Kampe Lør 07.09.2019
Kampe
Række | Pulje | Dato | Tid | hold | Bane | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | Herre B | Pulje 1 | 08:30 | BHK | - | Hillerød HK 2 | Eskilstrup B1 | 9 - 14 |
7 | Dame B | Pulje 2 | 08:30 | Team Nørrebro 1 | - | FHH 90 | Nr. Alslev | 20 - 17 |
9 | Dame C | Pulje 1 | 08:30 | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 1 | - | Østofte Hillested Håndboldklub 2 | Tingsted | 9 - 13 |
16 | Dame C | Pulje 3 | 08:30 | Østofte Hillested Håndboldklub 1 | - | VHC/Vidar 2 | Horbelev | 12 - 20 |
39 | Dame C | Pulje 2 | 08:30 | Espergærde 2 | - | Nordfalster Sportsklub | Stubbekøbing | 14 - 12 |
102 | Herre B | Pulje 1 | 08:30 | Team Faxe Håndbold | - | Ravnsborg Håndboldklub | Eskilstrup B2 | 16 - 11 |
70 | Herre A | Pulje 1 | 09:00 | Hillerød HK 1 | - | Ajax København 1 | Nr. Vedby | 13 - 13 |
15 | Dame C | Pulje 3 | 09:15 | Holmegaard Håndbold | - | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 3 | Horbelev | 15 - 7 |
38 | Dame C | Pulje 2 | 09:15 | BHK 3 | - | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 2 | Stubbekøbing | 13 - 18 |
103 | Dame C | Pulje 1 | 09:15 | BHK 2 | - | Ravnsborg Håndboldklub | Tingsted | 14 - 15 |
29 | Dame A | Pulje 2 | 09:20 | Ajax København 1 | - | BHK 1 | Eskilstrup B2 | 13 - 13 |
71 | Dame A | Pulje 1 | 09:20 | Roskilde Håndbold | - | NFH 1 | Eskilstrup B1 | 13 - 16 |
6 | Dame B | Pulje 1 | 10:00 | CIK | - | Espergærde 1 | Stubbekøbing | 11 - 17 |
32 | Herre C | Pulje 1 | 10:00 | Frederiksværk | - | Nordfalster Sportsklub | Tingsted | 23 - 25 |
52 | Herre C | Pulje 2 | 10:00 | Eskilstrup Håndboldklub | - | VHC/Vidar 1 | Horbelev | 15 - 15 |
66 | Herre A | Pulje 1 | 10:00 | Dianalund/Tersløse Håndboldklub | - | Team Sydhavsøerne | Nr. Vedby | 17 - 13 |
104 | Herre B | Pulje 2 | 10:00 | Team Nørrebro | - | HF Kalundborg | Nr. Alslev | 32 - 27 |
23 | Dame A | Pulje 1 | 10:10 | Holbæk/Jernløse Håndbold | - | TMS Ringsted | Eskilstrup B1 | 13 - 8 |
92 | Dame A | Pulje 2 | 10:10 | NFH U19 | - | FIF Håndbold 2 | Eskilstrup B2 | 21 - 11 |
5 | Dame B | Pulje 1 | 10:45 | Team Nørrebro 2 | - | VHC/Vidar 1 | Stubbekøbing | 15 - 15 |
1 | Herre B | Pulje 1 | 11:00 | Team Faxe Håndbold | - | Hillerød HK 2 | Eskilstrup B2 | 23 - 8 |
2 | Herre B | Pulje 1 | 11:00 | Ravnsborg Håndboldklub | - | BHK | Eskilstrup B1 | 17 - 13 |
25 | Dame C | Pulje 1 | 11:15 | BHK 2 | - | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 1 | Tingsted | 14 - 6 |
62 | Dame C | Pulje 3 | 11:15 | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 3 | - | Østofte Hillested Håndboldklub 1 | Horbelev | 6 - 19 |
106 | Dame B | Pulje 2 | 11:15 | FHH 90 | - | Hillerød HK | Nr. Alslev | 16 - 24 |
10 | Dame C | Pulje 2 | 11:30 | BHK 3 | - | Nordfalster Sportsklub | Stubbekøbing | 14 - 14 |
37 | Herre A | Pulje 1 | 11:30 | Hillerød HK 1 | - | NFH | Nr. Vedby | 20 - 16 |
34 | Dame A | Pulje 1 | 11:50 | FIF Håndbold 1 | - | Roskilde Håndbold | Eskilstrup B1 | 17 - 19 |
72 | Dame A | Pulje 2 | 11:50 | Ajax København 1 | - | Furesø Håndbold | Eskilstrup B2 | 12 - 12 |
