Pågående matcher

Matcher
Matchnr Klass Grupp Datum Tid Lag plan Resultat
105 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 08:30 Vapnö IF  -  BK Höllviken 4. Rydjes VVS och kakel 4 - 0 
5050 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 12:00 Helsingborgs Östra IF IF Svart  -  Bk Olympic 5. VVS & Kakeltjänst  
5031 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 09:30 Staffanstorp United Vit  -  BK Olympic 05 1. Karaten Bygg  
5032 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 10:00 BK Landora  -  Helsingborgs Östra IF IF Svart 2. Svensk Fastighetsförme  
5044 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 10:30 Heleneholms sk  -  Bagsværd BK 2. Svensk Fastighetsförme  
5012 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 10:00 Kvarnby Blå  -  Genarps IF 4. Rydjes VVS och kakel  
5024 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 12:30 Helsingborgs Östra IF Grön  -  Heleneholms sk 2. Svensk Fastighetsförme  
5030 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 09:00 Hässleholms IF  -  Kvarnby Blå 4. Rydjes VVS och kakel  
5004 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 08:00 Genarps IF  -  Hässleholms IF 3. Sportringen  
5005 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 08:30 Helsingborgs Östra IF Grön  -  Staffanstorp United Vit 2. Svensk Fastighetsförme  
5006 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 09:00 Tomelilla IF  -  Helsingborgs Östra IF IF Svart 1. Karaten Bygg  
5011 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 10:00 Lindeborgs FF  -  Tollarps IF blå 3. Sportringen  
329 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 11:00 Lindeborgs FF  -  Hässleholms IF 6. Volt & Ampere  
334 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 13:00 Kvarnby Vit  -  Tomelilla IF 5. VVS & Kakeltjänst  
336 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 12:00 Bagsværd BK  -  BK Olympic 05 2. Svensk Fastighetsförme  
344 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 13:00 Hässleholms IF  -  Tollarps IF blå 6. Volt & Ampere  
5003 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 08:00 Helsingborgs Östra IF IF Svart  -  Kvarnby Vit 1. Karaten Bygg  
283 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 09:00 Tollarps IF blå  -  Genarps IF 3. Sportringen  
290 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 09:30 Landskrona bois  -  Staffanstorp United Blå 4. Rydjes VVS och kakel  
307 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 10:30 Tollarps IF vit  -  LB07 4. Rydjes VVS och kakel  
308 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 10:30 Staffanstorp United Blå  -  IF Lödde 3. Sportringen  
262 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 13:30 Landskrona bois  -  LB07 5. VVS & Kakeltjänst  
272 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 08:00 BK Landora  -  Bk Olympic 2. Svensk Fastighetsförme  
249 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 11:30 Tollarps IF vit  -  Landskrona bois 5. VVS & Kakeltjänst  
250 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 12:30 LB07  -  Staffanstorp United Blå 3. Sportringen  
255 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 12:00 Genarps IF  -  Lindeborgs FF 3. Sportringen  
260 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 13:00 Staffanstorp United Vit  -  Bagsværd BK 4. Rydjes VVS och kakel  
261 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 12:30 IF Lödde  -  Tollarps IF vit 4. Rydjes VVS och kakel  
