Website powered by

KRISTIANSTAD ARENA CUP FUTSAL 2020

11 Jan till 2 Feb

Matcher Sön 2020-01-19

Matcher
Matchnr Klass Grupp Datum Tid Lag Bana Arena Resultat
6565 P04 Grupp 1 Sön 2020-01-19 09:00 Wä IF:z  -  Näsums Idrottsförening GLENTONS E1 1 - 1 
6566 P04 Grupp 1 Sön 2020-01-19 09:00 Lindeborgs FF 1948:RÖD  -  Kristianstad FC:1 SELECT E2 0 - 0 
6567 P04 Grupp 2 Sön 2020-01-19 09:00 Emmaboda Kombination  -  Markaryds Idrottsförening MIO A 0 - 3 
6568 P04 Grupp 2 Sön 2020-01-19 09:00 Nosaby IF:Vit  -  IFK Karlshamn:vit ABK D 2 - 0 
6569 P04 Grupp 3 Sön 2020-01-19 09:15 Älmhults IF:Svart  -  Hässleholms IF:Grön GLENTONS E1 0 - 0 
6570 P04 Grupp 3 Sön 2020-01-19 09:15 Strövelstorps GoIF  -  Wä IF:y SELECT E2 0 - 0 
6571 P04 Grupp 4 Sön 2020-01-19 09:15 Kristianstad FC:2  -  Nybro IF MIO A 1 - 0 
6572 P04 Grupp 4 Sön 2020-01-19 09:15 Vittsjö GIK:2  -  Älmhults Idrottsförening ABK D 0 - 0 
6573 P04 Grupp 5 Sön 2020-01-19 09:30 Wä IF:x  -  BK Höllviken GLENTONS E1 0 - 2 
6574 P04 Grupp 5 Sön 2020-01-19 09:30 Nosaby IF:Blå  -  Harrie FF SELECT E2 1 - 2 
6575 P04 Grupp 6 Sön 2020-01-19 09:30 Kvarnby IK  -  Kullavägens BK MIO A 0 - 2 
6576 P04 Grupp 6 Sön 2020-01-19 09:30 Kristianstad FC::04  -  IFK Karlshamn:blå ABK D 0 - 1 
6577 P04 Grupp 7 Sön 2020-01-19 09:45 IFK Hässleholm:Gul  -  Mölnlycke Idrottsförening GLENTONS E1 0 - 0 
6578 P04 Grupp 7 Sön 2020-01-19 09:45 Fortuna FF:Svart  -  Kiviks AIF/S:t Olofs IF SELECT E2 0 - 0 
6579 P04 Grupp 8 Sön 2020-01-19 09:45 Sösdala IF  -  Hässleholms IF:Svart MIO A 0 - 3 
6580 P04 Grupp 8 Sön 2020-01-19 09:45 Vallensbæk IF 39:1  -  Lindeborgs FF 1948:VIT ABK D 2 - 0 
6581 P04 Grupp 9 Sön 2020-01-19 10:00 Vittsjö GIK:1  -  Tomelilla Idrottsförening GLENTONS E1 0 - 3 
6582 P04 Grupp 9 Sön 2020-01-19 10:00 Fortuna FF:Röd  -  Kristianstad United SELECT E2 1 - 2 
6583 P04 Grupp 10 Sön 2020-01-19 10:00 Vallensbæk IF 39:2  -  Åhus Horna BK:Röd MIO A 1 - 1 
6584 P04 Grupp 10 Sön 2020-01-19 10:00 Kvarnby IK:blå  -  Rödeby AIF ABK D 2 - 0 
6585 P04 Grupp 2 Sön 2020-01-19 10:15 Emmaboda Kombination  -  Nosaby IF:Vit GLENTONS E1 1 - 0 
6586 P04 Grupp 2 Sön 2020-01-19 10:15 IFK Karlshamn:vit  -  Markaryds Idrottsförening SELECT E2 0 - 4 