26 | Dame C | Pulje 1 | 12:00 | Østofte Hillested Håndboldklub 2 | - | Ravnsborg Håndboldklub | Tingsted | 9 - 10 |
61 | Dame C | Pulje 3 | 12:00 | VHC/Vidar 2 | - | Holmegaard Håndbold | Horbelev | 18 - 8 |
14 | Dame C | Pulje 2 | 12:15 | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 2 | - | Espergærde 2 | Stubbekøbing | 10 - 14 |
31 | Herre A | Pulje 1 | 12:30 | Ajax København 1 | - | Dianalund/Tersløse Håndboldklub | Nr. Vedby | 15 - 9 |
35 | Dame A | Pulje 1 | 12:40 | NFH 1 | - | Holbæk/Jernløse Håndbold | Eskilstrup B1 | 19 - 9 |
53 | Dame A | Pulje 2 | 12:40 | BHK 1 | - | FIF Håndbold 2 | Eskilstrup B2 | 11 - 11 |
18 | Herre C | Pulje 1 | 12:45 | VHC/Vidar 2 | - | Frederiksværk | Tingsted | 19 - 21 |
33 | Herre C | Pulje 2 | 12:45 | Møns Håndboldklub | - | Eskilstrup Håndboldklub | Horbelev | 10 - 23 |
107 | Herre B | Pulje 2 | 12:45 | HF Kalundborg | - | NFØ håndbold | Nr. Alslev | 30 - 34 |
108 | Dame B | Pulje 1 | 13:00 | VHC/Vidar 1 | - | CIK | Stubbekøbing | 16 - 8 |
109 | Herre B | Pulje 1 | 13:30 | Hillerød HK 2 | - | Ravnsborg Håndboldklub | Eskilstrup B1 | 15 - 15 |
110 | Herre B | Pulje 1 | 13:30 | BHK | - | Team Faxe Håndbold | Eskilstrup B2 | 12 - 17 |
111 | Dame B | Pulje 1 | 13:45 | Espergærde 1 | - | Team Nørrebro 2 | Stubbekøbing | 10 - 12 |
11 | Dame B | Pulje 2 | 14:00 | Hillerød HK | - | Team Nørrebro 1 | Nr. Alslev | 14 - 24 |
45 | Dame C | Pulje 3 | 14:00 | VHC/Vidar 2 | - | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 3 | Horbelev | 18 - 3 |
56 | Dame C | Pulje 1 | 14:00 | Ravnsborg Håndboldklub | - | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 1 | Tingsted | 13 - 10 |
86 | Herre A | Pulje 1 | 14:00 | Team Sydhavsøerne | - | Hillerød HK 1 | Nr. Vedby | 15 - 17 |
47 | Dame A | Pulje 2 | 14:20 | NFH U19 | - | Ajax København 1 | Eskilstrup B2 | 16 - 15 |
48 | Dame A | Pulje 1 | 14:20 | TMS Ringsted | - | FIF Håndbold 1 | Eskilstrup B1 | 10 - 21 |
60 | Dame C | Pulje 2 | 14:30 | Nordfalster Sportsklub | - | IF32 Glostrup Håndbold og Idræt 2 | Stubbekøbing | 7 - 14 |
42 | Dame C | Pulje 3 | 14:45 | Holmegaard Håndbold | - | Østofte Hillested Håndboldklub 1 | Horbelev | 10 - 14 |
44 | Dame C | Pulje 1 | 14:45 | Østofte Hillested Håndboldklub 2 | - | BHK 2 | Tingsted | 16 - 13 |
65 | Herre A | Pulje 1 | 15:00 | Ajax København 1 | - | NFH | Nr. Vedby | 15 - 17 |
88 | Dame A | Pulje 2 | 15:10 | Furesø Håndbold | - | BHK 1 | Eskilstrup B2 | 13 - 13 |
112 | Dame A | Pulje 1 | 15:10 | Roskilde Håndbold | - | Holbæk/Jernløse Håndbold | Eskilstrup B1 | 13 - 5 |
57 | Dame C | Pulje 2 | 15:15 | Espergærde 2 | - | BHK 3 | Stubbekøbing | 18 - 8 |
20 | Herre C | Pulje 2 | 15:30 | VHC/Vidar 1 | - | Møns Håndboldklub | Horbelev | 24 - 13 |
51 | Herre C | Pulje 1 | 15:30 | Nordfalster Sportsklub | - | VHC/Vidar 2 | Tingsted | 19 - 12 |
113 | Herre B | Pulje 2 | 15:30 | NFØ håndbold | - | Team Nørrebro | Nr. Alslev | 20 - 27 |
114 | Dame B | Pulje 1 | 16:00 | VHC/Vidar 1 | - | Espergærde 1 | Nr. Vedby | 13 - 12 |
115 | Dame B | Pulje 1 | 16:00 | Team Nørrebro 2 | - | CIK | Stubbekøbing | 13 - 10 |