247 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 11:30 Heleneholms sk  -  Staffanstorp United Vit 4. Rydjes VVS och kakel  
242 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 12:00 Tollarps IF blå  -  Kvarnby Blå 4. Rydjes VVS och kakel  
194 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 09:00 Kvarnby Vit  -  BK Landora 2. Svensk Fastighetsförme  
197 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 09:30 Bagsværd BK  -  Helsingborgs Östra IF Grön 2. Svensk Fastighetsförme  
201 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 09:30 LB07  -  IF Lödde 3. Sportringen  
203 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 10:00 Bk Olympic  -  Tomelilla IF 1. Karaten Bygg  
208 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 10:30 BK Olympic 05  -  Helsingborgs Östra IF Grön 1. Karaten Bygg  
229 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 11:00 Bk Olympic  -  Kvarnby Vit 5. VVS & Kakeltjänst  
230 P12 Grupp 1 Lör 2017-10-28 12:00 Tomelilla IF  -  BK Landora 6. Volt & Ampere  
5049 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 08:00 Kvarnby IK Lila  -  Bk Olympic 5. VVS & Kakeltjänst  
5048 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 08:30 Staffanstorp United Vit  -  FC Trelleborg Blå 5. VVS & Kakeltjänst  
5029 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 08:00 Landskrona Bois  -  Helsingborg Östra IF grön 2. Svensk Fastighetsförme  
372 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 09:00 Helsingborg Östra IF grön  -  LB07 Limhamn L1 4. Rydjes VVS och kakel  
366 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 08:00 FC Trelleborg Vit  -  heleneholms sk 6. Volt & Ampere  
365 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 08:30 Kulladals FF  -  Furulunds Ik 6. Volt & Ampere  
362 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 08:00 Helsingborg Östra IF svart  -  Skurups AIF 3. Sportringen  
160 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 13:30 FC Trelleborg Vit  -  Furulunds Ik 5. VVS & Kakeltjänst  
359 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 08:00 LB07 Limhamn L1  -  BSH Österlen 1. Karaten Bygg  
361 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 08:00 LB07 Limhamn  -  Klågerups GIF 4. Rydjes VVS och kakel  
159 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 13:30 heleneholms sk  -  Spjutstorps IF 6. Volt & Ampere  
156 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 13:30 Skurups AIF  -  Kvarnby IK Brun 1. Karaten Bygg  
157 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 13:30 Bk Olympic  -  Linero IF 4. Rydjes VVS och kakel  
158 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 13:30 Kvarnby IK Lila  -  FC Trelleborg Blå 3. Sportringen  
149 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 13:00 Landskrona Bois  -  BSH Österlen 5. VVS & Kakeltjänst  
150 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 13:00 Helsingborg Östra IF svart  -  Klågerups GIF 6. Volt & Ampere  
155 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 13:00 Helsingborg Östra IF grön  -  Staffanstorp United Blå 4. Rydjes VVS och kakel  
145 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 12:30 Linero IF  -  Staffanstorp United Vit 5. VVS & Kakeltjänst  
144 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 12:30 Spjutstorps IF  -  Kulladals FF 6. Volt & Ampere  
143 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 12:00 Staffanstorp United Blå  -  LB07 Limhamn L1 5. VVS & Kakeltjänst  
