Website powered by

Rødspætte Cup 2019

18 bis 22 Apr

Teilnehmer

Anzahl der registrierten Mannschaften: 322

Sortierung wählen:

U19 Drg    (25 Mannschaften) U19 Pig    (20 Mannschaften)
  AMTV Hamburg:1 - Weinrot
  AMTV Hamburg:2 - Weinrot
  Glassverket IF - Lilla
  HK Lidköping - Svart
  HK-72 Sande - Blå
  HT Norderstedt - Weiß
  HTU - Rød
  Handball Sport Verein Hamburg:1 - Schwarz
  Handball Sport Verein Hamburg:2 - Schwarz
  Hjørring Håndbold - Rød
  Kolding KFUM Håndbold - Rød/Grå
  Kärra HF - Gul
  Roskilde Håndbold - Hvid
  RØRVIK IL - Hvit
  Rækker Mølle Håndbold:1 - Rød
  Rækker Mølle Håndbold:2 - Rød
  SV Henstedt-Ulzburg - Schwarz
  Skara HK - Gul
  Skånela IF - Röd
  Strandby/Elling IF - Hvid/rød
  TV Fischbek - Rot
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck - White
  TuS Aumühle-Wohltorf - Navyblau
  VfL Bad Schwartau:1 - Blo
  VfL Bad Schwartau:2 - Blo
  AMTV Hamburg - Weinrot
  Frederikshavn FI - Blå
  HT Norderstedt - Weiß
  HTS/BW96 Handball - schwarz/schwarz
  Havørn Ail - Blå
  Kolding KFUM Håndbold - Rød/Grå
  Kärra HF - Gul
  Rolvsøy IF:1 - Rød og gul
  Rolvsøy IF:2 - Rød og gul
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rækker Mølle Håndbold - Rød
  Rødekro-Aabenraa Håndbold - Limegrøn
  Skanderborg Håndbold - Grøn
  Skara HF - Lila
  Sæby HK - Hvid
  TSV Ellerbek - Rot
  Team Hamburg - Schwarz
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck - White
  VfL Bad Schwartau - Blo
U16 Drg    (41 Mannschaften) U16 Pig    (48 Mannschaften)
  AMTV Hamburg - Weinrot
  Aalborg Håndbold:E - Rød m. hvide shorts
  Buxtehuder SV - Blau
  Frederikshavn FI - Blå
  Gamle Fredrikstad HK:1 - Hvit
  Gamle Fredrikstad HK:2 - Hvit
  Glassverket IF:1 - Lilla
  Glassverket IF:2 - Lilla
  HC Gelpe/Strombach - Gelb
  HP Tibro - Blå
  HTS/BW96 Handball:1 - Blau/weiß
  HTS/BW96 Handball:2 - Blau/weiß
  HTU - Rød
  Halmstad Handboll - Röd
  Handball Sport Verein Hamburg - Schwarz
  Hjørring Håndbold - Rød
  Härryda HK - Blå
  IF Hallby HK:E - Blå
  KFUM Trollhättan - Röd
  Kärra HF - Gul
  Langhus Håndball - Burgunder
  Marks HK - Blå
  Notodden Håndballag - Blå
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rødekro-Aabenraa Håndbold:E - Limegrøn
  SV Henstedt-Ulzburg - Schwarz
  Skanderborg Håndbold:E - Grøn
  Ski IL Håndball:1 - Gul/blå
  Ski IL Håndball:2 - Gul/blå
  Spånga HK - Blå
  Stord - Kvit
  Strandby/Elling IF - Hvid/rød
  Sæby HK:1 - Hvid
  Sæby HK:2 - Hvid
  TV Fischbek - Rot
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck:1 - White
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck:2 - White
  VfL Bad Schwartau:2 - Blau
  VfL Bad Schwartau:E - Blo
  Åhus Handboll:E - Blå
  AMTV Hamburg - Weinrot
  Austrått - Blå
  BK Heid - Röd
  Borlänge HK - Vit
  Bremerhaven - weiß
  Buxtehuder SV:2 - Blau
  Buxtehuder SV:E - Blau
  Ganddal IL - Rød
  Gedsted forenede IK - Blå
  Glassverket IF - Lilla
  HTS/BW96 Handball - schwarz/schwarz
  HTU - Rød
