Matcher Ons 2019-07-10
Matcher
Klass | Grupp | Datum | Tid | Lag | Plan | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
168 | B 15 (8) | Grupp 1 | 09:00 | Bremerhaven, Germany | - | Dahle/Nordlandet, Norway | Field 2 (8) | 7 - 2 |
169 | B 10 (8) | Grupp 1 | 09:00 | Bangsbo Freja 1, Denmark | - | Pro Touch Football Academy, Malta | Field 3 (8) | 0 - 9 |
170 | G 15 | Grupp 1 | 09:00 | Bjerkreim IL, Norway | - | Eiger FK, Norway | Field 4 | 2 - 0 |
171 | G 14 | Grupp 1 | 09:00 | Marin FC 1, USA | - | Marin FC 2, USA | Field 5 | 3 - 0 |
173 | B 14 | Grupp 1 | 09:00 | IF Skjold Sæby, Denmark | - | Bjerkreim IL, Norway | Field 7 | 9 - 0 |
174 | B 10 (8) | Grupp 1 | 09:00 | Bangsbo Freja 2, Denmark | - | FfI Frederikshavn I, Denmark | Field 9 (8) | 6 - 0 |
175 | G 16 | Grupp 1 | 09:00 | Scandia United, USA | - | Ålgård FK, Norway | Field 10 | 6 - 1 |
176 | B 16 | Grupp 1 | 09:00 | FfI Frederikshavn 2, Denmark | - | CF MADRID PROMESAS, Spain | Field 6 | 0 - 6 |
177 | B 10 (8) | Grupp 1 | 09:00 | SEIF Strandby - Elling, Denmark | - | Bangsbo Freja 3, Denmark | Field 12 (8) | 4 - 1 |
178 | B 16 | Grupp 1 | 09:00 | Bjerkreim IL, Norway | - | Store Bergan Fotball, Norway | Field 13 | 1 - 6 |
179 | B 16 | Grupp 1 | 09:00 | Ålgård FK, Norway | - | Ås IL, Norway | Field 11 | 2 - 0 |
180 | G 13 | Grupp 1 | 09:00 | Marin FC 1, USA | - | Ås IL, Norway | Field 14 | 4 - 0 |
181 | B 15 (8) | Grupp 1 | 09:00 | Escuela de Fútbol La Adademia FC, Guatam Eiger FK, Norway | Field 16 (8) | 6 - 2 | ||
182 | B 11 (8) | Grupp 2 | 09:00 | FfI Frederikshavn 1, Denmark | - | FK Eika Krapfoss 2, Norway | Field 17 (8) | 10 - 0 |
183 | B 11 (8) | Grupp 2 | 09:40 | Bangsbo Freja 2, Denmark | - | Torns IF, Sweden | Field 9 (8) | 1 - 1 |
185 | B 13 (8) | Grupp 2 | 09:40 | Bangsbo Freja 1, Denmark | - | Bremerhaven, Germany | Field 12 (8) | 1 - 13 |
186 | G 15 | Grupp 1 | 09:50 | Trygg/Lade 2, Norway | - | Valparaiso, Chile | Field 1 | 6 - 0 |
187 | B 13 | Grupp 1 | 09:50 | LKS Chlebnia, Poland | - | Ås IL 2, Norway | Field 4 | 5 - 1 |
188 | B 13 | Grupp 2 | 09:50 | Gwardia Warszawa, Poland | - | Urædd FK, Norway | Field 14 | 2 - 0 |
189 | B 12 (8) | Grupp 1 | 09:50 | Pro Touch Football Academy 2, Malta | - | Kambo IL, Norway | Field 17 (8) | 1 - 0 |
190 | B 12 (8) | Grupp 1 | 10:00 | Escuela de Fútbol La Adademia FC, Guatam FfI Frederikshavn I, Denmark | Field 2 (8) | 0 - 1 | ||
191 | B 13 | Grupp 3 | 10:00 | Marin FC, USA | - | Ås IL-1, Norway | Field 5 | 4 - 1 |
192 | B 14 | Grupp 2 | 10:00 | Bangsbo Freja, Denmark | - | Götaholm BK, Sweden | Field 6 | 2 - 6 |
