Website powered by

KRISTIANSTAD ARENA CUP FUTSAL 2020

11 Jan till 2 Feb

Matcher Lör 2020-01-25

Matcher
Matchnr Klass Grupp Datum Tid Lag Bana Arena Resultat
6856 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 09:00 VAKANT  -  Fotbollsklubben Karlskrona:2 GLENTONS E1  
6857 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 09:00 Älfsborg FF:2  -  Fortuna FF:Svart SELECT E2  
6858 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 09:00 Rödeby Allmänna Idrottsförening  -  Eskilsminne Idrottsförening:Gul MIO A  
6859 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 09:00 Kristianstad FC:1  -  Åhus Horna BK:1 ABK D  
6860 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 09:15 BK Höllviken:2  -  Hardeberga BK:2 GLENTONS E1  
6861 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 09:15 Älfsborg FF:1  -  LB07:Svart SELECT E2  
6862 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 09:15 Kristianstad FC:3  -  Eslövs BK:röd MIO A  
6863 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 09:15 Eskilsminne Idrottsförening:Blå  -  Bjuvstorps FF:BFF ABK D  
6864 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 09:30 BK Höllviken:1  -  Fotbollsklubben Karlskrona:3 MIO A  
6865 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 09:30 Kristianstad FC:2  -  Älfsborg FF:3 SELECT E2  
6866 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 09:30 Malmö City FC  -  Älmhults IF GLENTONS E1  
6867 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 09:30 Kvarnby Ik:1  -  FK Karlskrona orange:1 ABK D  
6868 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 09:45 Fotbollsklubben Karlskrona:2  -  Rödeby Allmänna Idrottsförening GLENTONS E1  
6869 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 09:45 Fortuna FF:Svart  -  VAKANT SELECT E2  
6870 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 09:45 Eskilsminne Idrottsförening:Gul  -  Älfsborg FF:2 MIO A  
6871 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 10:00 Hardeberga BK:2  -  Kristianstad FC:1 GLENTONS E1  
6872 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 10:00 Åhus Horna BK:1  -  Älfsborg FF:1 SELECT E2  
6873 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 10:00 Bjuvstorps FF:BFF  -  Kristianstad FC:3 MIO A  
6874 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 10:00 LB07:Svart  -  BK Höllviken:2 ABK D  
6875 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 10:15 Fotbollsklubben Karlskrona:3  -  Eskilsminne Idrottsförening:Blå GLENTONS E1  
6876 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 10:15 Eslövs BK:röd  -  BK Höllviken:1 SELECT E2  
6877 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 10:15 FK Karlskrona orange:1  -  Malmö City FC MIO A  
6878 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 10:15 Älmhults IF  -  Kristianstad FC:2 ABK D  
6154 F04 Grupp 1 Lör 2020-01-25 10:30 FC Hessleholm:Blå  -  IFK Kalmar:Blå SELECT E2 1 - 1 
6155 F04 Grupp 1 Lör 2020-01-25 10:30 Vittsjö DFK  -  Gärsnäs AIS MIO A 0 - 0 
6156 F04 Grupp 2 Lör 2020-01-25 10:30 FC Hessleholm:Vit  -  Emmaboda Idrottssällskap:Svart ABK D 0 - 1 
6157 F04 Grupp 2 Lör 2020-01-25 10:30 Listerby IK  -  Kristianstads DFF GLENTONS E1 0 - 3 
6158 F04 Grupp 3 Lör 2020-01-25 10:45 IFK Kalmar:Vit  -  Vinnö IF:Vinnö2 SELECT E2 6 - 0 
6159 F04 Grupp 3 Lör 2020-01-25 10:45 Dösjöbro IF  -  Stattena IF MIO A 2 - 0 
6160 F04 Grupp 4 Lör 2020-01-25 10:45 Sibbhult If  -  Emmaboda Idrottssällskap:Blå ABK D 0 - 2 
6161 F04 Grupp 4 Lör 2020-01-25 10:45 Wä IF  -  Vinnö IF:Vinnö1 GLENTONS E1 0 - 0 
6879 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 11:00 Wä IF:vit  -  Höganäs Bollklubb:Röd GLENTONS E1  
6880 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 11:00 Fortuna FF:Röd  -  Markaryds Idrottsförening SELECT E2  
6881 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 11:00 Älfsborg FF:3  -  Kvarnby Ik:1 MIO A  
6882 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 11:00 Rödeby AIF:2  -  Nosaby IF:3 ABK D  
6883 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 11:15 Hittarps IK:50  -  Önnestad BoIF GLENTONS E1  
6884 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 11:15 Fortuna FF:Svart  -  Eskilsminne Idrottsförening:Gul SELECT E2  