140 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 11:30 Furulunds Ik  -  heleneholms sk 5. VVS & Kakeltjänst  
139 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 11:30 FC Trelleborg Blå  -  Bk Olympic 4. Rydjes VVS och kakel  
126 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 10:30 Furulunds Ik  -  Spjutstorps IF 6. Volt & Ampere  
127 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 11:30 Staffanstorp United Vit  -  Kvarnby IK Lila 3. Sportringen  
128 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 11:00 LB07 Limhamn L1  -  Landskrona Bois 4. Rydjes VVS och kakel  
131 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 11:00 BSH Österlen  -  Helsingborg Östra IF grön 5. VVS & Kakeltjänst  
137 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 11:30 Klågerups GIF  -  Skurups AIF 1. Karaten Bygg  
138 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 12:00 Kvarnby IK Brun  -  LB07 Limhamn 6. Volt & Ampere  
125 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 11:30 Kulladals FF  -  FC Trelleborg Vit 6. Volt & Ampere  
122 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 11:00 LB07 Limhamn  -  Helsingborg Östra IF svart 6. Volt & Ampere  
121 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 10:00 Klågerups GIF  -  Kvarnby IK Brun 6. Volt & Ampere  
120 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 10:00 BSH Österlen  -  Staffanstorp United Blå 5. VVS & Kakeltjänst  
119 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 10:30 FC Trelleborg Blå  -  Linero IF 5. VVS & Kakeltjänst  
112 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 09:30 Spjutstorps IF  -  FC Trelleborg Vit 5. VVS & Kakeltjänst  
111 P11 Grupp 4 Sön 2017-10-29 09:30 heleneholms sk  -  Kulladals FF 6. Volt & Ampere  
107 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 09:00 Kvarnby IK Brun  -  Helsingborg Östra IF svart 6. Volt & Ampere  
108 P11 Grupp 2 Sön 2017-10-29 09:30 Skurups AIF  -  LB07 Limhamn 1. Karaten Bygg  
370 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 09:00 Linero IF  -  Brunnby FF röd 1. Karaten Bygg 3 - 0 
182 P13 B-final Sön 2017-10-29 17:30 Hasslöv/skottorp   -  Brunnby FF röd  2. Svensk Fastighetsförme 0 - 1 ef 
368 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 08:30 Svalövs BK Gul  -  Borstahusens BK 2. Svensk Fastighetsförme 3 - 1 
369 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 08:30 Heleneholms sk  -  Staffanstorp United Vit 3. Sportringen 1 - 0 
181 P13 A-final Sön 2017-10-29 17:30 IF Lödde   -  Linero IF  1. Karaten Bygg 0 - 7 
176 P13 B-kvartsfinal:02 Sön 2017-10-29 15:30 LGM   -  Svalövs BK Svart  3. Sportringen 2 - 1 
177 P13 A-semifinal:02 Sön 2017-10-29 16:30 HUSIE IF   -  Linero IF  1. Karaten Bygg 0 - 4 
178 P13 A-semifinal:01 Sön 2017-10-29 16:30 IF Lödde   -  Åhus HBK  2. Svensk Fastighetsförme 9 - 0 
179 P13 B-semifinal:01 Sön 2017-10-29 16:30 Hasslöv/skottorp   -  LGM  4. Rydjes VVS och kakel 2 - 1 
180 P13 B-semifinal:02 Sön 2017-10-29 16:30 BK Höllviken   -  Brunnby FF röd  3. Sportringen 2 - 4 
174 P13 A-kvartsfinal:03 Sön 2017-10-29 15:30 Vapnö IF   -  HUSIE IF  1. Karaten Bygg 0 - 2 
175 P13 B-kvartsfinal:03 Sön 2017-10-29 15:30 BK Höllviken   -  Slöinge Goif  4. Rydjes VVS och kakel 3 - 1 
172 P13 A-kvartsfinal:04 Sön 2017-10-29 15:00 Linero IF   -  Arlövs BI  1. Karaten Bygg 2 - 1 
173 P13 A-kvartsfinal:02 Sön 2017-10-29 15:30 Staffanstorp United Blå   -  Åhus HBK  2. Svensk Fastighetsförme 0 - 1 