  Havørn IL - Blå/blå
  Hjørring Håndbold - Rød
  Huddinge HK:1 - Blå
  Huddinge HK:2 - Blå
  IF Birkebeineren - Blå/gul
  JH Wümme - Weiß
  Kärra HF:2 - Gul
  Kärra HF:E - Gul
  NAIS Handbollsförening - Svart
  Norrköpings KvIK - Grön
  Notodden Håndballag - Blå
  Oppegård IL - Gul
  Ramnes IF - Blå
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rødekro-Aabenraa Håndbold:E - Limegrøn
  SV Henstedt-Ulzburg - Schwarz
  Skara HF - Lila
  Skara HF:2 - Lila
  Sola HK:1 - Gul
  Sola HK:2 - Gul
  Stord - Kvit
  Strandby/Elling IF:2 - Hvid/rød
  Strandby/Elling IF:E - Hvid/rød
  Sunde il - Gul
  TSV Oerlinghausen - Weiß
  TV Fischbek - Rot
  Tistedalens TIF - Svart/rød
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck:1 - White
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck:2 - White
  TuS Aumühle-Wohltorf - Navyblau
  Tveter HK - Burgunder
  VfL Bad Schwartau:2 - Blo
  VfL Bad Schwartau:E - Blo
  Ålgård:1 - Rød
  Ålgård:2 - Rød
U14 Drg    (37 Mannschaften) U14 Pig    (77 Mannschaften)
  AMTV Hamburg:1 - Weinrot
  AMTV Hamburg:2 - Weinrot
  Borris- Rækker Mølle - Rød
  Bremerhaven:1 - Blau
  Buxtehuder SV - Blau
  Fjellhammer - Grønn
  Frederikshavn FI - Blå
  Glassverket IF:1 - Lilla
  Glassverket IF:2 - Lilla
  HC Gelpe/Strombach - Gelb
  HP Warta:1 - Vit
  HP Warta:2 - Vit
  HTS/BW96 Handball - Blau/weiß
  HTU:1 - Rød
  HTU:2 - Rød
  Halmstad Handboll - Röd
  Handball Sport Verein Hamburg - Schwarz
  IFK Nyköping - Blå
  KFUM Trollhättan:1 - Röd
  KFUM Trollhättan:2 - Röd
  Konnerud IL - Rød
  Langhus Håndball - Burgunder
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rødekro-Aabenraa Håndbold:1 - Limegrøn
  Rødekro-Aabenraa Håndbold:2 - Limegrøn
  SV Henstedt-Ulzburg - Schwarz
  Skibsby/Højene IF - Hvid
  Skåre HK - Grön
  Sola HK - Gul
  Stord - Kvit
  Strandby/Elling IF - Hvid/rød
  Sæby HK - Hvid
  TuS Aumühle-Wohltorf - Navyblau
  Tus Brockhagen - Rot-weiß
  Ålgård:1 - Rød
  Ålgård:2 - Rød
  AMTV Hamburg - Weinrot
  Askim IF - Rød
  BK Heid:1 - Röd
  BK Heid:2 - Röd
  Borris- Rækker Mølle - Grøn
  Bremerhaven:1 - Blau
  Bremerhaven:2 - Blau
  Buxtehuder SV:1 - Blau
  Buxtehuder SV:2 - Blau
  Eidsvold IF - Rød
  Frederikshavn FI:1 - Blå
  Frederikshavn FI:2 - Blå
  Fyllingen - Gul
  Glassverket IF:1 - Lilla
  Glassverket IF:2 - Lilla
  Gulset IF - Rød
  Gulset IF:2 - Rød
  HTS/BW96 Handball:1 - schwarz/schwarz
  HTS/BW96 Handball:2 - schwarz/schwarz
  HTU:1 - Rød
  HTU:2 - Rød
  HUK Håndbold - Rød
  Halmstad Handboll - Röd
  Hjørring Håndbold - Rød
  Hk Aranäs - Vit
  Hk Aranäs:2 - Vit
  Hundvåg - Gul
  KFUM Trollhättan - Röd
  Konnerud IL:1 - Rød
  Konnerud IL:2 - Rød
  Kärra HF:1 - Gul
  Kärra HF:2 - Gul
  Langhus Håndball:1 - Burgunder
  Langhus Håndball:2 - Burgunder
  Larvik Turn:1 - White
  Larvik Turn:2 - White
  Lysekils HK - Vit
  Lüner SV Handball - Schwarz
  Mölndals HF - Röd
  Nordby IL:1 - Rød og grønn
  Nordby IL:2 - Rød og grønn
  OV Helsingborg HK - Grön