6885 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 11:15 Älfsborg FF:2  -  Fotbollsklubben Karlskrona:2 ABK D  
6886 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 11:15 VAKANT  -  Rödeby Allmänna Idrottsförening MIO A  
6887 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 11:30 Sjöbo IF  -  Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Röd GLENTONS E1  
6888 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 11:30 BK Höllviken:2  -  Åhus Horna BK:1 SELECT E2  
6889 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 11:30 Kristianstad FC:1  -  Älfsborg FF:1 MIO A  
6890 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 11:30 Hardeberga BK:2  -  LB07:Svart ABK D  
6162 F04 Grupp 1 Lör 2020-01-25 11:45 FC Hessleholm:Blå  -  Vittsjö DFK MIO A 1 - 0 
6165 F04 Grupp 2 Lör 2020-01-25 11:45 Kristianstads DFF  -  Emmaboda Idrottssällskap:Svart ABK D 1 - 1 
6169 F04 Grupp 4 Lör 2020-01-25 11:45 Vinnö IF:Vinnö1  -  Emmaboda Idrottssällskap:Blå SELECT E2 1 - 3 
6891 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 11:45 Wä IF:Grön  -  Höganäs Bollklubb:Blå GLENTONS E1  
6163 F04 Grupp 1 Lör 2020-01-25 12:00 Gärsnäs AIS  -  IFK Kalmar:Blå GLENTONS E1 0 - 3 
6164 F04 Grupp 2 Lör 2020-01-25 12:00 FC Hessleholm:Vit  -  Listerby IK ABK D 5 - 1 
6166 F04 Grupp 3 Lör 2020-01-25 12:00 IFK Kalmar:Vit  -  Dösjöbro IF MIO A 1 - 1 
6168 F04 Grupp 4 Lör 2020-01-25 12:00 Sibbhult If  -  Wä IF SELECT E2 2 - 0 
6167 F04 Grupp 3 Lör 2020-01-25 12:15 Stattena IF  -  Vinnö IF:Vinnö2 SELECT E2 2 - 1 
6892 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 12:15 Kristianstad FC:3  -  BK Höllviken:1 ABK D  
6893 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 12:15 Eskilsminne Idrottsförening:Blå  -  Eslövs BK:röd MIO A  
6894 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 12:15 Bjuvstorps FF:BFF  -  Fotbollsklubben Karlskrona:3 GLENTONS E1  
6895 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 12:30 FC Rosengård 1917-Vit  -  Wä IF:vit GLENTONS E1  
6896 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 12:30 Höganäs Bollklubb:Röd  -  Fortuna FF:Röd SELECT E2  
6900 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 12:30 Älmhults IF  -  FK Karlskrona orange:1 ABK D  
6901 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 12:30 Malmö City FC  -  Älfsborg FF:3 MIO A  
6897 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 12:45 Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Röd  -  Wä IF:Grön MIO A  
6898 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 12:45 Hittarps IK:10  -  Sjöbo IF SELECT E2  
6899 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 12:45 Kristianstad FC:2  -  Kvarnby Ik:1 GLENTONS E1  
6903 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 12:45 VAKANT  -  Älfsborg FF:2 ABK D  
6902 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 13:00 Rödeby Allmänna Idrottsförening  -  Fortuna FF:Svart GLENTONS E1  
6904 P08 Grupp 1 Svår Lör 2020-01-25 13:00 Fotbollsklubben Karlskrona:2  -  Eskilsminne Idrottsförening:Gul SELECT E2  
6905 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 13:00 Älfsborg FF:1  -  Hardeberga BK:2 MIO A  
6907 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 13:00 Kristianstad FC:1  -  BK Höllviken:2 ABK D  
6906 P08 Grupp 2 Svår Lör 2020-01-25 13:15 Åhus Horna BK:1  -  LB07:Svart GLENTONS E1  
6908 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 13:15 Kristianstad FC:3  -  Eskilsminne Idrottsförening:Blå SELECT E2  
6909 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 13:15 Eslövs BK:röd  -  Fotbollsklubben Karlskrona:3 MIO A  
6910 P08 Grupp 3 Svår Lör 2020-01-25 13:15 BK Höllviken:1  -  Bjuvstorps FF:BFF ABK D  
99 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 13:30 Nosaby IF:2  -  Kvarnby Ik:3 ABK D  
6911 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 13:30 LB07:Röd  -  Hittarps IK:50 GLENTONS E1  
6912 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 13:30 Fortuna FF:Röd  -  Wä IF:vit SELECT E2  
6913 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 13:30 Önnestad BoIF  -  Rödeby AIF:2 MIO A  
100 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 13:45 Fotbollsklubben Karlskrona:1  -  Kiviks AIF/S:t Olofs IF MIO A  