6587 P04 Grupp 3 Sön 2020-01-19 10:15 Älmhults IF:Svart  -  Strövelstorps GoIF MIO A 3 - 1 
6588 P04 Grupp 3 Sön 2020-01-19 10:15 Wä IF:y  -  Hässleholms IF:Grön ABK D 1 - 1 
5359 F06 Grupp 1 Sön 2020-01-19 10:30 FC Hessleholm:Blå  -  Emmaboda IS:Svart GLENTONS E1 0 - 1 
5360 F06 Grupp 1 Sön 2020-01-19 10:30 S:t Olofs IF/Kiviks AIF  -  FC Rosengård SELECT E2 1 - 4 
5361 F06 Grupp 2 Sön 2020-01-19 10:30 Vellinge IF  -  Ronneby BK MIO A 1 - 4 
5362 F06 Grupp 2 Sön 2020-01-19 10:30 FC Hessleholm:Vit  -  FC Staffanstorp ABK D 2 - 0 
5363 F06 Grupp 3 Sön 2020-01-19 10:45 Kristianstads DFF  -  Lönsboda GoIF GLENTONS E1 1 - 2 
5364 F06 Grupp 3 Sön 2020-01-19 10:45 Gif Nike  -  Älmhults IF SELECT E2 0 - 0 
5365 F06 Grupp 4 Sön 2020-01-19 10:45 BK Höllviken  -  Wä IF:Grön MIO A 2 - 1 
5366 F06 Grupp 4 Sön 2020-01-19 10:45 Dösjöbro IF:2  -  Dalby GIF:Blå ABK D 1 - 1 
5367 F06 Grupp 5 Sön 2020-01-19 11:00 Höörs IS  -  LB07 GLENTONS E1 0 - 1 
5368 F06 Grupp 5 Sön 2020-01-19 11:00 Gärsnäs AIS  -  Dalby GIF:Vit SELECT E2 1 - 1 
5369 F06 Grupp 6 Sön 2020-01-19 11:00 Södra Sandby IF  -  Fortuna FF MIO A 0 - 2 
5370 F06 Grupp 6 Sön 2020-01-19 11:00 Borrby IF  -  Eskilsminne Idrottsförening:Blå ABK D 1 - 3 
5371 F06 Grupp 7 Sön 2020-01-19 11:15 Wä IF:Orange  -  Furulunds IK GLENTONS E1 0 - 2 
5372 F06 Grupp 7 Sön 2020-01-19 11:15 FC Hessleholm:Lila  -  Gärds Köpinge IF SELECT E2 1 - 2 
5373 F06 Grupp 8 Sön 2020-01-19 11:15 Dösjöbro IF  -  Emmaboda IS:Vit MIO A 0 - 0 
5374 F06 Grupp 8 Sön 2020-01-19 11:15 Eskilsminne Idrottsförening:Gul  -  Åhus IF ABK D 2 - 1 
6589 P04 Grupp 4 Sön 2020-01-19 11:30 Älmhults Idrottsförening  -  Nybro IF GLENTONS E1 1 - 0 
6590 P04 Grupp 4 Sön 2020-01-19 11:30 Kristianstad FC:2  -  Vittsjö GIK:2 SELECT E2 4 - 0 
6591 P04 Grupp 1 Sön 2020-01-19 11:30 Wä IF:z  -  Lindeborgs FF 1948:RÖD MIO A 0 - 2 
6592 P04 Grupp 1 Sön 2020-01-19 11:30 Kristianstad FC:1  -  Näsums Idrottsförening ABK D 1 - 0 
6593 P04 Grupp 6 Sön 2020-01-19 11:45 Kvarnby IK  -  Kristianstad FC::04 GLENTONS E1 1 - 0 
6594 P04 Grupp 6 Sön 2020-01-19 11:45 IFK Karlshamn:blå  -  Kullavägens BK SELECT E2 2 - 1 
6595 P04 Grupp 5 Sön 2020-01-19 11:45 Harrie FF  -  BK Höllviken MIO A 0 - 1 
6596 P04 Grupp 5 Sön 2020-01-19 11:45 Wä IF:x  -  Nosaby IF:Blå ABK D 1 - 1 
