Välj datum
2019-10-19
2019-10-20
 @sel-row2@ @row2@

Matcher Sön 2019-10-20

Matchnr
Klass
Grupp
Datum
Tid
Lag
 
 
plan
Resultat
271 F12-9m A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 08:30  Västerås BK30  -  New Mill Indians SK  Ringvallen 1 2 - 0 
272 F12-9m A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  Adolfsbergs IK  -  Stuvsta IF:Grön  Ringvallen 2 1 - 0 
273 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 08:30  Västerås BK30 -  IK Viljan Strängnäs:Vit Ringvallen 3
274 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 08:30  Karlbergs BK:P09-Gul -  IK Viljan Strängnäs:Blå Ringvallen 4
275 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 08:30  Skogstorps Goif:P09 -  Västerås BK30:Vit Ringvallen 5
276 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 08:30  Triangelns IK -  Västerås IK:P09:1 Ringvallen 6
277 P13-9 A-8-dels:03 Sön 2019-10-20 08:30  Västerås IK  -  Karlbergs BK  Apalby 2 3 - 4 es 
278 P13-9 A-8-dels:04 Sön 2019-10-20 08:30  Lillån FK  -  Västerås BK30  Apalby 3 5 - 3 es 
279 P13-9 A-8-dels:05 Sön 2019-10-20 08:30  IFK VÄSTERÅS FK  -  Sköndals IK FK:16  Apalby 4 0 - 2 es 
280 P13-9 A-8-dels:06 Sön 2019-10-20 08:30  BKV Norrtälje Blå  -  Karlbergs BK:2  Rocklunda 20 5 - 6 es 
283 P16-17 A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 08:30  Segeltorp IF:P02  -  Skiljebo SK P02  Råby 1 0 - 1 
284 P16-17 A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  Carlstad United Ungdom FF  -  IK Franke  Råby 2 3 - 0 
285 F14 A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 08:30  Rynninge IK  -  Norrtull SK  Solid park 1 - 0 
286 F14 A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  Stureby SK  -  Håbo FF  Rocklunda 10 4 - 1 
287 F13-9m A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  Västerås BK30 svart  -  Gideonsbergs IF  Branthovda 2 1 - 2 es 
288 P12-9m A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 08:30  IK Arvika Fotboll  -  Norrtull SK  Branthovda 3 2 - 3 
289 P12-9m A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  ÖSK Ungdom P07 Svart  -  Triangelns IK  Branthovda 4 1 - 2 
290 F13-9m A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 08:30  Västerås BK 30  -  Lerums IS Lila  Branthovda 5 0 - 3 
291 P14 A-8-dels:03 Sön 2019-10-20 08:30  Slätta SK  -  Skiljebo SK:Gul 2  Hamre 2 6 - 2 
292 P14 A-8-dels:04 Sön 2019-10-20 08:30  Rågsveds IF  -  BK Sport  Hamre 3 1 - 2 
293 P14 A-8-dels:01 Sön 2019-10-20 08:30  AFC Eskilstuna  -  Sunnersta AIF  Hamre 4 4 - 0 
294 P14 A-8-dels:02 Sön 2019-10-20 08:30  BK Forward  -  Vallentuna BK  Hamre 5 7 - 8 es 
295 F15-16 A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 08:30  IK Sturehov:F0405  -  Tullinge Fotboll  Blåsbo 1 4 - 2 es 
296 F15-16 A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  Eskilsminne IF:blå  -  Västerås BK30  Blåsbo 2 5 - 4 es 
363 P15 A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 08:30  Sandvikens IF  -  BKV Norrtälje  Wenströmska 1 1 - 4 es 
297 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 09:15  Västerås BK30:Svart -  BK Forward Ringvallen 3
298 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 09:15  Västerås IK -  Rågsveds IF:VIT Ringvallen 4
299 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 09:15  Västerås BK30:Vit -  Irsta IF Ringvallen 5
300 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 09:15  Danderyds SK -  BK Forward Svart Ringvallen 6
301 F12-9m A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 09:30  IK Sturehov  -  AIK DFF:AIK f07u  Ringvallen 1 2 - 0 
302 F12-9m A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 09:30  Örby IS:blå  -  BK Derby Ungdom  Ringvallen 2 3 - 0 
303 P13-9 A-8-dels:07 Sön 2019-10-20 09:30  Köping FF  -  Håbo FF  Apalby 2 1 - 4 es 
304 P13-9 A-8-dels:08 Sön 2019-10-20 09:30  Forshaga IF  -  Syrianska IF Västerås  Apalby 3 4 - 3 es 
