HK Varbergs Beachhandboll 2019
6 Juni 2019Matcher Tor 2019-06-06
Matcher
Klass | Grupp | Datum | Tid | Lag | Plan | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | F14 | Grupp 1 | 09:00 | Halmstad Handboll:2 | - | Alingsås HK | Plan 1 | 6 - 11 |
2 | F14 | Grupp 1 | 09:00 | Borås Hk 84:2 | - | Önnereds HK:Grå | Plan 2 | 7 - 11 |
3 | F14 | Grupp 1 | 09:00 | Hk Aranäs:Blå | - | Önnereds HKs | Plan 3 | 5 - 0 wo |
5 | F10 | Grupp 1 | 09:00 | IK Baltichov:Delfiner | - | Göteborg Beach Handball Club Gul | Plan 9 | X - X |
6 | F10 | Grupp 1 | 09:00 | IK Baltichov:Hajarna | - | HK Varberg P10 :Vit | Plan 10 | X - X |
7 | F12 | Grupp 2 | 09:00 | Backa HK:Vit | - | Halmstad Handboll:Röd | Plan 8 | 10 - 8 |
103 | F12 | Grupp 1 | 09:00 | Backa HK:Röd | - | Halmstad Handboll:Rosa | Plan 6 | 4 - 6 |
104 | F12 | Grupp 1 | 09:00 | Hk Aranäs blå | - | HK Varberg:Vit | Plan 7 | 10 - 7 |
280 | P14 | Grupp 1 | 09:00 | IK Baltichov:Blå | - | HK Aranäs vit | Plan 4 | 7 - 11 |
281 | P14 | Grupp 1 | 09:00 | Alingsås HK | - | HK Varberg:Grön | Plan 5 | 11 - 10 |
8 | F12 | Grupp 2 | 09:15 | Hk Aranäs röd | - | Borås Hk 84 | Plan 1 | 8 - 2 |
11 | P14 | Grupp 2 | 09:15 | IK Baltichov:Vit | - | Torslanda HK 2 | Plan 8 | 12 - 11 |
13 | F12 | Grupp 3 | 09:15 | Halmstad Handboll:Svart | - | Hk Aranäs svart | Plan 2 | 9 - 7 |
16 | F12 | Grupp 4 | 09:15 | Hk Aranäs vit | - | HK Varberg:Grön | Plan 3 | 10 - 4 |
284 | P12 | Grupp 1 | 09:15 | Handbollklubben Hök:1 | - | Hk Varberg:3 | Plan 4 | 12 - 7 |
285 | P12 | Grupp 1 | 09:15 | Backa HK | - | Hk Hylte Handbollsklubb | Plan 5 | 9 - 8 |
286 | P12 | Grupp 2 | 09:15 | Handbollklubben Hök:2 | - | Hk Varberg:1 | Plan 6 | 5 - 4 |
287 | P12 | Grupp 2 | 09:15 | Hk Varberg:2 | - | Kärra HF | Plan 7 | 0 - 5 wo |
392 | F10 | Grupp 1 | 09:15 | HK Varberg: Svart | - | Redbergslids IK:Blå | Plan 9 | X - X |
393 | F10 | Grupp 1 | 09:15 | Redbergslids IK:Grön | - | HK Varberg: Vit | Plan 10 | X - X |
4 | F14 | Grupp 1 | 09:30 | Önnereds HK:Grå | - | Halmstad Handboll:2 | Plan 1 | 11 - 13 |
9 | F10 | Grupp 1 | 09:30 | Göteborg Beach Handball Club Gul | - | IK Baltichov:Hajarna | Plan 9 | X - X |
12 | F10 | Grupp 1 | 09:30 | HK Varberg P10 :Vit | - | IK Baltichov:Delfiner | Plan 10 | X - X |
118 | F12 | Grupp 1 | 09:30 | Backa HK:Röd | - | Hk Aranäs blå | Plan 6 | 3 - 3 |
119 | F12 | Grupp 1 | 09:30 | HK Varberg:Vit | - | Halmstad Handboll:Rosa | Plan 7 | 5 - 9 |
289 | P14 | Grupp 1 | 09:30 | Torslanda HK 1 | - | IK Baltichov:Blå | Plan 4 | 12 - 6 |
290 | P14 | Grupp 1 | 09:30 | HK Aranäs vit | - | Alingsås HK | Plan 5 | 5 - 14 |
375 | P14 | Grupp 2 | 09:30 | HK bönder | - | IK Baltichov:Guld | Plan 8 | 17 - 8 |
394 | F14 | Grupp 1 | 09:30 | Önnereds HKs | - | Borås Hk 84:2 | Plan 2 | 0 - 5 wo |
395 | F14 | Grupp 1 | 09:30 | Alingsås HK | - | Hk Aranäs:Blå | Plan 3 | 19 - 6 |
10 | F12 | Grupp 2 | 09:45 | Borås Hk 84 | - | Halmstad Handboll:Röd | Plan 6 | 8 - 13 |