6597 P04 Grupp 8 Sön 2020-01-19 12:00 Lindeborgs FF 1948:VIT  -  Hässleholms IF:Svart GLENTONS E1 0 - 1 
6598 P04 Grupp 8 Sön 2020-01-19 12:00 Sösdala IF  -  Vallensbæk IF 39:1 SELECT E2 1 - 2 
6599 P04 Grupp 7 Sön 2020-01-19 12:00 Kiviks AIF/S:t Olofs IF  -  Mölnlycke Idrottsförening MIO A 0 - 0 
6600 P04 Grupp 7 Sön 2020-01-19 12:00 IFK Hässleholm:Gul  -  Fortuna FF:Svart ABK D 0 - 1 
6601 P04 Grupp 10 Sön 2020-01-19 12:15 Kvarnby IK:blå  -  Vallensbæk IF 39:2 GLENTONS E1 1 - 1 
6602 P04 Grupp 10 Sön 2020-01-19 12:15 Åhus Horna BK:Röd  -  Rödeby AIF SELECT E2 3 - 1 
6603 P04 Grupp 9 Sön 2020-01-19 12:15 Kristianstad United  -  Tomelilla Idrottsförening MIO A 3 - 0 
6604 P04 Grupp 9 Sön 2020-01-19 12:15 Vittsjö GIK:1  -  Fortuna FF:Röd ABK D 2 - 0 
5387 F06 Grupp 1 Sön 2020-01-19 12:30 FC Hessleholm:Blå  -  S:t Olofs IF/Kiviks AIF MIO A 0 - 1 
5388 F06 Grupp 1 Sön 2020-01-19 12:30 FC Rosengård  -  Emmaboda IS:Svart ABK D 1 - 1 
5389 F06 Grupp 2 Sön 2020-01-19 12:30 Vellinge IF  -  FC Hessleholm:Vit GLENTONS E1 0 - 3 
5390 F06 Grupp 2 Sön 2020-01-19 12:30 FC Staffanstorp  -  Ronneby BK SELECT E2 0 - 3 
5391 F06 Grupp 3 Sön 2020-01-19 12:45 Kristianstads DFF  -  Gif Nike MIO A 0 - 1 
5392 F06 Grupp 3 Sön 2020-01-19 12:45 Älmhults IF  -  Lönsboda GoIF ABK D 0 - 0 
5393 F06 Grupp 4 Sön 2020-01-19 12:45 BK Höllviken  -  Dösjöbro IF:2 GLENTONS E1 1 - 0 
5394 F06 Grupp 4 Sön 2020-01-19 12:45 Dalby GIF:Blå  -  Wä IF:Grön SELECT E2 0 - 1 
5395 F06 Grupp 5 Sön 2020-01-19 13:00 Höörs IS  -  Gärsnäs AIS ABK D 3 - 0 
5396 F06 Grupp 5 Sön 2020-01-19 13:00 Dalby GIF:Vit  -  LB07 MIO A 0 - 0 
5397 F06 Grupp 6 Sön 2020-01-19 13:00 Södra Sandby IF  -  Borrby IF GLENTONS E1 0 - 0 
5398 F06 Grupp 6 Sön 2020-01-19 13:00 Eskilsminne Idrottsförening:Blå  -  Fortuna FF SELECT E2 0 - 0 
5399 F06 Grupp 7 Sön 2020-01-19 13:15 Wä IF:Orange  -  FC Hessleholm:Lila MIO A 0 - 1 
5400 F06 Grupp 7 Sön 2020-01-19 13:15 Gärds Köpinge IF  -  Furulunds IK ABK D 1 - 1 
5401 F06 Grupp 8 Sön 2020-01-19 13:15 Dösjöbro IF  -  Eskilsminne Idrottsförening:Gul GLENTONS E1 0 - 1 
5402 F06 Grupp 8 Sön 2020-01-19 13:15 Åhus IF  -  Emmaboda IS:Vit SELECT E2 1 - 0 
6605 P04 Grupp 1 Sön 2020-01-19 13:30 Kristianstad FC:1  -  Wä IF:z GLENTONS E1 1 - 0 