194 | B 15 | Grupp 2 | 10:00 | Subiaco AFC, Australia | - | Kambo IL, Norway | Field 10 | 3 - 0 |
195 | B 14 | Grupp 2 | 10:00 | Toledo Celtics, USA | - | Urædd FK,Norway | Field 11 | 5 - 2 |
196 | B 14 | Grupp 3 | 10:00 | Marin FC, USA | - | Ås IL, Norway | Field 13 | 1 - 1 |
197 | B 14 | Grupp 4 | 10:00 | FfI Frederikshavn I, Denmark | - | Texans Dallas, USA | Field 7 | 0 - 4 |
199 | B 12 (8) | Grupp 2 | 10:30 | Cantolao, Peru | - | Pro Touch Football Academy 1, Malta | Field 3 (8) | 0 - 1 |
200 | B 11 (8) | Grupp 1 | 10:30 | Kvissel-Ravnshøj IF, Denmark | - | FfI Frederikshavn 2, Denmark | Field 9 (8) | 3 - 2 |
201 | B 14 | Grupp 4 | 10:40 | Ålgård FK, Norway | - | Dahle/Nordlandet, Norway | Field 1 | 2 - 4 |
202 | B 13 | Grupp 1 | 10:40 | Cantolao, Peru | - | Bjerkreim IL, Norway | Field 4 | 4 - 0 |
203 | B 11 (8) | Grupp 1 | 10:40 | Bangsbo Freja 1, Denmark | - | Blizzards Calgary, Canada | Field 17 (8) | 0 - 5 |
204 | G 16 | Grupp 1 | 10:50 | SEIF Strandby-Elling, Denmark | - | Kvissel-Ravnshøj IF, Denmark | Field 6 | 4 - 1 |
205 | B 13 | Grupp 2 | 10:50 | Elite Bornholm, Denmark | - | Ålgård FK, Norway | Field 5 | 4 - 0 |
198 | B 12 (8) | Grupp 2 | 10:55 | Trygg/Lade, Norway | - | Bremerhaven, Germany | Field 12 (8) | 0 - 3 |
206 | B 15 | Grupp 3 | 10:55 | Strømsgodset IF, Norway | - | Scandia United, USA | Field 7 | 2 - 1 |
207 | B 15 | Grupp 4 | 11:00 | Elite Bornholm, Denmark | - | Eiger FK, Norway | Field 10 | 5 - 0 |
208 | B 10 (8) | Grupp 1 | 11:10 | SEIF Strandby - Elling, Denmark | - | Bangsbo Freja 1, Denmark | Field 2 (8) | 6 - 0 |
209 | B 10 (8) | Grupp 1 | 11:10 | FfI Frederikshavn 2, Denmark | - | Bangsbo Freja 3, Denmark | Field 16 (8) | 1 - 4 |
211 | G 15 | Grupp 1 | 11:20 | 1. FFC Turbine Potsdam, Germany | - | Eiger FK, Norway | Field 11 | 0 - 2 |
212 | B 16 | Grupp 1 | 11:30 | Ålgård FK, Norway | - | Bjerkreim IL, Norway | Field 1 | 6 - 0 |
213 | B 15 (8) | Grupp 1 | 11:30 | Kambo IL, Norway | - | Bremerhaven, Germany | Field 3 (8) | 1 - 1 |
214 | B 16 | Grupp 1 | 11:30 | CF MADRID PROMESAS, Spain | - | FfI Frederikshavn I, Denmark | Field 4 | 1 - 0 |
215 | G 14 | Grupp 1 | 11:30 | Marin FC 1, USA | - | Älvsborgs FF, Sweden | Field 13 | 5 - 1 |
216 | B 11 (8) | Grupp 2 | 11:30 | FfI Frederikshavn 1, Denmark | - | Pro Touch Football Academy, Malta | Field 17 (8) | 3 - 4 |
218 | G 15 (8) | Grupp 1 | 11:45 | Store Bergan Fotball, Norway | - | Valparaiso, Chile | Field 9 (8) | 0 - 3 |
219 | B 13 (8) | Grupp 1 | 11:50 | Scandia United, USA | - | Kambo IL, Norway | Field 12 (8) | 0 - 6 |
220 | G 15 | Grupp 1 | 11:50 | Trygg/Lade 1, Norway | - | Bjerkreim IL, Norway | Field 15 | 0 - 4 |