305 P13-9 A-8-dels:01 Sön 2019-10-20 09:30  AIK Vit  -  Gideonsbergs IF  Apalby 4 3 - 0 
306 P13-9 A-8-dels:02 Sön 2019-10-20 09:30  Alsike IF  -  Nackdala AIS  Rocklunda 20 1 - 0 es 
309 P16-17 A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 09:30  Gnosjö IF  -  Ursviks IK  Råby 1 5 - 1 
310 P16-17 A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 09:30  Rotebro IS FF  -  Irsta IF:1  Råby 2 2 - 0 
311 F14 A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 09:30  Täby FK  -  Tyresö FF  Solid park 4 - 1 
312 F14 A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 09:30  Värmdö IF  -  Örby IS  Rocklunda 10 1 - 0 
313 F15-16 Plac. match 3 Sön 2019-10-20 09:30  Hammarby IFF:F03  -  IFK Hallsberg/pålsboda Goif  Branthovda 1 4 - 2 
314 F13-9m A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 09:30  Reymersholms IK  -  Adolfsbergs IK  Branthovda 2 4 - 3 
315 P12-9m A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 09:30  Romfartuna GIF  -  Latorps IF  Branthovda 3 0 - 2 
316 P12-9m A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 09:30  Syrianska IF Västerås  -  Västerås BK 30  Branthovda 4 2 - 1 
317 F13-9m A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 09:30  Rågsveds IF  -  Triangelns IK  Branthovda 5 1 - 0 
318 P14 A-8-dels:07 Sön 2019-10-20 09:30  IK Franke  -  Adolfsbergs IK  Hamre 2 3 - 0 
319 P14 A-8-dels:08 Sön 2019-10-20 09:30  Västerås IK:Lag 3  -  Dingtuna GIF  Hamre 3 5 - 2 es 
320 P14 A-8-dels:05 Sön 2019-10-20 09:30  Gamla Upsala SK  -  Håbo FF  Hamre 4 0 - 1 
321 P14 A-8-dels:06 Sön 2019-10-20 09:30  IK Viking FK/Lesjöfors IF  -  IFK Västerås P05  Hamre 5 3 - 0 
322 F15-16 A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 09:30  Saltsjö-Boo IF DamJ  -  Saltsjöbadens IF  Blåsbo 1 0 - 1 
323 F15-16 A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 09:30  Eskilsminne IF:Gul  -  Västerås BK30:svart  Blåsbo 2 4 - 1 es 
364 P15 A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 09:30  IK Sturehov  -  Sickla IF  Wenströmska 1 1 - 0 
324 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:00  Västerås BK30 -  Spånga IS FK Ringvallen 3
325 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:00  Västerås BK30 F07 -  IFK Västerås:2 Ringvallen 4
326 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:00  IK Sturehov -  IFK Tumba FK Ringvallen 5
327 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:00  Täby FK -  IFK Västerås Ringvallen 6
328 F12-9m Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Tungelsta IF  -  Örby IS  Ringvallen 1 1 - 3 
329 F12-9m Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Sollentuna Tegelhagen-Silverdal F07  -  Jäders IF  Ringvallen 2 1 - 0 
330 P13-9 Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Frösö IF  -  FC Djursholm  Apalby 2 0 - 1 
331 P13-9 Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Vaksala SK:1  -  Fanna BK  Apalby 3 6 - 5 es 
332 P13-9 Plac. match 3 Sön 2019-10-20 10:30  BKV Norrtälje:2  -  Vaksala SK:2  Apalby 4 1 - 0 
334 P16-17 Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Skogås Trångsunds FF:U17  -  Kvarnsvedens IK  Råby 1 1 - 3 
335 P16-17 Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Hovsta IF  -  IFK Lidingö:Central: Blå  Råby 2 2 - 1 
336 F14 Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Vaksala SK  -  Skiljebo Sk F-05  Solid park 2 - 3 es 
337 F14 Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  IFK Viksjö  -  BK Sport  Rocklunda 10 1 - 0 
338 F15-16 Plac. match 4 Sön 2019-10-20 10:30  Dunkers IF  -  Storvreta IK  Branthovda 1 1 - 2 es 
339 F13-9m Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Håbo FF:Svart  -  Skå IK & Bygdegård  Branthovda 2 4 - 5 es 
340 P12-9m Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Sollerö IF  -  Hällbybrunns IF  Branthovda 3 4 - 1 