6606 P04 Grupp 1 Sön 2020-01-19 13:30 Näsums Idrottsförening  -  Lindeborgs FF 1948:RÖD SELECT E2 1 - 4 
6607 P04 Grupp 2 Sön 2020-01-19 13:30 Markaryds Idrottsförening  -  Nosaby IF:Vit MIO A 1 - 0 
6608 P04 Grupp 2 Sön 2020-01-19 13:30 IFK Karlshamn:vit  -  Emmaboda Kombination ABK D 1 - 2 
6609 P04 Grupp 3 Sön 2020-01-19 13:45 Wä IF:y  -  Älmhults IF:Svart GLENTONS E1 0 - 1 
6610 P04 Grupp 3 Sön 2020-01-19 13:45 Hässleholms IF:Grön  -  Strövelstorps GoIF SELECT E2 4 - 0 
6611 P04 Grupp 4 Sön 2020-01-19 13:45 Nybro IF  -  Vittsjö GIK:2 MIO A 2 - 0 
6612 P04 Grupp 4 Sön 2020-01-19 13:45 Älmhults Idrottsförening  -  Kristianstad FC:2 ABK D 1 - 3 
6613 P04 Grupp 5 Sön 2020-01-19 14:00 Harrie FF  -  Wä IF:x GLENTONS E1 2 - 1 
6614 P04 Grupp 5 Sön 2020-01-19 14:00 BK Höllviken  -  Nosaby IF:Blå SELECT E2 3 - 0 
6615 P04 Grupp 6 Sön 2020-01-19 14:00 Kullavägens BK  -  Kristianstad FC::04 MIO A 1 - 0 
6616 P04 Grupp 6 Sön 2020-01-19 14:00 IFK Karlshamn:blå  -  Kvarnby IK ABK D 1 - 4 
6617 P04 Grupp 7 Sön 2020-01-19 14:15 Kiviks AIF/S:t Olofs IF  -  IFK Hässleholm:Gul GLENTONS E1 0 - 4 
6618 P04 Grupp 7 Sön 2020-01-19 14:15 Mölnlycke Idrottsförening  -  Fortuna FF:Svart SELECT E2 0 - 1 
6619 P04 Grupp 8 Sön 2020-01-19 14:15 Lindeborgs FF 1948:VIT  -  Sösdala IF MIO A 1 - 2 
6620 P04 Grupp 8 Sön 2020-01-19 14:15 Hässleholms IF:Svart  -  Vallensbæk IF 39:1 ABK D 2 - 1 
6621 P04 Grupp 9 Sön 2020-01-19 14:30 Tomelilla Idrottsförening  -  Fortuna FF:Röd GLENTONS E1 3 - 0 
6622 P04 Grupp 9 Sön 2020-01-19 14:30 Kristianstad United  -  Vittsjö GIK:1 SELECT E2 4 - 0 
6623 P04 Grupp 10 Sön 2020-01-19 14:30 Rödeby AIF  -  Vallensbæk IF 39:2 MIO A 0 - 3 
6624 P04 Grupp 10 Sön 2020-01-19 14:30 Åhus Horna BK:Röd  -  Kvarnby IK:blå ABK D 1 - 0 
5421 F06 Grupp 1 Sön 2020-01-19 14:45 FC Rosengård  -  FC Hessleholm:Blå SELECT E2 1 - 0 
5422 F06 Grupp 1 Sön 2020-01-19 14:45 Emmaboda IS:Svart  -  S:t Olofs IF/Kiviks AIF MIO A 0 - 0 
5423 F06 Grupp 2 Sön 2020-01-19 14:45 FC Staffanstorp  -  Vellinge IF GLENTONS E1 3 - 0 
5426 F06 Grupp 3 Sön 2020-01-19 14:45 Lönsboda GoIF  -  Gif Nike ABK D 0 - 1 
5424 F06 Grupp 2 Sön 2020-01-19 15:00 Ronneby BK  -  FC Hessleholm:Vit SELECT E2 1 - 2 
