Föregående år har åldersgrupperna snabbt blivit fyllda med lag så skynda med anmälan för att inte missa en plats. Vi har plats för totalt 96 lag och omkring 1000 spelare förväntas delta under 2 dagar. Vi fortsätter med line-up inklusive spootlight och musik i läktarhallen. Vi försöker även i år hålla en hög servicenivå genom cupen och bra utbud i kiosken med mat, frukt, mackor, fika, & godis.
OBS! Endast swish som betalmedel.
Åldersgrupper 8 -13 år
Speldagar: P2014 Lörd morgon/fm, P2012 Lörd lunch/em, P2010 Lörd em/kväll
P2015 Sönd morgon/fm, P2013 Sönd lunch/em, P2011 Sönd em
Spelformer: Vi kommer i alla åldrar spela 5 vs 5 (se mer under meny/turneringsinfo/regler)
För 13-åringarna kommer vi tillämpa A- och B-slutspel och därmed är alla lag garanterade slutspel och minst 4 matcher. De som är 12 eller yngre spelar 4 matcher utan tabellräkning enligt riktlinjerna från SvFF.
Spelplats är Höganäs Sportcenters moderna inomhusanläggning med bla Läktarhallen som har plats för uppemot 1000 åskådare vilket borgar för en festlig inramning. Ambitionen är att förena fartfylld fotboll med med hög kringservice och god stämning.
VÄLKOMNA!
Ange namnet (eller del av) ditt lag och tryck ENTER
Dina sparade favoritlag
(Inga lag är sparade ännu. Du måste först söka lag i textboxen ovan)
Vi har fått besked av polismyndigheten att vår aktivitet har blivit belagd med väskförbud för publiken (ej spelarna).
Gäller väskor större än 40x40x20cm. Undantag för personer med medicinska behov som kan styrka det.
OBS på att undvika ta med väskor eller lämna eventuella väskor i bilen. Kontroller kommer finnas vid ingångarna.
/ VIKENS IK
Website powered by Tournament Software
Ladda ned testversion här! © @VER
Ansvarig för innehållet på denna sida är Vikens IK, Viken för Per i Viken Cup 2023 [archived]. Om du har några problem eller frågor, kontakta dem via