341 P12-9m Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Lekebergs IF:PF0708  -  IK Sirius FK  Branthovda 4 4 - 3 
342 F13-9m Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Lerums IS Vit  -  Håbo FF:Röd  Branthovda 5 2 - 0 
343 P14 Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Spårvägens FF  -  BK Sport:2  Hamre 2 5 - 6 
344 P14 Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Skiljebo SK:Gul 1  -  Skiljebo SK Svart  Hamre 3 3 - 0 
345 P14 Plac. match 3 Sön 2019-10-20 10:30  Gideonsbergs IF  -  Eskilstuna Södra FF  Hamre 4 0 - 5 
346 P14 Plac. match 4 Sön 2019-10-20 10:30  Fanna BK  -  Vasalunds IF A  Hamre 5 2 - 1 
347 F15-16 Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Saltsjö-Boo IF  -  Unik FK:F04  Blåsbo 1 1 - 0 
348 F15-16 Plac. match 2 Sön 2019-10-20 10:30  Barkarö SK  -  Skultuna IS  Blåsbo 2 1 - 0 
412 P15 Plac. match 1 Sön 2019-10-20 10:30  Syrianska IF Kerburan  -  Hertzöga BK  Wenströmska 1 3 - 0 
349 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:45  Romfartuna GIF:Svart -  IFK Lidingö Ringvallen 3
350 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:45  FC Europa -  Västerås BK30:P10 Ringvallen 4
351 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:45  Karlbergs BK:P09-Gul -  Västerås BK30 Ringvallen 5
352 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 10:45  IK Viljan Strängnäs:Blå -  Västerås BK30:Vit Ringvallen 6
353 F12-9m A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  Västerås BK30  -  Adolfsbergs IK  Ringvallen 1 2 - 1 
354 F12-9m A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  IK Sturehov  -  Örby IS:blå  Ringvallen 2 1 - 0 
355 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 11:30  Enköpings SK:ESK Grön -  Triangelns IK:Grön Ringvallen 3
356 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 11:30  IF Eker Örebro -  Hammarby IF FF P08-20 Ringvallen 4
357 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 11:30  Enköping SK:ESK Gul -  Ängby IF Ringvallen 5
358 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 11:30  Sollerö IF -  Triangelns IK:Svart Ringvallen 6
359 P13-9 A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  AIK Vit  -  Alsike IF  Apalby 2 8 - 7 es 
360 P13-9 A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Karlbergs BK  -  Lillån FK  Apalby 3 3 - 1 es 
361 P13-9 A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 11:30  Sköndals IK FK:16  -  Karlbergs BK:2  Apalby 4 4 - 3 es 
362 P13-9 A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 11:30  Håbo FF  -  Forshaga IF  Rocklunda 20 4 - 1 es 
365 P16-17 A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  Skiljebo SK P02  -  Carlstad United Ungdom FF  Råby 1 1 - 0 
366 P16-17 A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Rotebro IS FF  -  Gnosjö IF  Råby 2 1 - 0 
367 F14 A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  Rynninge IK  -  Stureby SK  Solid park 1 - 5 
368 F14 A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Värmdö IF  -  Täby FK  Rocklunda 10 1 - 3 es 
369 F13-9m A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Rågsveds IF  -  Reymersholms IK  Branthovda 2 4 - 1 
370 P12-9m A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  Norrtull SK  -  Triangelns IK  Branthovda 3 0 - 4 
371 P12-9m A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Latorps IF  -  Syrianska IF Västerås  Branthovda 4 0 - 4 
372 F13-9m A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  Lerums IS Lila  -  Gideonsbergs IF  Branthovda 5 0 - 1 
373 P14 A-kvartsfinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Slätta SK  -  BK Sport  Hamre 2 6 - 1 
374 P14 A-kvartsfinal:03 Sön 2019-10-20 11:30  Håbo FF  -  IK Viking FK/Lesjöfors IF  Hamre 3 5 - 3 es 
375 P14 A-kvartsfinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  AFC Eskilstuna  -  Vallentuna BK  Hamre 4 2 - 0 