221 | B 13 (8) | Grupp 1 | 11:50 | Himmelev-Veddelev BK, Denmark | - | Band Futebol, Brazil | Field 16 (8) | 0 - 2 |
222 | B 11 (8) | Grupp 2 | 12:00 | FK Eika Krapfoss 2, Norway | - | Bangsbo Freja 2, Denmark | Field 2 (8) | 0 - 9 |
223 | G 14 | Grupp 1 | 12:10 | Marin FC 2, USA | - | FfI Frederikshavn, Denmark | Field 7 | 2 - 0 |
224 | B 17 | Gruppe 1 | 12:10 | Legion Warszawa, Poland | - | FC Stena Line, Denmark | Field 11 | 0 - 2 |
225 | G 13 | Grupp 1 | 12:10 | Marin FC 2, USA | - | Elite Bornholm, Denmark | Field 6 | 3 - 0 |
227 | B 13 (8) | Grupp 2 | 12:20 | Ålgård FK, Norway | - | Store Bergan Fotball 1, Norway | Field 17 (8) | 1 - 5 |
234 | B 13 | Grupp 1 | 12:20 | Himmelev-Veddelev BK, Denmark | - | LKS Chlebnia, Poland | Field 10 | 7 - 1 |
228 | B 17 | Gruppe 1 | 12:30 | ASR oran, Algeria | - | Ås IL, Norway | Field 1 | 0 - 3 wo |
229 | B 13 (8) | Grupp 2 | 12:30 | Pro Touch Football Academy, Malta | - | Bangsbo Freja 1, Denmark | Field 3 (8) | 9 - 0 |
230 | B 17 | Gruppe 2 | 12:30 | Bremerhaven, Germany | - | Kvissel-Ravnshøj IF, Denmark | Field 4 | 1 - 0 |
231 | B 17 | Gruppe 2 | 12:30 | TikiTaka Academy, Nigeria | - | Scandia United, USA | Field 5 | 4 - 0 |
232 | B 12 (8) | Grupp 1 | 12:30 | LKS Chlebnia, Poland | - | FfI Frederikshavn 3, Denmark | Field 9 (8) | 3 - 1 |
226 | B 13 | Grupp 2 | 12:35 | Frederikshavn fi Alfa, Denmark | - | Gwardia Warszawa, Poland | Field 14 | 1 - 2 |
236 | B 12 (8) | Grupp 2 | 12:40 | Skagen Idræts Klub, Denmark | - | FfI Frederikshavn 2, Denmark | Field 16 (8) | 8 - 0 |
254 | B 14 | Grupp 3 | 12:40 | Bremerhaven, Germany | - | Marin FC, USA | Field 13 | 0 - 3 |
238 | B 13 | Grupp 3 | 13:00 | ASR oran, Algeria | - | Hei IL Fotball, Norway | Field 6 | 0 - 3 wo |
217 | G 13 | Grupp 1 | 13:10 | Bjerkreim IL, Norway | - | Ålgård FK, Norway | Field 15 | 1 - 2 |
239 | B 13 | Grupp 3 | 13:10 | Bangsbo Freja, Denmark | - | Marin FC, USA | Field 7 | 4 - 1 |
240 | B 14 | Grupp 1 | 13:10 | Store Bergan Fotball 1, Norway | - | Cercle Municipal de Casablanca 1, Morokk Field 10 | 3 - 0 wo | |
241 | B 14 | Grupp 1 | 13:10 | Ferkingstad IL, Norway | - | IF Skjold Sæby, Denmark | Field 11 | 0 - 0 |
244 | B 11 (8) | Grupp 1 | 13:20 | FK Eika Krapfoss 1, Norway | - | Champions Rawa, Poland | Field 9 (8) | 4 - 0 |
248 | B 14 | Grupp 2 | 13:25 | SK Trygg/Lade, Norway | - | Toledo Celtics, USA | Field 14 | 0 - 0 |
245 | B 14 | Grupp 4 | 13:30 | Texans Dallas, USA | - | Dahle/Nordlandet, Norway | Field 5 | 7 - 0 |
246 | G 16 | Grupp 1 | 13:30 | Kvissel-Ravnshøj IF, Denmark | - | Ås IL, Norway | Field 1 | 0 - 12 |
247 | G 16 | Grupp 1 | 13:30 | Scandia United, USA | - | SEIF Strandby-Elling, Denmark | Field 4 | 7 - 0 |