14 | F12 | Grupp 3 | 09:45 | Hk Aranäs svart | - | HK Hylte | Plan 1 | 8 - 9 |
17 | F12 | Grupp 4 | 09:45 | HK Varberg:Grön | - | Önnereds HK | Plan 2 | 5 - 12 |
127 | F12 | Grupp 2 | 09:45 | Backa HK:Vit | - | Hk Aranäs röd | Plan 5 | 7 - 6 |
293 | P12 | Grupp 1 | 09:45 | Handbollklubben Hök:1 | - | Backa HK | Plan 3 | 7 - 4 |
294 | P12 | Grupp 1 | 09:45 | Hk Hylte Handbollsklubb | - | Hk Varberg:3 | Plan 4 | 6 - 10 |
295 | P12 | Grupp 2 | 09:45 | Kärra HF | - | Hk Varberg:1 | Plan 8 | 12 - 11 |
396 | P12 | Grupp 2 | 09:45 | Handbollklubben Hök:2 | - | Hk Varberg:2 | Plan 7 | 5 - 0 wo |
397 | F10 | Grupp 1 | 09:45 | Redbergslids IK:Blå | - | HK Varberg: Vit | Plan 9 | X - X |
398 | F10 | Grupp 1 | 09:45 | HK Varberg: Svart | - | Redbergslids IK:Grön | Plan 10 | X - X |
33 | F10 | Grupp 2 | 10:00 | HK Varberg Grön | - | Göteborg Beach Handball Club rosa | Plan 9 | X - X |
34 | F10 | Grupp 2 | 10:00 | HK Varberg Rosa | - | HK Aranäs vit | Plan 10 | X - X |
121 | F14 | Grupp 1 | 10:00 | Borås Hk 84:2 | - | Alingsås HK | Plan 3 | 4 - 8 |
122 | F14 | Grupp 1 | 10:00 | Halmstad Handboll:2 | - | Hk Aranäs:Blå | Plan 4 | 12 - 8 |
146 | F12 | Grupp 1 | 10:00 | HK Varberg:Vit | - | Backa HK:Röd | Plan 8 | 7 - 12 |
297 | P14 | Grupp 1 | 10:00 | HK Varberg:Grön | - | Torslanda HK 1 | Plan 1 | 16 - 8 |
298 | P14 | Grupp 1 | 10:00 | Alingsås HK | - | IK Baltichov:Blå | Plan 2 | 12 - 4 |
299 | F14 | Grupp 1 | 10:00 | Önnereds HK:Grå | - | Önnereds HKs | Plan 5 | 5 - 0 wo |
300 | P14 | Grupp 2 | 10:00 | HK Hålan | - | IK Baltichov:Vit | Plan 6 | 14 - 9 |
301 | P14 | Grupp 2 | 10:00 | Torslanda HK 2 | - | HK bönder | Plan 7 | 6 - 20 |
15 | F12 | Grupp 3 | 10:15 | HK Hylte | - | Halmstad Handboll:Svart | Plan 3 | 5 - 8 |
18 | F12 | Grupp 4 | 10:15 | Önnereds HK | - | Hk Aranäs vit | Plan 4 | 10 - 5 |
147 | F12 | Grupp 1 | 10:15 | Halmstad Handboll:Rosa | - | Hk Aranäs blå | Plan 7 | 10 - 8 |
148 | F12 | Grupp 2 | 10:15 | Borås Hk 84 | - | Backa HK:Vit | Plan 8 | 8 - 14 |
303 | P12 | Grupp 1 | 10:15 | Hk Hylte Handbollsklubb | - | Handbollklubben Hök:1 | Plan 1 | 6 - 13 |
304 | P12 | Grupp 1 | 10:15 | Hk Varberg:3 | - | Backa HK | Plan 2 | 15 - 7 |
305 | P12 | Grupp 2 | 10:15 | Kärra HF | - | Handbollklubben Hök:2 | Plan 5 | 8 - 9 |
306 | P12 | Grupp 2 | 10:15 | Hk Varberg:1 | - | Hk Varberg:2 | Plan 6 | 5 - 0 wo |
399 | F10 | Grupp 1 | 10:15 | Göteborg Beach Handball Club Gul | - | Redbergslids IK:Blå | Plan 9 | X - X |
400 | F10 | Grupp 1 | 10:15 | HK Varberg: Vit | - | IK Baltichov:Delfiner | Plan 10 | X - X |
105 | F16 | Grupp 1 | 10:30 | HK Hylte | - | Torslanda HK:Svart | Plan 1 | 1 - 9 |
115 | F16 | Grupp 1 | 10:30 | Baltichov Lake Aspen:Lake Asp | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 2 | 4 - 14 |
116 | F16 | Grupp 2 | 10:30 | Halmstad Handboll:2 | - | Handbollklubben Hök:2 | Plan 3 | 7 - 7 |
117 | F16 | Grupp 2 | 10:30 | Kärra HF:Svart | - | Torslanda HK:Vit | Plan 4 | 12 - 6 |
