2 ,G10/11 - Yellow
Brøndby IF:BIF 1 ,B09 - Gul
Brøndby IF:BIF 2 ,B09 - Gul
Brøndby IF:Bif 4 ,B07 - Gul
Brøndby IF:Blå ,B13
Brøndby IF:Gul ,B13
Brøndby IF ,U13 Talent Cup - Gul
Brøndby IF ,U14 Talent Cup - Gul
Brøndby IF ,U15 Talent Cup - Gul
Brøndby IF ,U9-A Mini Cup - Gul
Brøndby IF ,U9-B Mini Cup - Gul
Brøndby IF ,U9-C/D Mini Cup - Gul
Brøndby IF ,B08 - Gul
Brøndby IF ,B11 - Gul
Brøndby IF ,B12 - Gul
Brøndbyernes IF:-2 ,G05 - Gul
Brøndbyernes IF:1 ,U10-B Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF:2 ,U10-B Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF:BIF 1 ,U7 Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF:BIF 2 ,U7 Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF:BIF pige ,U9-C/D Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF:BIF3 ,U7 Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF:DU12 ,B12 - Gul
Brøndbyernes IF:Pige U11-1 ,G10/11 - Gul
Brøndbyernes IF:Pige U11-2 ,G10/11 - Gul
Brøndbyernes IF ,U10-A Mini Cup - Gul
Brøndbyernes IF ,U10-C/D Mini Cup - Gul

Crofton Saints Youth ,B10 - Blue and white stripes

Dalby GIF ,B11 - Blå

FA 2000 ,U13 Talent Cup - Blå
FA 2000 ,U14 Talent Cup - Blå
FA 2000 ,U15 Talent Cup - Blå
FC Bellevue:2 ,B10 - Vit
FC Bellevue ,B10 - Svart
FC Helsingør ,U13 Talent Cup - Lyseblå og hvidstribet
FC Helsingør ,U14 Talent Cup - Lyseblå og hvid
FC Helsingør ,U15 Talent Cup - Lyseblå og hvid
FC Kallfors ,B06 - Vit
FM Klaipeda ,B03/04/05 - Yellow
FM Klaipeda ,B07 - Yellow

Gresvik IF ,B03/04/05 - Blå

Helsingborg City FC - 1 ,B10 - Black
Helsingborg City FC - 1 ,B12 - Black
Helsingborg City FC - 2 ,B10 - Svart
Helsingborg City FC - 2 ,B12 - Black
Helsingborg City FC ,B07 - Black
Helsingborg IF:Blå ,B11 - Röd/vit
Helsingborg IF:Röd ,B11 - Röd/vit
Hvidovre IF ,U13 Talent Cup - Rød
Hvidovre IF ,U14 Talent Cup - Rød
Hvidovre IF ,U15 Talent Cup - Rød

IF VP, Uppsala ,G08/09 - Red
IFK Fjärås ,B03/04/05 - Red
IFK Fjärås ,B06 - Red
IFK Fjärås ,B07 - Red
IFK Stocksund:1 ,B06 - Vit

Käpylän Pallo ,U14 Talent Cup - Black (second shirt white
Københavns Boldklub:KB Q1 ,U8-A Mini Cup - Blå/hvid

LB07 Röd ,B07 - Röd

Malmö FF ,G07 - Himmelsblå
Mjällby AIF ,U10-A Mini Cup - Gul
Mjällby AIF ,U9-A Mini Cup - Gul

NFC:2 ,B08 - Blå
NFC:Nfc ,U15 Talent Cup - Blå
Næstved I.F. ,U8-C/D Mini Cup - Grøn
Næstved I.F. ,U9-B Mini Cup - Grøn

Skrea IF ,B08 - Yellow
Skurups AIF - 1 ,B11 - Green
Skurups AIF - 2 ,B11 - Green
Solrød FC:1 ,U7 Mini Cup - Rød
Solrød FC:2 ,U7 Mini Cup - Rød
Solrød FC:3 ,U7 Mini Cup - Rød
Sundby Boldklub ,U14 Talent Cup  - RØd
Svedala IF:Blå ,U9-A Mini Cup - Blå
Svedala IF:Vit ,U9-B Mini Cup - Blå