249 | B 10 (8) | Grupp 1 | 13:30 | Pro Touch Football Academy, Malta | - | FfI Frederikshavn 2, Denmark | Field 12 (8) | 5 - 0 |
250 | B 14 | Grupp 3 | 13:30 | Store Bergan Fotball 2, Norway | - | Tungelsta IF, Sweden | Field 13 | 2 - 1 |
251 | G 12 (8) | Grupp 1 | 13:30 | FfI Frederikshavn-1, Denmark | - | Ås IL, Norway | Field 17 (8) | 3 - 0 |
233 | B 16 | Grupp 1 | 13:50 | FfI Frederikshavn 2, Denmark | - | Ås IL, Norway | Field 6 | 0 - 3 |
252 | B 10 (8) | Grupp 1 | 14:00 | Bangsbo Freja 2, Denmark | - | SEIF Strandby - Elling, Denmark | Field 2 (8) | 7 - 0 |
253 | B 13 (8) | Grupp 1 | 14:00 | IF Skjold Sæby, Denmark | - | Store Bergan Fotball 2, Norway | Field 3 (8) | 3 - 1 |
255 | B 15 | Grupp 1 | 14:00 | Bjerkreim IL, Norway | - | FfI Frederikshavn I, Denmark | Field 10 | 2 - 1 |
256 | B 15 | Grupp 1 | 14:00 | Cantolao, Peru | - | Trygg/Lade, Norway | Field 7 | 1 - 2 |
257 | B 15 | Grupp 2 | 14:00 | Bangsbo Freja, Denmark | - | Store Bergan Fotball 1, Norway | Field 11 | 3 - 6 |
258 | G 15 (8) | Grupp 1 | 14:10 | Trygg/Lade(1+2), Norway | - | FfI Frederikshavn I, Denmark | Field 9 (8) | 8 - 0 |
259 | B 15 | Grupp 3 | 14:15 | FfI Frederikshavn 2, Denmark | - | Ålgård FK, Norway | Field 14 | 1 - 5 |
260 | B 15 | Grupp 4 | 14:20 | San Francisco Seals, USA | - | Store Bergan Fotball 2, Norway | Field 5 | 8 - 0 |
261 | G 18 | Grupp 1 | 14:20 | FfI Frederikshavn, Denmark | - | Bangsbo Freja, Denmark | Field 13 | 0 - 2 |
262 | B 11 (8) | Grupp 1 | 14:20 | Bangsbo Freja 1, Denmark | - | Kvissel-Ravnshøj IF, Denmark | Field 17 (8) | 1 - 7 |
242 | B 12 (8) | Grupp 2 | 14:30 | Cantolao, Peru | - | Trygg/Lade, Norway | Field 12 (8) | 4 - 1 |
263 | B 19 | Grupp 1 | 14:30 | Understed IF, Denmark | - | Glios Academy, Nigeria | Field 1 | 3 - 0 wo |
264 | B 19 | Grupp 1 | 14:30 | Dream Team Frederikshavn, Denmark | - | Frederikshavn F I, Denmark | Field 4 | 1 - 4 |
265 | B 15 | Grupp 2 | 14:50 | Sirens Football Club, Malta | - | Subiaco AFC, Australia | Field 6 | 1 - 1 |
266 | B 12 (8) | Grupp 1 | 14:50 | FfI Frederikshavn I, Denmark | - | LKS Chlebnia, Poland | Field 9 (8) | 0 - 3 |
267 | B 12 (8) | Grupp 2 | 15:00 | Pro Touch Football Academy 1, Malta | - | Skagen Idræts Klub, Denmark | Field 2 (8) | 1 - 2 |
268 | B 15 (8) | Grupp 1 | 15:00 | Eiger FK, Norway | - | Kambo IL, Norway | Field 3 (8) | 0 - 3 |
269 | B 15 | Grupp 3 | 15:00 | Ås IL 1, Norway | - | Strømsgodset IF, Norway | Field 7 | 1 - 0 |
270 | B 15 | Grupp 4 | 15:00 | Bremerhaven, Germany | - | Elite Bornholm, Denmark | Field 10 | 0 - 6 |