137 | F14 | Grupp 1 | 10:30 | Halmstad Handboll:2 | - | Borås Hk 84:2 | Plan 7 | 13 - 7 |
308 | P16 | Grupp 1 | 10:30 | HK Varberg | - | IS Orion | Plan 5 | 13 - 10 |
309 | P16 | Grupp 1 | 10:30 | Marks HK | - | Hk Stolpskott | Plan 6 | 3 - 11 |
310 | F14 | Grupp 1 | 10:30 | Hk Aranäs:Blå | - | Önnereds HK:Grå | Plan 8 | 10 - 14 |
401 | F10 | Grupp 1 | 10:30 | Redbergslids IK:Grön | - | IK Baltichov:Hajarna | Plan 9 | X - X |
402 | F10 | Grupp 1 | 10:30 | HK Varberg P10 :Vit | - | HK Varberg: Svart | Plan 10 | X - X |
35 | F10 | Grupp 2 | 10:45 | IK Baltichov:Pirayor | - | Redbergslids IK:Gul | Plan 9 | X - X |
36 | F10 | Grupp 2 | 10:45 | Redbergslids IK:Rosa | - | HK Varberg P10 :Grön | Plan 10 | X - X |
149 | F12 | Grupp 2 | 10:45 | Halmstad Handboll:Röd | - | Hk Aranäs röd | Plan 6 | 5 - 6 |
168 | F14 | Grupp 2 | 10:45 | Hk Aranäs:Gul | - | Önnereds HK:2 | Plan 7 | 8 - 12 |
169 | F14 | Grupp 2 | 10:45 | Kärra HF:Gul | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 8 | 6 - 12 |
313 | F14 | Grupp 1 | 10:45 | Alingsås HK | - | Önnereds HKs | Plan 1 | 5 - 0 wo |
314 | P14 | Grupp 1 | 10:45 | HK Varberg:Grön | - | HK Aranäs vit | Plan 2 | 18 - 13 |
315 | P14 | Grupp 1 | 10:45 | Torslanda HK 1 | - | Alingsås HK | Plan 3 | 9 - 15 |
316 | P14 | Grupp 2 | 10:45 | IK Baltichov:Guld | - | HK Hålan | Plan 4 | 8 - 9 |
317 | P14 | Grupp 2 | 10:45 | HK bönder | - | IK Baltichov:Vit | Plan 5 | 18 - 4 |
21 | P14 | Grupp 3 | 11:00 | IK Baltichov:Röd | - | Stenungsunds Handbollsklubb | Plan 3 | 11 - 10 |
31 | F14 | Grupp 3 | 11:00 | Kärra HF:Röd | - | IK Baltichov:F04 | Plan 5 | 8 - 6 |
32 | F14 | Grupp 3 | 11:00 | Hk Aranäs:Röd | - | Önnereds HK | Plan 6 | 9 - 14 |
41 | F14 | Grupp 4 | 11:00 | HK Varberg:Vit | - | IK Sävehof | Plan 7 | 5 - 17 |
42 | F14 | Grupp 4 | 11:00 | Hk Aranäs:Vit | - | Önnereds HK:svart | Plan 8 | 4 - 16 |
156 | F14 | Grupp 1 | 11:00 | Hk Aranäs:Blå | - | Borås Hk 84:2 | Plan 1 | 6 - 10 |
172 | F14 | Grupp 2 | 11:00 | HK Varberg:Grön | - | Borås Hk 84:1 | Plan 2 | 6 - 5 |
319 | P14 | Grupp 3 | 11:00 | Halmstad Handbollförening | - | Torslanda HK 3 | Plan 4 | 15 - 5 |
403 | F10 | Grupp 1 | 11:00 | IK Baltichov:Delfiner | - | Redbergslids IK:Grön | Plan 9 | X - X |
404 | F10 | Grupp 1 | 11:00 | HK Varberg: Svart | - | Göteborg Beach Handball Club Gul | Plan 10 | X - X |
19 | F10 | Grupp 1 | 11:15 | Redbergslids IK:Blå | - | HK Varberg P10 :Vit | Plan 9 | X - X |
20 | F10 | Grupp 1 | 11:15 | IK Baltichov:Hajarna | - | HK Varberg: Vit | Plan 10 | X - X |
130 | F16 | Grupp 1 | 11:15 | Handbollklubben Hök:1 | - | HK Hylte | Plan 5 | 15 - 6 |
131 | F16 | Grupp 1 | 11:15 | Torslanda HK:Svart | - | Baltichov Lake Aspen:Lake Asp | Plan 6 | 10 - 5 |
132 | F16 | Grupp 2 | 11:15 | Halmstad Handboll:2 | - | Kärra HF:Svart | Plan 7 | 6 - 7 |
133 | F16 | Grupp 2 | 11:15 | Torslanda HK:Vit | - | Handbollklubben Hök:2 | Plan 8 | 11 - 12 |
322 | P16 | Grupp 1 | 11:15 | HK Hylte | - | HK Varberg | Plan 1 | 7 - 13 |