168 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 14:30 Slöinge Goif  -  LGM 2. Svensk Fastighetsförme 0 - 1 
169 P13 B-kvartsfinal:01 Sön 2017-10-29 15:00 Hasslöv/skottorp   -  Staffanstorp United Vit  3. Sportringen 1 - 0 
170 P13 B-kvartsfinal:04 Sön 2017-10-29 15:00 Brunnby FF röd   -  Svalövs BK Gul  4. Rydjes VVS och kakel 1 - 0 
171 P13 A-kvartsfinal:01 Sön 2017-10-29 15:00 IF Lödde   -  Heleneholms sk  2. Svensk Fastighetsförme 8 - 0 
164 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 14:00 Staffanstorp United Vit  -  Uppåkra IF 4. Rydjes VVS och kakel 1 - 0 
165 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 10:00 Hyllinge GIF  -  HUSIE IF 4. Rydjes VVS och kakel 0 - 3 
166 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 12:30 Svalövs BK Svart  -  BK Höllviken 3. Sportringen 0 - 3 
167 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 12:30 Åhus HBK  -  Getinge IF 4. Rydjes VVS och kakel 6 - 0 
163 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 14:00 Heleneholms sk  -  Brunnby FF röd 3. Sportringen 2 - 1 
162 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 12:30 Svalövs BK Gul  -  Arlövs BI 2. Svensk Fastighetsförme 0 - 2 
161 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 13:00 Borstahusens BK  -  Hasslöv/skottorp 2. Svensk Fastighetsförme 1 - 3 
152 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 12:00 Hasslöv/skottorp  -  IF Lödde 2. Svensk Fastighetsförme 0 - 6 
153 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 14:00 BK Höllviken  -  Åhus HBK 6. Volt & Ampere 1 - 1 
154 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 13:30 Getinge IF  -  Vapnö IF 2. Svensk Fastighetsförme 0 - 7 
151 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 12:30 LGM  -  Staffanstorp United Blå 1. Karaten Bygg 1 - 1 
148 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 12:00 Brunnby FF röd  -  Staffanstorp United Vit 3. Sportringen 1 - 1 
146 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 13:00 HUSIE IF  -  Slöinge Goif 1. Karaten Bygg 6 - 1 
147 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 13:00 Uppåkra IF  -  Linero IF 3. Sportringen 0 - 4 
141 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 14:00 Staffanstorp United Blå  -  Hyllinge GIF 5. VVS & Kakeltjänst 3 - 0 
142 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 11:00 Arlövs BI  -  Borstahusens BK 2. Svensk Fastighetsförme 12 - 0 
136 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 10:30 BK Höllviken  -  Getinge IF 3. Sportringen 3 - 0 
135 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 11:00 HUSIE IF  -  LGM 3. Sportringen 6 - 0 
134 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 11:30 Vapnö IF  -  Svalövs BK Svart 2. Svensk Fastighetsförme 7 - 0 
133 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 14:00 IF Lödde  -  Svalövs BK Gul 2. Svensk Fastighetsförme 4 - 0 
130 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 11:00 Brunnby FF röd  -  Uppåkra IF 1. Karaten Bygg 2 - 0 
132 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 12:00 Linero IF  -  Heleneholms sk 1. Karaten Bygg 6 - 0 
129 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 14:00 Arlövs BI  -  Hasslöv/skottorp 1. Karaten Bygg 1 - 0 
118 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 10:30 Slöinge Goif  -  Staffanstorp United Blå 1. Karaten Bygg 1 - 3 
123 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 10:30 Åhus HBK  -  Vapnö IF 4. Rydjes VVS och kakel 1 - 2 