271 | G 18 | Grupp 1 | 15:00 | Texans Dallas, USA | - | IF Skjold Sæby, Denmark | Field 11 | 3 - 0 |
273 | B 13 | Grupp 2 | 15:15 | Urædd FK, Norway | - | Elite Bornholm, Denmark | Field 14 | 0 - 2 |
243 | B 10 (8) | Grupp 1 | 15:20 | Bangsbo Freja 3, Denmark | - | Bangsbo Freja 1, Denmark | Field 17 (8) | 2 - 0 |
272 | B 13 | Grupp 1 | 15:20 | Bjerkreim IL, Norway | - | Himmelev-Veddelev BK, Denmark | Field 5 | 0 - 6 |
274 | B 13 | Grupp 2 | 15:20 | Ålgård FK, Norway | - | Frederikshavn fi Alfa, Denmark | Field 13 | 0 - 4 |
237 | B 15 (8) | Grupp 1 | 15:30 | Dahle/Nordlandet, Norway | - | Escuela de Fútbol La Adademia FC, Guatam Field 12 (8) | 0 - 11 | |
275 | B 12 (8) | Grupp 1 | 15:40 | Kambo IL, Norway | - | FfI Frederikshavn 3, Denmark | Field 9 (8) | 5 - 0 |
276 | B 11 (8) | Grupp 1 | 15:50 | Blizzards Calgary, Canada | - | FK Eika Krapfoss 1, Norway | Field 2 (8) | 2 - 1 |
277 | B 13 | Grupp 3 | 15:50 | Ås IL-1, Norway | - | ASR oran, Algeria | Field 6 | 3 - 0 wo |
210 | B 10 (8) | Grupp 1 | 16:00 | FfI Frederikshavn I, Denmark | - | Pro Touch Football Academy, Malta | Field 3 (8) | 0 - 7 |
278 | G 13 | Grupp 1 | 16:00 | Bjerkreim IL, Norway | - | Marin FC 2, USA | Field 7 | 0 - 2 |
279 | B 14 | Grupp 1 | 16:00 | Cercle Municipal de Casablanca 1, Morokk Ferkingstad IL, Norway | Field 10 | 0 - 3 wo | ||
280 | B 14 | Grupp 2 | 16:00 | Urædd FK,Norway | - | Bangsbo Freja, Denmark | Field 11 | 1 - 0 |
281 | B 13 | Grupp 3 | 16:05 | Hei IL Fotball, Norway | - | Bangsbo Freja, Denmark | Field 14 | 1 - 5 |
282 | B 14 | Grupp 3 | 16:10 | Ås IL, Norway | - | Store Bergan Fotball 2, Norway | Field 1 | 5 - 0 |
283 | B 16 | Grupp 1 | 16:10 | FfI Frederikshavn I, Denmark | - | Store Bergan Fotball, Norway | Field 4 | 1 - 2 |
284 | B 15 | Grupp 1 | 16:10 | Blizzards Calgary, Canada | - | Ås IL 2, Norway | Field 5 | 6 - 0 |
285 | B 14 | Grupp 2 | 16:10 | Götaholm BK, Sweden | - | SK Trygg/Lade, Norway | Field 13 | 4 - 0 |
235 | B 12 (8) | Grupp 1 | 16:30 | Escuela de Fútbol La Adademia FC, Guatam Pro Touch Football Academy 2, Malta | Field 12 (8) | 1 - 0 | ||
286 | B 12 (8) | Grupp 2 | 16:35 | Bremerhaven, Germany | - | FfI Frederikshavn 2, Denmark | Field 9 (8) | 3 - 1 |
287 | G 15 | Grupp 1 | 16:40 | 1. FFC Turbine Potsdam, Germany | - | Trygg/Lade 1, Norway | Field 6 | 1 - 0 |
288 | B 15 | Grupp 3 | 16:50 | Scandia United, USA | - | FfI Frederikshavn 2, Denmark | Field 7 | 6 - 0 |
289 | B 15 | Grupp 4 | 16:50 | Eiger FK, Norway | - | San Francisco Seals, USA | Field 11 | 1 - 1 |
167 | G 13 | Grupp 1 | 17:00 | Elite Bornholm, Denmark | - | Ålgård FK, Norway | Field 14 | 1 - 2 |