Trollhättans BoIS ,B08 - Red

Vålerenga:VIF U13 ,U13 Talent Cup - Blå
Vålerenga:VIF U14 ,U14 Talent Cup - Blå

Örebro SK ,B11 - Vit
Land Antal lag Procent Antal anmälda lag:
50 44.25 B.93:U14 Talent Cup, Boldklubben Frem:U15 Talent Cup, Boldklubben af 1893:U15 Talent Cup, Brøndby IF:BIF 1:B09, Brøndby IF:BIF 2:B09, Brøndby IF:Bif 4:B07, Brøndby IF:Blå:B13, Brøndby IF:Gul:B13, Brøndby IF:U13 Talent Cup, Brøndby IF:U14 Talent Cup, Brøndby IF:U15 Talent Cup, Brøndby IF:U9-A Mini Cup, Brøndby IF:U9-B Mini Cup, Brøndby IF:U9-C/D Mini Cup, Brøndby IF:B08, Brøndby IF:B11, Brøndby IF:B12, Brøndbyernes IF:-2:G05, Brøndbyernes IF:1:U10-B Mini Cup, Brøndbyernes IF:2:U10-B Mini Cup, Brøndbyernes IF:BIF 1:U7 Mini Cup, Brøndbyernes IF:BIF 2:U7 Mini Cup, Brøndbyernes IF:BIF pige:U9-C/D Mini Cup, Brøndbyernes IF:BIF3:U7 Mini Cup, Brøndbyernes IF:DU12:B12, Brøndbyernes IF:Pige U11-1:G10/11, Brøndbyernes IF:Pige U11-2:G10/11, Brøndbyernes IF:U10-A Mini Cup, Brøndbyernes IF:U10-C/D Mini Cup, FA 2000:U13 Talent Cup, FA 2000:U14 Talent Cup, FA 2000:U15 Talent Cup, FC Helsingør:U13 Talent Cup, FC Helsingør:U14 Talent Cup, FC Helsingør:U15 Talent Cup, Gresvik IF:B03/04/05, Hvidovre IF:U13 Talent Cup, Hvidovre IF:U14 Talent Cup, Hvidovre IF:U15 Talent Cup, Københavns Boldklub:KB Q1:U8-A Mini Cup, NFC:2:B08, NFC:Nfc:U15 Talent Cup, Næstved I.F.:U8-C/D Mini Cup, Næstved I.F.:U9-B Mini Cup, Solrød FC:1:U7 Mini Cup, Solrød FC:2:U7 Mini Cup, Solrød FC:3:U7 Mini Cup, Sundby Boldklub:U14 Talent Cup , Vålerenga:VIF U13:U13 Talent Cup, Vålerenga:VIF U14:U14 Talent Cup,
1 0.88 Crofton Saints Youth:B10,
62 54.87 1. FC Ohmstede:G08/09, AIK:U14 Talent Cup, AIK:U15 Talent Cup, Anderslövs Boik:B09, BK Olympic:U10-C/D Mini Cup, Blentarps BK:B09, Brøndby IF - 1:B03/04/05, Brøndby IF - 1:B06, Brøndby IF - 1:B07, Brøndby IF - 1:B08, Brøndby IF - 1:B09, Brøndby IF - 1:B10, Brøndby IF - 1:B11, Brøndby IF - 1:B12, Brøndby IF - 1:G05, Brøndby IF - 1:G06, Brøndby IF - 1:G07, Brøndby IF - 1:G08/09, Brøndby IF - 1:G10/11, Brøndby IF - 2:B03/04/05, Brøndby IF - 2:B06, Brøndby IF - 2:B07, Brøndby IF - 2:B08, Brøndby IF - 2:B09, Brøndby IF - 2:B10, Brøndby IF - 2:B11, Brøndby IF - 2:B12, Brøndby IF - 2:G05, Brøndby IF - 2:G06, Brøndby IF - 2:G07, Brøndby IF - 2:G08/09, Brøndby IF - 2:G10/11, Dalby GIF:B11, FC Bellevue:2:B10, FC Bellevue:B10, FC Kallfors:B06, FM Klaipeda:B03/04/05, FM Klaipeda:B07, Helsingborg City FC - 1:B10, Helsingborg City FC - 1:B12, Helsingborg City FC - 2:B10, Helsingborg City FC - 2:B12, Helsingborg City FC:B07, Helsingborg IF:Blå:B11, Helsingborg IF:Röd:B11, IF VP, Uppsala:G08/09, IFK Fjärås:B03/04/05, IFK Fjärås:B06, IFK Fjärås:B07, IFK Stocksund:1:B06, Käpylän Pallo:U14 Talent Cup, LB07 Röd:B07, Malmö FF:G07, Mjällby AIF:U10-A Mini Cup, Mjällby AIF:U9-A Mini Cup, Skrea IF:B08, Skurups AIF - 1:B11, Skurups AIF - 2:B11, Svedala IF:Blå:U9-A Mini Cup, Svedala IF:Vit:U9-B Mini Cup, Trollhättans BoIS:B08, Örebro SK:B11,