323 | P16 | Grupp 1 | 11:15 | IS Orion | - | Marks HK | Plan 2 | 5 - 13 |
324 | P14 | Grupp 1 | 11:15 | IK Baltichov:Blå | - | HK Varberg:Grön | Plan 3 | 6 - 9 |
325 | P14 | Grupp 1 | 11:15 | HK Aranäs vit | - | Torslanda HK 1 | Plan 4 | 12 - 10 |
37 | F10 | Grupp 2 | 11:30 | Göteborg Beach Handball Club rosa | - | HK Varberg Rosa | Plan 9 | X - X |
38 | F10 | Grupp 2 | 11:30 | Redbergslids IK:Gul | - | HK Varberg P10 :Grön | Plan 10 | X - X |
154 | F14 | Grupp 1 | 11:30 | Alingsås HK | - | Önnereds HK:Grå | Plan 1 | 13 - 9 |
155 | F14 | Grupp 1 | 11:30 | Önnereds HKs | - | Halmstad Handboll:2 | Plan 2 | 0 - 5 wo |
327 | F14 | Grupp 2 | 11:30 | Önnereds HK:2 | - | HK Varberg:Grön | Plan 5 | 14 - 4 |
328 | P14 | Grupp 2 | 11:30 | IK Baltichov:Guld | - | Torslanda HK 2 | Plan 6 | 10 - 8 |
329 | P14 | Grupp 2 | 11:30 | HK Hålan | - | HK bönder | Plan 7 | 11 - 14 |
330 | P14 | Grupp 3 | 11:30 | IK Baltichov:Röd | - | Halmstad Handbollförening | Plan 8 | 7 - 18 |
390 | F14 | Grupp 2 | 11:30 | Halmstad Handboll:1 | - | Hk Aranäs:Gul | Plan 3 | 11 - 8 |
391 | F14 | Grupp 2 | 11:30 | Borås Hk 84:1 | - | Kärra HF:Gul | Plan 4 | 6 - 5 |
22 | F10 | Grupp 1 | 11:45 | Göteborg Beach Handball Club Gul | - | HK Varberg: Vit | Plan 10 | X - X |
43 | F14 | Grupp 4 | 11:45 | Kärra HF:Svart | - | HK Varberg:Vit | Plan 4 | 7 - 10 |
44 | F14 | Grupp 4 | 11:45 | IK Sävehof | - | Hk Aranäs:Vit | Plan 5 | 21 - 8 |
333 | P14 | Grupp 3 | 11:45 | Torslanda HK 3 | - | Stenungsunds Handbollsklubb | Plan 1 | 14 - 10 |
405 | F14 | Grupp 3 | 11:45 | Halmstad Handbollförening:F14 | - | Kärra HF:Röd | Plan 2 | 7 - 11 |
406 | F14 | Grupp 3 | 11:45 | IK Baltichov:F04 | - | Hk Aranäs:Röd | Plan 3 | 13 - 12 |
407 | F10 | Grupp 1 | 11:45 | IK Baltichov:Hajarna | - | HK Varberg: Svart | Plan 9 | X - X |
23 | F10 | Grupp 1 | 12:00 | IK Baltichov:Delfiner | - | Redbergslids IK:Blå | Plan 9 | X - X |
24 | F10 | Grupp 1 | 12:00 | HK Varberg P10 :Vit | - | Redbergslids IK:Grön | Plan 10 | X - X |
150 | F16 | Grupp 1 | 12:00 | Halmstad Handboll:1 | - | Handbollklubben Hök:1 | Plan 3 | 10 - 14 |
165 | F16 | Grupp 1 | 12:00 | Baltichov Lake Aspen:Lake Asp | - | HK Hylte | Plan 4 | 10 - 2 |
166 | F16 | Grupp 2 | 12:00 | Torslanda HK:Vit | - | Halmstad Handboll:2 | Plan 5 | 6 - 5 |
167 | F16 | Grupp 2 | 12:00 | Handbollklubben Hök:2 | - | Kärra HF:Svart | Plan 6 | 9 - 13 |
335 | P16 | Grupp 1 | 12:00 | Hk Stolpskott | - | HK Hylte | Plan 1 | 15 - 7 |
336 | P16 | Grupp 1 | 12:00 | Marks HK | - | HK Varberg | Plan 2 | 15 - 13 |
337 | P14 | Grupp 2 | 12:00 | IK Baltichov:Vit | - | IK Baltichov:Guld | Plan 7 | 15 - 12 |
338 | P14 | Grupp 2 | 12:00 | Torslanda HK 2 | - | HK Hålan | Plan 8 | 10 - 16 |
39 | F10 | Grupp 2 | 12:15 | IK Baltichov:Pirayor | - | Redbergslids IK:Rosa | Plan 9 | X - X |
40 | F10 | Grupp 2 | 12:15 | HK Aranäs vit | - | HK Varberg Grön | Plan 10 | X - X |