124 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 14:30 Getinge IF  -  Svalövs BK Svart 1. Karaten Bygg 1 - 4 
5040 P14 A-kvartsfinal:03 Lör 2017-10-28 15:30 Eslövs BK   -  Staffanstorp United Vit  2. Svensk Fastighetsförme 2 - 0 
5041 P14 A-final Lör 2017-10-28 17:30 Lunds BK vit   -  Eslövs BK  1. Karaten Bygg 0 - 3 
5046 P14 Grupp 3 Lör 2017-10-28 14:30 Heleneholms sk  -  Halmia Academy 2 1. Karaten Bygg 3 - 0 
5037 P14 Grupp 3 Lör 2017-10-28 14:30 Hasslöv/Skottorp P03  -  Staffanstorp United Vit 2. Svensk Fastighetsförme 0 - 3 
5025 P14 A-kvartsfinal:02 Lör 2017-10-28 15:30 Heleneholms sk   -  Lunds BK vit  1. Karaten Bygg 0 - 4 
5027 P14 B-semifinal:01 Lör 2017-10-28 16:30 IF CENTERN 1   -  Halmia Academy 2  3. Sportringen 4 - 3 
5020 P14 Grupp 1 Lör 2017-10-28 14:00 Helsingborgs Östra IF  -  Bj/Pukaviks IF/Mörrums GoIS 1. Karaten Bygg 1 - 1 
5016 P14 Grupp 2 Lör 2017-10-28 13:00 Lunds BK gul  -  Tollarps IF 3. Sportringen 0 - 3 
5017 P14 Grupp 2 Lör 2017-10-28 13:00 Staffanstorp United Blå  -  IF CENTERN 1 1. Karaten Bygg 2 - 0 
5014 P14 Grupp 1 Lör 2017-10-28 11:00 Staffanstorp United Röd  -  Helsingborgs Östra IF 2. Svensk Fastighetsförme 1 - 1 
357 P14 B-final Lör 2017-10-28 17:30 IF CENTERN 1   -  Halmia Academy 1  2. Svensk Fastighetsförme 0 - 2 
346 P14 B-kvartsfinal:03 Lör 2017-10-28 15:30 IF CENTERN 2   -  Hasslöv/Skottorp P03  4. Rydjes VVS och kakel 2 - 3 es 
345 P14 B-kvartsfinal:02 Lör 2017-10-28 15:30 Halmia Academy 2   -  Dösjöbro IF  3. Sportringen 2 - 1 
340 P14 B-kvartsfinal:04 Lör 2017-10-28 15:00 Lunds BK gul   -  Halmia Academy 1  4. Rydjes VVS och kakel 1 - 3 
323 P14 Grupp 2 Lör 2017-10-28 14:00 Staffanstorp United Blå  -  Lunds BK gul 3. Sportringen 2 - 2 
332 P14 Grupp 4 Lör 2017-10-28 14:30 Dösjöbro IF  -  IF CENTERN 2 3. Sportringen 1 - 3 
321 P14 Grupp 1 Lör 2017-10-28 14:00 Halmia Academy 1  -  Staffanstorp United Röd 2. Svensk Fastighetsförme 2 - 5 
310 P14 Grupp 1 Lör 2017-10-28 12:30 Halmia Academy 1  -  Helsingborgs Östra IF 1. Karaten Bygg 1 - 2 
314 P14 Grupp 3 Lör 2017-10-28 13:30 Hasslöv/Skottorp P03  -  Heleneholms sk 1. Karaten Bygg 1 - 1 
309 P14 Grupp 1 Lör 2017-10-28 13:00 Staffanstorp United Röd  -  Bj/Pukaviks IF/Mörrums GoIS 2. Svensk Fastighetsförme 4 - 1 
298 P14 Grupp 1 Lör 2017-10-28 11:00 Bj/Pukaviks IF/Mörrums GoIS  -  Halmia Academy 1 1. Karaten Bygg 2 - 1 
306 P14 Grupp 4 Lör 2017-10-28 11:30 IF CENTERN 2  -  Eslövs BK 1. Karaten Bygg 0 - 5 
268 P14 A-semifinal:02 Lör 2017-10-28 16:30 Eslövs BK   -  Staffanstorp United Blå  2. Svensk Fastighetsförme 2 - 0 
267 P14 A-semifinal:01 Lör 2017-10-28 16:30 Staffanstorp United Röd   -  Lunds BK vit  1. Karaten Bygg 1 - 4 
266 P14 B-semifinal:02 Lör 2017-10-28 16:30 Hasslöv/Skottorp P03   -  Halmia Academy 1  4. Rydjes VVS och kakel 3 - 4 
254 P14 A-kvartsfinal:04 Lör 2017-10-28 15:00 Staffanstorp United Blå   -  Helsingborgs Östra IF  2. Svensk Fastighetsförme 4 - 1 
253 P14 A-kvartsfinal:01 Lör 2017-10-28 15:00 Staffanstorp United Röd   -  Tollarps IF  1. Karaten Bygg 3 - 1 
231 P14 Grupp 4 Lör 2017-10-28 13:30 Lunds BK vit  -  IF CENTERN 2 4. Rydjes VVS och kakel 3 - 2 
232 P14 Grupp 4 Lör 2017-10-28 13:30 Eslövs BK  -  Dösjöbro IF 3. Sportringen 4 - 0 
236 P14 Grupp 2 Lör 2017-10-28 14:00 IF CENTERN 1  -  Tollarps IF 4. Rydjes VVS och kakel 1 - 3 
239 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 14:30 Stattena IF  -  ASKERÖDS IF 5. VVS & Kakeltjänst  