6914 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 13:45 Markaryds Idrottsförening  -  FC Rosengård 1917-Vit GLENTONS E1  
6915 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 13:45 Hittarps IK:30  -  Lönsboda GoIF SELECT E2  
6916 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 13:45 Kristianstad FC:2  -  Malmö City FC ABK D  
6170 F04 Grupp 1 Lör 2020-01-25 14:00 Gärsnäs AIS  -  FC Hessleholm:Blå SELECT E2 0 - 0 
6171 F04 Grupp 1 Lör 2020-01-25 14:00 IFK Kalmar:Blå  -  Vittsjö DFK MIO A 4 - 0 
6172 F04 Grupp 2 Lör 2020-01-25 14:00 Kristianstads DFF  -  FC Hessleholm:Vit GLENTONS E1 0 - 1 
6177 F04 Grupp 4 Lör 2020-01-25 14:00 Emmaboda Idrottssällskap:Blå  -  Wä IF ABK D 5 - 1 
6173 F04 Grupp 2 Lör 2020-01-25 14:15 Emmaboda Idrottssällskap:Svart  -  Listerby IK SELECT E2 6 - 1 
6174 F04 Grupp 3 Lör 2020-01-25 14:15 Stattena IF  -  IFK Kalmar:Vit GLENTONS E1 0 - 1 
6175 F04 Grupp 3 Lör 2020-01-25 14:15 Vinnö IF:Vinnö2  -  Dösjöbro IF ABK D 0 - 4 
6176 F04 Grupp 4 Lör 2020-01-25 14:15 Vinnö IF:Vinnö1  -  Sibbhult If MIO A 0 - 0 
6917 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 14:30 Älfsborg FF:3  -  FK Karlskrona orange:1 SELECT E2  
6918 P08 Grupp 4 Svår Lör 2020-01-25 14:30 Kvarnby Ik:1  -  Älmhults IF MIO A  
6919 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 14:30 FC Rosengård 1917-Vit  -  Fortuna FF:Röd GLENTONS E1  
6920 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 14:30 Markaryds Idrottsförening  -  Höganäs Bollklubb:Röd ABK D  
73 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 14:45 Höganäs Bollklubb:Blå  -  Hittarps IK:10 ABK D 0 - 0 
74 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 14:45 Wä IF:Grön  -  Sjöbo IF GLENTONS E1 0 - 0 
6921 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 14:45 Nosaby IF:3  -  LB07:Röd SELECT E2  
6922 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 14:45 Rödeby AIF:2  -  Hittarps IK:50 MIO A  
89 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 15:00 Furulunds Idrottsklubb  -  Eslövs BK:svart SELECT E2  
90 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 15:00 Hardeberga BK:1  -  Kvarnby Ik:2 MIO A  
103 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 15:00 Lönsboda GoIF  -  Fotbollsklubben Karlskrona:1 ABK D  
104 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 15:00 Kvarnby Ik:3  -  Hittarps IK:30 GLENTONS E1  
102 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 15:15 Kiviks AIF/S:t Olofs IF  -  Nosaby IF:2 SELECT E2  
6923 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 15:15 Kulladals FF:Vit  -  Hittarps IK:20 GLENTONS E1  
6924 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 15:15 Nosaby IF:1  -  FK Karlskrona orange:2 MIO A  
6928 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 15:15 Hittarps IK:40  -  FC Rosengård 1917-Svart ABK D  
76 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 15:30 Hittarps IK:10  -  Wä IF:Grön ABK D 0 - 0 
6925 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 15:30 Wä IF:vit  -  Markaryds Idrottsförening GLENTONS E1  
6926 P08 Grupp 5 Svår Lör 2020-01-25 15:30 Höganäs Bollklubb:Röd  -  FC Rosengård 1917-Vit SELECT E2  
6927 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 15:30 Spjutstorps IF  -  Fjälkinge Idrottsförening MIO A  
92 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 15:45 Eslövs BK:svart  -  Hardeberga BK:1 ABK D  
6929 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 15:45 LB07:Röd  -  Rödeby AIF:2 GLENTONS E1  
6930 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 15:45 Wä IF:Orange  -  Furulunds Idrottsklubb MIO A  
6931 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 15:45 Nosaby IF:3  -  Önnestad BoIF SELECT E2  
171 F04 A-kvartsfinal:04 Lör 2020-01-25 16:00 Emmaboda Idrottssällskap:Blå   -  FC Hessleholm:Vit  ABK D 3 - 0 
5625 F04 A-kvartsfinal:01 Lör 2020-01-25 16:00 IFK Kalmar:Blå   -  Sibbhult If  GLENTONS E1 1 - 0 
5626 F04 A-kvartsfinal:02 Lör 2020-01-25 16:00 Emmaboda Idrottssällskap:Svart   -  Dösjöbro IF  SELECT E2 3 - 1 es 
5627 F04 A-kvartsfinal:03 Lör 2020-01-25 16:00 IFK Kalmar:Vit   -  FC Hessleholm:Blå  MIO A 5 - 0 