45 | F14 | Grupp 4 | 12:15 | Önnereds HK:svart | - | Kärra HF:Svart | Plan 8 | 13 - 10 |
195 | F14 | Grupp 2 | 12:15 | Kärra HF:Gul | - | Önnereds HK:2 | Plan 1 | 7 - 15 |
196 | F14 | Grupp 2 | 12:15 | Hk Aranäs:Gul | - | HK Varberg:Grön | Plan 2 | 8 - 6 |
197 | F14 | Grupp 2 | 12:15 | Halmstad Handboll:1 | - | Borås Hk 84:1 | Plan 3 | 11 - 8 |
340 | P14 | Grupp 3 | 12:15 | Torslanda HK 3 | - | IK Baltichov:Röd | Plan 4 | 7 - 14 |
341 | P14 | Grupp 3 | 12:15 | Stenungsunds Handbollsklubb | - | Halmstad Handbollförening | Plan 5 | 9 - 20 |
408 | F14 | Grupp 3 | 12:15 | Önnereds HK | - | Halmstad Handbollförening:F14 | Plan 6 | 6 - 10 |
409 | F14 | Grupp 3 | 12:15 | Hk Aranäs:Röd | - | Kärra HF:Röd | Plan 7 | 4 - 8 |
25 | F10 | Grupp 1 | 12:30 | Redbergslids IK:Grön | - | Göteborg Beach Handball Club Gul | Plan 9 | X - X |
26 | F10 | Grupp 1 | 12:30 | HK Varberg: Svart | - | IK Baltichov:Delfiner | Plan 10 | X - X |
46 | F14 | Grupp 4 | 12:30 | Hk Aranäs:Vit | - | HK Varberg:Vit | Plan 1 | 10 - 11 |
27 | F10 | Grupp 1 | 12:45 | HK Varberg: Vit | - | HK Varberg P10 :Vit | Plan 9 | X - X |
28 | F10 | Grupp 1 | 12:45 | Redbergslids IK:Blå | - | IK Baltichov:Hajarna | Plan 10 | X - X |
175 | F16 | Grupp 1 | 12:45 | Halmstad Handboll:1 | - | Torslanda HK:Svart | Plan 3 | 10 - 9 |
181 | F16 | Grupp 1 | 12:45 | Handbollklubben Hök:1 | - | Baltichov Lake Aspen:Lake Asp | Plan 4 | 15 - 5 |
201 | F14 | Grupp 2 | 12:45 | Hk Aranäs:Gul | - | Kärra HF:Gul | Plan 5 | 9 - 11 |
202 | F14 | Grupp 2 | 12:45 | HK Varberg:Grön | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 6 | 5 - 13 |
203 | F14 | Grupp 2 | 12:45 | Önnereds HK:2 | - | Borås Hk 84:1 | Plan 7 | 14 - 5 |
345 | P16 | Grupp 1 | 12:45 | Hk Stolpskott | - | IS Orion | Plan 1 | 8 - 5 |
346 | P16 | Grupp 1 | 12:45 | HK Hylte | - | Marks HK | Plan 2 | 11 - 11 |
410 | F14 | Grupp 3 | 12:45 | Önnereds HK | - | IK Baltichov:F04 | Plan 8 | 8 - 11 |
47 | F14 | Grupp 4 | 13:00 | Önnereds HK:svart | - | IK Sävehof | Plan 2 | 13 - 15 |
48 | F14 | Grupp 4 | 13:00 | Kärra HF:Svart | - | Hk Aranäs:Vit | Plan 3 | 15 - 8 |
206 | F12 | B-kvartsfinal:02 | 13:00 | Borås | - | HK Varberg | Plan 4 | 8 - 7 |
209 | F12 | B-kvartsfinal:04 | 13:00 | Aranäs svart | - | HK Varberg:Vit | Plan 5 | 11 - 5 |
210 | F12 | A-kvartsfinal:01 | 13:00 | Halmstad Handboll:Rosa | - | Hk Aranäs röd | Plan 6 | 8 - 7 |
211 | F12 | A-kvartsfinal:02 | 13:00 | Halmstad Handboll:Svart | - | Hk Aranäs vit | Plan 7 | 7 - 6 |
212 | F12 | A-kvartsfinal:03 | 13:00 | Önnereds HK | - | HK Hylte | Plan 8 | 14 - 5 |
411 | F14 | Grupp 3 | 13:00 | Halmstad Handbollförening:F14 | - | Hk Aranäs:Röd | Plan 1 | 9 - 5 |
412 | F10 | Grupp 2 | 13:00 | Göteborg Beach Handball Club rosa | - | Redbergslids IK:Gul | Plan 9 | X - X |
413 | F10 | Grupp 2 | 13:00 | HK Varberg P10 :Grön | - | HK Varberg Grön | Plan 10 | X - X |
213 | F12 | A-kvartsfinal:04 | 13:15 | Backa HK:Vit | - | Backa HK:Röd | Plan 5 | 11 - 6 |