376 P14 A-kvartsfinal:04 Sön 2019-10-20 11:30  IK Franke  -  Västerås IK:Lag 3  Hamre 5 2 - 0 
377 F15-16 A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 11:30  IK Sturehov:F0405  -  Eskilsminne IF:blå  Blåsbo 1 2 - 0 
378 F15-16 A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 11:30  Saltsjöbadens IF  -  Eskilsminne IF:Gul  Blåsbo 2 1 - 0 
413 P15 Plac. match 2 Sön 2019-10-20 11:30  Rimbo IF  -  Sala FF  Wenströmska 1 8 - 7 es 
379 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 12:15  IFK Västerås:2 -  IK Sturehov Ringvallen 3
380 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 12:15  IFK Västerås -  Västerås BK30 Ringvallen 4
381 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 12:15  IFK Tumba FK -  Västerås BK30 F07 Ringvallen 5
382 F11-12 Grupp 1 Sön 2019-10-20 12:15  Spånga IS FK -  Täby FK Ringvallen 6
383 P16-17 Plac. match 4 Sön 2019-10-20 12:30  IFK Lidingö:Central: Vit  -  Sigtuna IF FK  Råby 1
384 P16-17 Plac. match 3 Sön 2019-10-20 12:30  Älta IF  -  FC Europa  Råby 2 3 - 0 wo 
385 F14 Plac. match 3 Sön 2019-10-20 12:30  Enebybergs IF  -  Smedby AIS  Solid park 5 - 3 es 
386 F14 Plac. match 4 Sön 2019-10-20 12:30  Unik FK:F05  -  Märsta IK  Rocklunda 10 4 - 0 
387 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 13:00  IK Viljan Strängnäs:Vit -  Skogstorps Goif:P09 Ringvallen 3
388 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 13:00  Triangelns IK -  FC Europa Ringvallen 4
389 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 13:00  IFK Lidingö -  Västerås BK30:P10 Ringvallen 5
390 P10 Grupp 1 Sön 2019-10-20 13:00  Västerås IK:P09:1 -  Romfartuna GIF:Svart Ringvallen 6
402 P15 A-final Sön 2019-10-20 13:00  IK Sturehov  -  BKV Norrtälje  Wenströmska 1 5 - 6 es 
391 P13-9 A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 13:30  Sköndals IK FK:16  -  Håbo FF  Apalby 2 3 - 4 es 
392 P13-9 A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 13:30  AIK Vit  -  Karlbergs BK  Apalby 3 2 - 4 
393 P12-9m A-final Sön 2019-10-20 13:30  Triangelns IK  -  Syrianska IF Västerås  Branthovda 3 2 - 5 es 
394 F13-9m A-final Sön 2019-10-20 13:30  Gideonsbergs IF  -  Rågsveds IF  Branthovda 5 0 - 1 
395 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 13:45  Triangelns IK:Grön -  Västerås BK30:Svart Ringvallen 3
396 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 13:45  Rågsveds IF:VIT -  IF Eker Örebro Ringvallen 4
397 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 13:45  Triangelns IK:Svart -  Danderyds SK Ringvallen 5
398 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 13:45  Irsta IF -  Enköping SK:ESK Gul Ringvallen 6
399 P14 A-semifinal:01 Sön 2019-10-20 13:45  AFC Eskilstuna  -  Slätta SK  Hamre 4 0 - 2 
400 P14 A-semifinal:02 Sön 2019-10-20 13:45  Håbo FF  -  IK Franke  Hamre 5 0 - 4 
401 F12-9m A-final Sön 2019-10-20 14:00  Västerås BK30  -  IK Sturehov  Ringvallen 1 0 - 1 
403 P16-17 A-final Sön 2019-10-20 14:00  Skiljebo SK P02  -  Rotebro IS FF  Råby 1 6 - 4 es 
404 F14 A-final Sön 2019-10-20 14:00  Stureby SK  -  Täby FK  Solid park 1 - 0 
405 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 14:30  Hammarby IF FF P08-20 -  Västerås IK Ringvallen 3
406 P11 Grupp 1 Sön 2019-10-20 14:30  BK Forward -  Enköpings SK:ESK Grön Ringvallen 4
407 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 14:30  Ängby IF -  Västerås BK30:Vit Ringvallen 5
408 P11 Grupp 2 Sön 2019-10-20 14:30  BK Forward Svart -  Sollerö IF Ringvallen 6
409 F15-16 A-final Sön 2019-10-20 15:00  IK Sturehov:F0405  -  Saltsjöbadens IF  Solid park 1 - 2 
410 P13-9 A-final Sön 2019-10-20 15:00  Karlbergs BK  -  Håbo FF  Apalby 2 5 - 4 es 
411 P14 A-final Sön 2019-10-20 15:30  Slätta SK  -  IK Franke  Hamre 5 2 - 1 

Website powered by Tournament Software

Page created 2020-09-11 11:41:03