75 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 16:15 Höganäs Bollklubb:Blå  -  Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Röd MIO A 0 - 0 
81 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 16:15 Åhus Horna BK:2  -  Spjutstorps IF ABK D 0 - 0 
82 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 16:15 Fjälkinge Idrottsförening  -  Hittarps IK:40 GLENTONS E1 0 - 0 
6934 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 16:15 FK Karlskrona orange:2  -  Kulladals FF:Vit SELECT E2  
93 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 16:30 Kvarnby Ik:2  -  Wä IF:Orange MIO A  
6933 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 16:30 Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Vit  -  Nosaby IF:1 GLENTONS E1  
6935 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 16:30 Hardeberga BK:1  -  Furulunds Idrottsklubb SELECT E2  
6939 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 16:30 Hittarps IK:50  -  Nosaby IF:3 ABK D  
6936 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 16:45 Kiviks AIF/S:t Olofs IF  -  Lönsboda GoIF GLENTONS E1  
6937 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 16:45 Fotbollsklubben Karlskrona:1  -  Kvarnby Ik:3 SELECT E2  
6938 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 16:45 Nosaby IF:2  -  Hittarps IK:30 MIO A  
6940 P08 Grupp 6 Lör 2020-01-25 16:45 Önnestad BoIF  -  LB07:Röd ABK D  
77 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 17:00 Sjöbo IF  -  Höganäs Bollklubb:Blå ABK D 0 - 0 
172 F04 A-semifinal:01 Lör 2020-01-25 17:00 IFK Kalmar:Blå   -  Emmaboda Idrottssällskap:Svart  GLENTONS E1 3 - 0 
183 F04 A-semifinal:02 Lör 2020-01-25 17:00 IFK Kalmar:Vit   -  Emmaboda Idrottssällskap:Blå  SELECT E2 1 - 0 
6932 P08 Grupp 7 Lör 2020-01-25 17:00 Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Röd  -  Hittarps IK:10 MIO A  
83 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 17:15 FC Rosengård 1917-Svart  -  Åhus Horna BK:2 SELECT E2 0 - 0 
6941 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 17:15 Hittarps IK:40  -  Spjutstorps IF GLENTONS E1  
6942 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 17:15 Kulladals FF:Vit  -  Nosaby IF:1 ABK D  
6943 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 17:15 Hittarps IK:20  -  Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Vit MIO A  
95 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 17:30 Kvarnby Ik:2  -  Eslövs BK:svart GLENTONS E1  
96 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 17:30 Wä IF:Orange  -  Hardeberga BK:1 SELECT E2  
6944 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 17:45 Kvarnby Ik:3  -  Lönsboda GoIF MIO A  
6945 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 17:45 Hittarps IK:30  -  Kiviks AIF/S:t Olofs IF GLENTONS E1  
6946 P08 Grupp 10 Lör 2020-01-25 17:45 Nosaby IF:2  -  Fotbollsklubben Karlskrona:1 SELECT E2  
86 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 18:00 Åhus Horna BK:2  -  Hittarps IK:40 SELECT E2 0 - 0 
117 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 18:00 Hittarps IK:20  -  FK Karlskrona orange:2 MIO A  
118 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 18:00 Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Vit  -  Kulladals FF:Vit ABK D  
6947 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 18:00 FC Rosengård 1917-Svart  -  Fjälkinge Idrottsförening GLENTONS E1  
97 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 18:15 Furulunds Idrottsklubb  -  Kvarnby Ik:2 ABK D  
98 P08 Grupp 9 Lör 2020-01-25 18:15 Eslövs BK:svart  -  Wä IF:Orange MIO A  
184 F04 A-final Lör 2020-01-25 18:15 IFK Kalmar:Blå   -  IFK Kalmar:Vit  GLENTONS E1 2 - 1 
185 F04 A-3.e pris Lör 2020-01-25 18:15 Emmaboda Idrottssällskap:Svart   -  Emmaboda Idrottssällskap:Blå  SELECT E2 2 - 3 
87 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 18:45 Spjutstorps IF  -  FC Rosengård 1917-Svart GLENTONS E1 0 - 0 
88 P08 Grupp 8 Lör 2020-01-25 18:45 Fjälkinge Idrottsförening  -  Åhus Horna BK:2 SELECT E2 0 - 0 
119 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 18:45 Nosaby IF:1  -  Hittarps IK:20 ABK D  
6948 P08 Grupp 11 Lör 2020-01-25 18:45 FK Karlskrona orange:2  -  Klågerups Gymnastik- O Idrottsförening:Vit MIO A