214 | P12 | B-semifinal:02 | 13:15 | Hk Varberg:1 | - | Hk Hylte Handbollsklubb | Plan 7 | 7 - 1 |
217 | F14 | Grupp 2 | 13:15 | Önnereds HK:2 | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 1 | 13 - 11 |
218 | F14 | Grupp 2 | 13:15 | Borås Hk 84:1 | - | Hk Aranäs:Gul | Plan 2 | 6 - 11 |
219 | F14 | Grupp 2 | 13:15 | HK Varberg:Grön | - | Kärra HF:Gul | Plan 3 | 4 - 10 |
226 | P12 | A-semifinal:01 | 13:15 | Handbollklubben Hök:1 | - | Kärra HF | Plan 8 | 13 - 7 |
264 | P12 | B-semifinal:01 | 13:15 | Backa HK | - | Hk Varberg:2 | Plan 6 | 5 - 0 wo |
414 | F14 | Grupp 3 | 13:15 | Kärra HF:Röd | - | Önnereds HK | Plan 4 | 8 - 5 |
415 | F10 | Grupp 2 | 13:15 | Redbergslids IK:Rosa | - | HK Varberg Rosa | Plan 9 | X - X |
416 | F10 | Grupp 2 | 13:15 | HK Aranäs vit | - | IK Baltichov:Pirayor | Plan 10 | X - X |
49 | F14 | Grupp 4 | 13:30 | HK Varberg:Vit | - | Önnereds HK:svart | Plan 6 | 3 - 11 |
50 | F14 | Grupp 4 | 13:30 | IK Sävehof | - | Kärra HF:Svart | Plan 7 | 14 - 10 |
185 | F16 | Grupp 1 | 13:30 | HK Hylte | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 3 | 2 - 13 |
190 | F16 | Grupp 1 | 13:30 | Torslanda HK:Svart | - | Handbollklubben Hök:1 | Plan 4 | 8 - 10 |
276 | P14 | B-kvartsfinal:01 | 13:30 | HK Aranäs vit | - | IK Baltichov:Guld | Plan 8 | 12 - 13 ef |
352 | P16 | Grupp 1 | 13:30 | HK Varberg | - | Hk Stolpskott | Plan 1 | 10 - 13 |
353 | P16 | Grupp 1 | 13:30 | IS Orion | - | HK Hylte | Plan 2 | 6 - 14 |
417 | F14 | Grupp 3 | 13:30 | IK Baltichov:F04 | - | Halmstad Handbollförening:F14 | Plan 5 | 11 - 14 |
222 | F12 | B-semifinal:01 | 13:45 | Hk Aranäs blå | - | Borås | Plan 7 | 12 - 1 |
223 | F12 | B-semifinal:02 | 13:45 | Halmstad Handboll:Röd | - | Aranäs svart | Plan 8 | 14 - 8 |
229 | P14 | B-kvartsfinal:04 | 13:45 | IK Baltichov:Vit | - | Torslanda HK 1 | Plan 4 | 13 - 9 |
230 | P14 | A-kvartsfinal:02 | 13:45 | Halmstad Handbollförening | - | HK Hålan | Plan 5 | 14 - 9 |
231 | P14 | A-kvartsfinal:04 | 13:45 | IK Baltichov:Röd | - | HK Varberg:Grön | Plan 6 | 9 - 19 |
262 | P14 | B-kvartsfinal:02 | 13:45 | Torslanda HK 3 | - | IK Baltichov:Blå | Plan 2 | 13 - 5 |
277 | P14 | B-kvartsfinal:03 | 13:45 | Torslanda HK 2 | - | Stenungsunds Handbollsklubb | Plan 3 | 9 - 13 |
418 | F10 | Grupp 2 | 13:45 | HK Varberg Grön | - | Redbergslids IK:Rosa | Plan 9 | X - X |
419 | F10 | Grupp 2 | 13:45 | IK Baltichov:Pirayor | - | Göteborg Beach Handball Club rosa | Plan 10 | X - X |
69 | F14 | C-semifinal:01 | 14:00 | Önnereds HK:Grå | - | Hk Aranäs:Gul | Plan 7 | 9 - 10 |
70 | F14 | C-semifinal:02 | 14:00 | IK Baltichov:F04 | - | HK Varberg:Vit | Plan 8 | 16 - 9 |
89 | F14 | D-semifinal:01 | 14:00 | Borås Hk 84:2 | - | Kärra HF:Gul | Plan 5 | 11 - 10 |
90 | F14 | D-semifinal:02 | 14:00 | Önnereds HK | - | Kärra HF:Svart | Plan 6 | 19 - 13 |
93 | F14 | Extra match 2 | 14:00 | Hk Aranäs:Röd | - | Hk Aranäs:Vit | Plan 2 | 13 - 10 |