172 | G 14 | Grupp 1 | 17:00 | FfI Frederikshavn, Denmark | - | Scandia United, USA | Field 13 | 1 - 4 |
290 | G 15 (8) | Grupp 1 | 17:00 | Valparaiso, Chile | - | FfI Frederikshavn I, Denmark | Field 2 (8) | 0 - 3 wo |
291 | B 13 (8) | Grupp 1 | 17:00 | Kambo IL, Norway | - | Store Bergan Fotball 2, Norway | Field 3 (8) | 10 - 0 |
292 | B 14 | Grupp 3 | 17:05 | Tungelsta IF, Sweden | - | Bremerhaven, Germany | Field 5 | 1 - 1 |
293 | B 15 | Grupp 2 | 17:20 | Store Bergan Fotball 1, Norway | - | Sirens Football Club, Malta | Field 10 | 2 - 0 |
294 | G 12 (8) | Grupp 1 | 17:30 | Ås IL, Norway | - | FfI Frederikshavn-2, Denmark | Field 9 (8) | 1 - 0 |
295 | B 19 | Grupp 1 | 17:40 | Glios Academy, Nigeria | - | Toca Juniors Football Club, USA | Field 1 | 0 - 3 wo |
296 | B 13 (8) | Grupp 1 | 17:40 | Band Futebol, Brazil | - | IF Skjold Sæby, Denmark | Field 2 (8) | 1 - 0 |
297 | B 19 | Grupp 1 | 17:40 | Dream Team Frederikshavn, Denmark | - | Understed IF, Denmark | Field 4 | 0 - 1 |
193 | B 13 | Grupp 4 | 17:50 | Bremerhaven, Germany | - | Frederikshavn fi Omega, Denmark | Field 7 | 4 - 1 |
298 | B 15 | Grupp 3 | 17:50 | Ålgård FK, Norway | - | Ås IL 1, Norway | Field 11 | 0 - 11 |
299 | B 15 | Grupp 1 | 17:50 | Cantolao, Peru | - | Bjerkreim IL, Norway | Field 5 | 1 - 1 |
300 | B 13 | Grupp 1 | 17:50 | Ås IL 2, Norway | - | Cantolao, Peru | Field 6 | 0 - 6 |
301 | B 11 (8) | Grupp 1 | 18:05 | FfI Frederikshavn 2, Denmark | - | Champions Rawa, Poland | Field 3 (8) | 0 - 1 |
184 | B 13 (8) | Grupp 2 | 18:20 | Ålgård FK, Norway | - | Pro Touch Football Academy, Malta | Field 9 (8) | 1 - 6 |
302 | B 13 (8) | Grupp 1 | 18:35 | Himmelev-Veddelev BK, Denmark | - | Scandia United, USA | Field 2 (8) | 8 - 0 |
303 | B 14 | Grupp 1 | 18:45 | Bjerkreim IL, Norway | - | Store Bergan Fotball 1, Norway | Field 7 | 0 - 0 |
304 | B 15 | Grupp 2 | 18:50 | Kambo IL, Norway | - | Bangsbo Freja, Denmark | Field 10 | 5 - 1 |
305 | B 13 | Grupp 4 | 18:50 | Eiger FK, Norway | - | Texans Dallas, USA | Field 4 | 0 - 4 |
306 | G 18 | Grupp 1 | 18:50 | Texans Dallas, USA | - | FfI Frederikshavn, Denmark | Field 1 | 5 - 0 |
307 | G 18 | Grupp 1 | 18:50 | Bangsbo Freja, Denmark | - | IF Skjold Sæby, Denmark | Field 11 | 1 - 3 |
308 | G 12 (8) | Grupp 1 | 18:55 | FfI Frederikshavn-1, Denmark | - | Marin FC 1+2, USA | Field 3 (8) | 0 - 2 |
309 | B 15 | Grupp 1 | 19:15 | Trygg/Lade, Norway | - | Blizzards Calgary, Canada | Field 5 | 0 - 1 |
310 | B 15 | Grupp 1 | 19:15 | FfI Frederikshavn I, Denmark | - | Ås IL 2, Norway | Field 6 | 5 - 0 |
311 | B 15 | Grupp 4 | 19:35 | Store Bergan Fotball 2, Norway | - | Bremerhaven, Germany | Field 4 | 2 - 3 |