  Pargas IF - Röd
  Ramnes IF - Blå
  Ramnes IF:2 - Blå
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rødekro-Aabenraa Håndbold:1 - Limegrøn
  Rødekro-Aabenraa Håndbold:2 - Limegrøn
  SV Henstedt-Ulzburg:1 - Schwarz
  SV Henstedt-Ulzburg:2 - Schwarz
  Sandned Håndball klubb:1 - Lyseblå
  Sandned Håndball klubb:2 - Lyseblå
  Skara HF - Lila
  Skövde HF:1 - Röd
  Skövde HF:2 - Röd
  Stenungsunds HK:1 - Röd
  Stenungsunds HK:2 - Röd
  Stenungsunds HK:3 - Röd
  Stord:1 - Hvit
  Stord:2 - Hvit
  Strandby/Elling IF:1 - Hvid/rød
  Strandby/Elling IF:2 - Hvid/rød
  Strandby/Elling IF:3 - Hvid/rød
  Sæby HK:1 - Hvid
  Sæby HK:2 - Hvid
  TSVE 1890 Bielefeld - Blå
  Tibro HK - Grön
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck - White
  Tårs/Østervrå - Blå/rød
  Vegårshei IL - Gul
  VfL Bad Schwartau:1 - Blo
  VfL Bad Schwartau:2 - Blo
  Ålgård:1 - Rød
  Ålgård:2 - Rød
  Ålgård:3 - Rød
  Åssiden IF - Blå og hvitstripet
U12 Drg    (38 Mannschaften) U12 Pig    (36 Mannschaften)
  AMTV Hamburg - Weinrot
  BK Heid - Röd
  Bogafjell IL - Hvit
  Bremerhaven - Blau
  Buxtehuder SV - Blau
  Gedsted forenede IK - Blå
  Glassverket IF - Lilla
  HK-72 Sande - Blå
  HL Buchholz08-Rosengarten - Rot
  HTS/BW96 Handball:1 - Blau/weiß
  HTS/BW96 Handball:2 - Blau/weiß
  HTS/BW96 Handball:3 - Blau/weiß
  HTU - Rød
  Handball Sport Verein Hamburg - Schwarz
  Hjørring Håndbold - Rød
  Hk Aranäs - Vit
  IK Baltichov:1 - Vit
  IK Baltichov:2 - Vit
  IK Cyrus - Gul
  IK Sund - Mörkblå
  Konnerud IL:1 - Rød
  Konnerud IL:2 - Rød
  Langhus Håndball - Burgunder
  Ramnes IF - Blå
  Redbergslids IK - Vit
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rødekro-Aabenraa Håndbold - Limegrøn
  SV Henstedt-Ulzburg:1 - Schwarz
  SV Henstedt-Ulzburg:2 - Schwarz
  Stenungsunds HK:1 - Röd
  Stenungsunds HK:2 - Röd
  Strandby/Elling IF - Hvid/rød
  Sæby HK - Hvid
  Torslanda HK:1 - Blå
  Torslanda HK:2 - Blå
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck - White
  Tårs/Østervrå:1 - Blå/rød
  AMTV Hamburg - Weinrot
  AMTV Hamburg:2 - Weinrot
  BK Heid:1 - Röd
  BK Heid:2 - Röd
  Bremerhaven:1 - Blau
  Bremerhaven:2 - grün-weiß / green-white
  Buxtehuder SV - Blau
  Eidsvold IF - Rød
  Flaktveit:1 - Gul
  Flaktveit:2 - Gul
  Frederikshavn FI:1 - Blå
  Frederikshavn FI:2 - Blå
  Frederikshavn FI:3 - Blå
  Glassverket IF:1 - Lilla
  Glassverket IF:3 - Lilla
  HK Country - Röd/svart
  HTS/BW96 Handball - schwarz/schwarz
  KFUM Trollhättan - Röd
  Konnerud IL:1 - Rød
  Konnerud IL:2 - Rød
  Kärra HF - Gul
  Langhus Håndball - Burgunder
  Pargas IF - Röd
  Ramnes IF:1 - Blå
  Ramnes IF:2 - Blå
  Redbergslids IK - Blå
  Roskilde Håndbold:1 - Hvid
  Roskilde Håndbold:2 - Hvid
  Rødekro-Aabenraa Håndbold - Limegrøn
  SV Henstedt-Ulzburg:1 - Schwarz
  SV Henstedt-Ulzburg:2 - Schwarz
  Strandby/Elling IF:1 - Hvid/rød
  Strandby/Elling IF:2 - Hvid/rød
  TuS 97 Bielefeld-Jöllenbeck - White
  Tårs/Østervrå:1 - Rød
  Tårs/Østervrå:2 - Rød