94 | F14 | Extra match 1 | 14:00 | Hk Aranäs:Blå | - | Borås Hk 84:1 | Plan 3 | 11 - 13 |
228 | F14 | Extra match 3 | 14:00 | Önnereds HKs | - | HK Varberg:Grön | Plan 4 | 0 - 5 wo |
420 | F10 | Grupp 2 | 14:00 | Redbergslids IK:Gul | - | HK Aranäs vit | Plan 9 | X - X |
421 | F10 | Grupp 2 | 14:00 | HK Varberg Rosa | - | HK Varberg P10 :Grön | Plan 10 | X - X |
55 | F14 | A-semifinal:01 | 14:15 | Alingsås HK | - | Önnereds HK:2 | Plan 5 | 15 - 16 |
56 | F14 | A-semifinal:02 | 14:15 | Kärra HF:Röd | - | IK Sävehof | Plan 6 | 6 - 11 |
63 | F14 | B-semifinal:01 | 14:15 | Halmstad Handboll:2 | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 3 | 10 - 13 |
64 | F14 | B-semifinal:02 | 14:15 | Halmstad Handbollförening:F14 | - | Önnereds HK:svart | Plan 4 | 13 - 8 |
234 | P14 | B-semifinal:01 | 14:15 | IK Baltichov:Guld | - | Torslanda HK 3 | Plan 7 | 11 - 10 |
235 | P14 | B-semifinal:02 | 14:15 | Stenungsunds Handbollsklubb | - | IK Baltichov:Vit | Plan 8 | 11 - 18 |
266 | P16 | A-kvartsfinal:04 | 14:15 | IS Orion | - | HK Hylte | Plan 2 | 8 - 11 |
224 | F12 | A-semifinal:01 | 14:30 | Halmstad Handboll:Rosa | - | Halmstad Handboll:Svart | Plan 5 | 9 - 7 |
225 | F12 | A-semifinal:02 | 14:30 | Önnereds HK | - | Backa HK:Vit | Plan 6 | 11 - 4 |
232 | F16 | B-kvartsfinal:04 | 14:30 | HK Hylte | - | Halmstad Handboll:2 | Plan 2 | 6 - 11 |
236 | P14 | A-semifinal:01 | 14:30 | Alingsås HK | - | Halmstad Handbollförening | Plan 3 | 8 - 13 |
237 | P14 | A-semifinal:02 | 14:30 | HK bönder | - | HK Varberg:Grön | Plan 4 | 13 - 10 |
238 | F16 | B-semifinal:01 | 14:30 | Torslanda HK:Svart | - | Torslanda HK:Vit | Plan 7 | 10 - 9 |
240 | F16 | A-semifinal:01 | 14:30 | Handbollklubben Hök:1 | - | Handbollklubben Hök:2 | Plan 8 | 4 - 11 |
422 | F10 | Grupp 2 | 14:30 | HK Varberg Rosa | - | IK Baltichov:Pirayor | Plan 9 | X - X |
423 | F10 | Grupp 2 | 14:30 | Göteborg Beach Handball Club rosa | - | HK Varberg P10 :Grön | Plan 10 | X - X |
51 | F10 | Grupp 2 | 14:45 | HK Varberg Grön | - | Redbergslids IK:Gul | Plan 9 | X - X |
52 | F10 | Grupp 2 | 14:45 | HK Aranäs vit | - | Redbergslids IK:Rosa | Plan 10 | X - X |
58 | F14 | A-3.e pris | 14:45 | Alingsås HK | - | Kärra HF:Röd | Plan 8 | 12 - 13 |
66 | F14 | B-3.e pris | 14:45 | Halmstad Handboll:2 | - | Önnereds HK:svart | Plan 7 | 8 - 10 |
72 | F14 | C-3.e pris | 14:45 | Önnereds HK:Grå | - | HK Varberg:Vit | Plan 6 | 5 - 0 wo |
92 | F14 | D-3.e pris | 14:45 | Kärra HF:Gul | - | Kärra HF:Svart | Plan 5 | 12 - 9 |
241 | F16 | A-semifinal:02 | 14:45 | Kärra HF:Svart | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 2 | 9 - 10 |
242 | P12 | A-semifinal:02 | 14:45 | Handbollklubben Hök:2 | - | Hk Varberg:3 | Plan 3 | 8 - 4 |
267 | P16 | A-semifinal:01 | 14:45 | Hk Stolpskott | - | HK Varberg | Plan 4 | 13 - 10 |
91 | F14 | D-final | 15:00 | Borås Hk 84:2 | - | Önnereds HK | Plan 8 | 9 - 12 |
243 | F12 | B-3.e pris | 15:00 | Borås | - | Aranäs svart | Plan 5 | 9 - 10 |