5425 F06 Grupp 3 Sön 2020-01-19 15:00 Älmhults IF  -  Kristianstads DFF MIO A 1 - 1 
5427 F06 Grupp 4 Sön 2020-01-19 15:00 Dalby GIF:Blå  -  BK Höllviken GLENTONS E1 0 - 1 
5430 F06 Grupp 5 Sön 2020-01-19 15:00 LB07  -  Gärsnäs AIS ABK D 4 - 0 
5428 F06 Grupp 4 Sön 2020-01-19 15:15 Wä IF:Grön  -  Dösjöbro IF:2 SELECT E2 0 - 0 
5429 F06 Grupp 5 Sön 2020-01-19 15:15 Dalby GIF:Vit  -  Höörs IS MIO A 0 - 0 
5431 F06 Grupp 6 Sön 2020-01-19 15:15 Eskilsminne Idrottsförening:Blå  -  Södra Sandby IF GLENTONS E1 1 - 0 
5434 F06 Grupp 7 Sön 2020-01-19 15:15 Furulunds IK  -  FC Hessleholm:Lila ABK D 2 - 1 
5432 F06 Grupp 6 Sön 2020-01-19 15:30 Fortuna FF  -  Borrby IF SELECT E2 2 - 0 
5433 F06 Grupp 7 Sön 2020-01-19 15:30 Gärds Köpinge IF  -  Wä IF:Orange MIO A 3 - 0 
5435 F06 Grupp 8 Sön 2020-01-19 15:30 Åhus IF  -  Dösjöbro IF GLENTONS E1 2 - 0 
5436 F06 Grupp 8 Sön 2020-01-19 15:30 Emmaboda IS:Vit  -  Eskilsminne Idrottsförening:Gul ABK D 0 - 0 
5451 P04 A-16-dels:08 Sön 2020-01-19 15:45 Tomelilla Idrottsförening   -  IFK Hässleholm:Gul  SELECT E2 2 - 0 
5452 P04 A-16-dels:10 Sön 2020-01-19 15:45 Vallensbæk IF 39:1   -  Kullavägens BK  MIO A 0 - 3 
6563 P04 A-16-dels:06 Sön 2020-01-19 15:45 Emmaboda Kombination   -  Vallensbæk IF 39:2  GLENTONS E1 1 - 2 ef 
6564 P04 A-16-dels:14 Sön 2020-01-19 15:45 Hässleholms IF:Grön   -  Älmhults Idrottsförening  ABK D 0 - 1 
5443 F06 A-8-dels:01 Sön 2020-01-19 16:15 FC Rosengård   -  Ronneby BK  GLENTONS E1 4 - 0 
5444 F06 A-8-dels:02 Sön 2020-01-19 16:15 Gif Nike   -  Wä IF:Grön  SELECT E2 1 - 3 es 
5447 F06 A-8-dels:07 Sön 2020-01-19 16:15 BK Höllviken   -  Lönsboda GoIF  MIO A 3 - 4 es 
5448 F06 A-8-dels:08 Sön 2020-01-19 16:15 FC Hessleholm:Vit   -  Emmaboda IS:Svart  ABK D 2 - 0 
5449 F06 A-8-dels:03 Sön 2020-01-19 16:30 LB07   -  Eskilsminne Idrottsförening:Blå  MIO A 1 - 0 
5450 F06 A-8-dels:04 Sön 2020-01-19 16:30 Gärds Köpinge IF   -  Åhus IF  ABK D 3 - 1 es 
5453 F06 A-8-dels:05 Sön 2020-01-19 16:30 Eskilsminne Idrottsförening:Gul   -  Furulunds IK  GLENTONS E1 1 - 2 
5454 F06 A-8-dels:06 Sön 2020-01-19 16:30 Fortuna FF   -  Höörs IS  SELECT E2 1 - 0 
5456 P04 A-8-dels:06 Sön 2020-01-19 16:45 Kvarnby IK   -  Harrie FF  MIO A 2 - 1 
5457 P04 A-8-dels:01 Sön 2020-01-19 16:45 Lindeborgs FF 1948:RÖD   -  Kristianstad United  GLENTONS E1 2 - 0 