240 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 13:30 Vma IK  -  Jämjö Goif 6. Volt & Ampere  
277 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 10:30 Stattena IF  -  Vma IK 6. Volt & Ampere  
278 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 09:30 Anderslöv BOIK  -  ASKERÖDS IF 5. VVS & Kakeltjänst  
288 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 14:30 Vma IK  -  Anderslöv BOIK 6. Volt & Ampere  
303 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 10:30 ASKERÖDS IF  -  Jämjö Goif 5. VVS & Kakeltjänst  
5009 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 09:30 Jämjö Goif  -  Stattena IF 6. Volt & Ampere  
5034 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 12:30 Anderslöv BOIK  -  Stattena IF 5. VVS & Kakeltjänst  
5035 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 12:30 ASKERÖDS IF  -  Vma IK 6. Volt & Ampere  
106 P13 Grupp 4 Sön 2017-10-29 09:30 Svalövs BK Svart  -  Åhus HBK 2. Svensk Fastighetsförme 2 - 3 
113 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 10:00 Borstahusens BK  -  IF Lödde 2. Svensk Fastighetsförme 0 - 10 
114 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 10:30 Hasslöv/skottorp  -  Svalövs BK Gul 2. Svensk Fastighetsförme 1 - 0 
115 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 10:00 Uppåkra IF  -  Heleneholms sk 3. Sportringen 2 - 0 
116 P13 Grupp 2 Sön 2017-10-29 10:00 Staffanstorp United Vit  -  Linero IF 1. Karaten Bygg 0 - 2 
117 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 09:00 LGM  -  Hyllinge GIF 3. Sportringen 3 - 0 
214 P14 Grupp 3 Lör 2017-10-28 11:30 Halmia Academy 2  -  Hasslöv/Skottorp P03 2. Svensk Fastighetsförme 2 - 2 
217 P14 Grupp 4 Lör 2017-10-28 12:00 Lunds BK vit  -  Dösjöbro IF 1. Karaten Bygg 6 - 2 
225 P14 Grupp 3 Lör 2017-10-28 13:30 Staffanstorp United Vit  -  Halmia Academy 2 2. Svensk Fastighetsförme 2 - 2 
212 P14 Grupp 2 Lör 2017-10-28 11:00 Tollarps IF  -  Staffanstorp United Blå 4. Rydjes VVS och kakel 2 - 3 
104 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 08:30 Staffanstorp United Blå  -  HUSIE IF 1. Karaten Bygg 3 - 2 
243 P14 Grupp 4 Lör 2017-10-28 14:30 Eslövs BK  -  Lunds BK vit 4. Rydjes VVS och kakel 6 - 0 
110 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 09:30 Bk Olympic  -  Staffanstorp United Vit 4. Rydjes VVS och kakel  
109 P11 Grupp 3 Sön 2017-10-29 09:30 Linero IF  -  Kvarnby IK Lila 3. Sportringen  
192 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 08:30 Staffanstorp United Blå  -  Tollarps IF vit 4. Rydjes VVS och kakel  
188 P12 Grupp 3 Lör 2017-10-28 08:30 BK Olympic 05  -  Heleneholms sk 1. Karaten Bygg  
186 P12 Grupp 2 Lör 2017-10-28 08:00 Kvarnby Blå  -  Lindeborgs FF 4. Rydjes VVS och kakel  
103 P13 Grupp 3 Sön 2017-10-29 12:00 Hyllinge GIF  -  Slöinge Goif 4. Rydjes VVS och kakel 3 - 3 
97 P13 Grupp 1 Sön 2017-10-29 09:00 IF Lödde  -  Arlövs BI 2. Svensk Fastighetsförme 1 - 1 
213 P14 Grupp 3 Lör 2017-10-28 11:30 Staffanstorp United Vit  -  Heleneholms sk 3. Sportringen 3 - 4 
211 P14 Grupp 2 Lör 2017-10-28 11:00 Lunds BK gul  -  IF CENTERN 1 3. Sportringen 3 - 2 
5045 P11. Grupp 1 Lör 2017-10-28 11:30 Jämjö Goif  -  Anderslöv BOIK 6. Volt & Ampere  
101 P11 Grupp 1 Sön 2017-10-29 09:00 Staffanstorp United Blå  -  Landskrona Bois 5. VVS & Kakeltjänst  
191 P12 Grupp 4 Lör 2017-10-28 08:30 IF Lödde  -  Landskrona bois 3. Sportringen  
251 P14 B-kvartsfinal:01 Lör 2017-10-28 15:00 Bj/Pukaviks IF/Mörrums GoIS   -  IF CENTERN 1  3. Sportringen 1 - 2