244 | F12 | A-3.e pris | 15:00 | Halmstad Handboll:Svart | - | Backa HK:Vit | Plan 6 | 7 - 6 |
246 | P14 | A-3.e pris | 15:00 | Alingsås HK | - | HK Varberg:Grön | Plan 4 | 10 - 12 |
265 | P12 | B-3.e pris | 15:00 | Hk Varberg:2 | - | Hk Hylte Handbollsklubb | Plan 7 | 9 - 5 |
268 | P16 | A-semifinal:02 | 15:00 | Marks HK | - | HK Hylte | Plan 2 | 9 - 6 |
273 | P14 | B-3.e pris | 15:00 | Torslanda HK 3 | - | Stenungsunds Handbollsklubb | Plan 3 | 12 - 11 |
362 | F12 | A-final | 15:00 | Halmstad Handboll:Rosa | - | Önnereds HK | Plan 1 | 8 - 10 |
53 | F10 | Grupp 2 | 15:15 | Redbergslids IK:Rosa | - | Göteborg Beach Handball Club rosa | Plan 9 | X - X |
54 | F10 | Grupp 2 | 15:15 | IK Baltichov:Pirayor | - | HK Varberg Grön | Plan 10 | X - X |
65 | F14 | B-final | 15:15 | Halmstad Handboll:1 | - | Halmstad Handbollförening:F14 | Plan 5 | 11 - 15 |
71 | F14 | C-final | 15:15 | Hk Aranäs:Gul | - | IK Baltichov:F04 | Plan 4 | 9 - 12 |
239 | F16 | B-semifinal:02 | 15:15 | Baltichov Lake Aspen:Lake Asp | - | Halmstad Handboll:2 | Plan 2 | 9 - 10 |
247 | F12 | B-final | 15:15 | Hk Aranäs blå | - | Halmstad Handboll:Röd | Plan 7 | 10 - 15 |
252 | P12 | A-3.e pris | 15:15 | Kärra HF | - | Hk Varberg:3 | Plan 3 | 6 - 5 |
253 | P14 | B-final | 15:15 | IK Baltichov:Guld | - | IK Baltichov:Vit | Plan 6 | 11 - 12 |
255 | P12 | B-final | 15:15 | Backa HK | - | Hk Varberg:1 | Plan 8 | 5 - 13 |
365 | P12 | A-final | 15:15 | Handbollklubben Hök:1 | - | Handbollklubben Hök:2 | Plan 1 | 8 - 9 |
57 | F14 | A-final | 15:30 | Önnereds HK:2 | - | IK Sävehof | Plan 1 | 16 - 7 |
251 | F16 | A-3.e pris | 15:30 | Handbollklubben Hök:1 | - | Kärra HF:Svart | Plan 2 | 8 - 11 |
257 | F12 | Extra match 1 | 15:30 | Hk Aranäs röd | - | Hk Aranäs vit | Plan 6 | 10 - 9 |
258 | F12 | Extra match 2 | 15:30 | HK Hylte | - | Backa HK:Röd | Plan 7 | 10 - 11 |
259 | F12 | Extra match 3 | 15:30 | HK Varberg | - | HK Varberg:Vit | Plan 8 | 10 - 9 |
278 | P14 | Plac. match 1 | 15:30 | HK Hålan | - | IK Baltichov:Röd | Plan 3 | 12 - 7 |
279 | P14 | Plac. match 3 | 15:30 | Torslanda HK 2 | - | Torslanda HK 1 | Plan 4 | 10 - 9 |
366 | P14 | Plac. match 2 | 15:30 | HK Aranäs vit | - | IK Baltichov:Blå | Plan 5 | 0 - 5 wo |
424 | F10 | Grupp 2 | 15:30 | HK Varberg P10 :Grön | - | HK Aranäs vit | Plan 9 | X - X |
425 | F10 | Grupp 2 | 15:30 | Redbergslids IK:Gul | - | HK Varberg Rosa | Plan 10 | X - X |
260 | P14 | A-final | 15:45 | Halmstad Handbollförening | - | HK bönder | Plan 1 | 12 - 11 |
270 | P16 | A-3.e pris | 15:45 | HK Varberg | - | HK Hylte | Plan 2 | 13 - 11 |
254 | F16 | B-final | 16:00 | Torslanda HK:Svart | - | Halmstad Handboll:2 | Plan 3 | 6 - 7 |
269 | P16 | A-final | 16:00 | Hk Stolpskott | - | Marks HK | Plan 1 | 10 - 8 |
371 | F16 | B-3.e pris | 16:00 | Torslanda HK:Vit | - | Baltichov Lake Aspen:Lake Asp | Plan 2 | 17 - 11 |
261 | F16 | A-final | 16:15 | Handbollklubben Hök:2 | - | Halmstad Handboll:1 | Plan 1 | 6 - 7 ef |