5458 P04 A-8-dels:02 Sön 2020-01-19 16:45 Älmhults IF:Svart   -  Åhus Horna BK:Röd  SELECT E2 2 - 1 ef 
5461 P04 A-8-dels:08 Sön 2020-01-19 16:45 Markaryds Idrottsförening   -  Kristianstad FC:1  ABK D 0 - 2 
5455 P04 A-8-dels:03 Sön 2020-01-19 17:00 BK Höllviken   -  Vallensbæk IF 39:2  GLENTONS E1 0 - 2 
5459 P04 A-8-dels:04 Sön 2020-01-19 17:00 Hässleholms IF:Svart   -  Tomelilla Idrottsförening  SELECT E2 1 - 2 ef 
5460 P04 A-8-dels:07 Sön 2020-01-19 17:00 Kristianstad FC:2   -  Älmhults Idrottsförening  ABK D 4 - 5 es 
5462 P04 A-8-dels:05 Sön 2020-01-19 17:00 Fortuna FF:Svart   -  Kullavägens BK  MIO A 2 - 1 
5463 F06 A-kvartsfinal:01 Sön 2020-01-19 17:15 FC Rosengård   -  Wä IF:Grön  GLENTONS E1 6 - 1 
5464 F06 A-kvartsfinal:02 Sön 2020-01-19 17:15 LB07   -  Gärds Köpinge IF  SELECT E2 1 - 0 ef 
5465 F06 A-kvartsfinal:03 Sön 2020-01-19 17:15 Furulunds IK   -  Fortuna FF  MIO A 1 - 3 
5466 F06 A-kvartsfinal:04 Sön 2020-01-19 17:15 Lönsboda GoIF   -  FC Hessleholm:Vit  ABK D 1 - 0 
5467 P04 A-kvartsfinal:04 Sön 2020-01-19 17:45 Älmhults Idrottsförening   -  Kristianstad FC:1  ABK D 0 - 1 
5468 P04 A-kvartsfinal:01 Sön 2020-01-19 17:45 Lindeborgs FF 1948:RÖD   -  Älmhults IF:Svart  SELECT E2 2 - 3 es 
5469 P04 A-kvartsfinal:03 Sön 2020-01-19 17:45 Fortuna FF:Svart   -  Kvarnby IK  MIO A 0 - 4 
5470 P04 A-kvartsfinal:02 Sön 2020-01-19 17:45 Vallensbæk IF 39:2   -  Tomelilla Idrottsförening  GLENTONS E1 0 - 1 
5471 F06 A-semifinal:01 Sön 2020-01-19 18:00 FC Rosengård   -  LB07  GLENTONS E1 2 - 1 
5472 F06 A-semifinal:02 Sön 2020-01-19 18:00 Fortuna FF   -  Lönsboda GoIF  SELECT E2 3 - 0 
5473 P04 A-semifinal:01 Sön 2020-01-19 18:30 Älmhults IF:Svart   -  Tomelilla Idrottsförening  GLENTONS E1 0 - 1 
5474 P04 A-semifinal:02 Sön 2020-01-19 18:30 Kvarnby IK   -  Kristianstad FC:1  SELECT E2 2 - 0 
5475 F06 A-final Sön 2020-01-19 18:45 FC Rosengård   -  Fortuna FF  GLENTONS E1 2 - 0 
5476 F06 A-3.e pris Sön 2020-01-19 18:45 LB07   -  Lönsboda GoIF  SELECT E2 2 - 3 
5477 P04 A-final Sön 2020-01-19 19:00 Tomelilla Idrottsförening   -  Kvarnby IK  GLENTONS E1 2 - 3 
5478 P04 A-3.e pris Sön 2020-01-19 19:00 Älmhults IF:Svart   -  Kristianstad FC:1  SELECT E2 1 - 4