Västerortscupen 2019

4 till 5 Maj

Antal anmälda lag: 139


F14    (8 lag) F13    (12 lag)
 Huddinge HK 1 - Blå
 Huddinge HK 2 - Blå
 IK Bolton - Gul
 Sollentuna HK - Röd
 Spånga HK 1 - Blå
 Spånga HK A - Blå
 Täby HBK - Röd
 Westermalm - Svart
 HK Silwing/Troja - Mörk blå
 Kungsängens SK:Vinröd - Vinröd
 Kungsängens SK:Vit - Vinröd
 Skuru IK 1 - Grön
 Skuru IK 2 - Grön
 Sollentuna HK 1 - Röd
 Sollentuna HK 2 - Röd
 Spånga HK:Blå - Blå
 Spånga HK:Vit - Blå
 Stockholmspolisens IF HF:Orange - Orange
 Stockholmspolisens IF HF:Svart - Orange
 Årsta AIK HF - Röd
F12    (12 lag) F11    (36 lag)
 AIK Handboll - Svart
 Djurgårdshof IK - Vit
 HK Silwing-Troja - Mörkblå
 Hammarby IF HF 1 - Grön/vit
 Hammarby IF HF 2 - Grön/vit
 iK Bolton svart:svart - Gul
 IK Bolton:Lag gul - Gul
 Sannadals SK, röd - Röd
 Sannadals SK:Vit - Röd
 Spånga HK - Blå
 Stockholmspolisen Handboll - Orange
 Årsta AIK - Röd
 AIK Handboll - Svart
 Bollstanäs SK 1 F07 - Gul
 Bollstanäs SK 2 F07 - Gul
 HK Silwing/Troja - Blå
 Hammarby IF HF (F08) - Grön
 Hammarby IF HF 1 - Grönvit
 Hammarby IF HF 2 - Grönvit
 Handens SK - Röd
 Haninge Handboll 1 - Vit
 Haninge Handboll 2 - Vit
 Huddinge HK:1 - Blå
 Huddinge HK:2 - Blå
 Huddinge HK:3 - Blå
 Huddinge HK:4 - Blå
 IFK Tumba HK - Blå
 IFK Tumba:HK 1 - Blå
 IK Bolton - Gul
 Kungsängens SK 1 - Vinröd
 Kungsängens SK 2 - Vinröd
 Lidingö SK - Röd
 Norrtulls SK:1 - Vit alt. gul
 Norrtulls SK:2 - Vit alt Gul
 Skuru IK 1 - Grön
 Skuru IK 2 - Grön
 Skuru IK 3 - Grön
 Skuru IK 4 - Grön
 Skuru IK 5 - Grön
 Skå IK - Gul grön
 Spånga HK 1 - Blå hemma, vit borta
 Tumba HK 2 - Blå
 Tyresö Handboll - Röd/gul
 Täby HBK F10 - Röd
 Vallentuna HK - Röd
 Årsta AIK HF - Röd
 Årsta AIK HF F07 Sjöstaden:1 - Röd
 Årsta AIK HF F07 Sjöstaden:2 - Röd
F10    (16 lag) F9    (11 lag)
 AIK Handboll - Svart
 HK Cliff:Blå - Gul
 HK Cliff:Gul - Gul
 Hammarby IF HF - Grön
 IFK Tumba:HK 3 - Blå
 IFK Tumba:Hk 2 - Blå
 IK Bolton - Gul
 Lidingö SK - Röd
 Sannadals Sk - Röd
 Skuru IK:1 - Grön
 Skuru IK:2 - Grön
 Sollentuna HK - Röd
 Spånga HK 1 - Blå
 Spånga HK 2 - Blå
 Täby HBK:1 - Röd
 Årsta AIK HF 1 - Röd
 AIK Handboll - Svart
 Gustavsbergs IF Handboll:Röd - Röd
 Gustavsbergs IF Handboll:Vit - Röd
 IK Bolton - Gul/svart
 Sannadals SK - Röd
 Skuru IK Handboll:1 - Grön
 Skuru IK Handboll:2 - Grön
 Skuru IK Handboll:3 - Grön
 Skuru IK Handboll:4 - Grön
 Spånga HK:Blå - Blå
 Årsta AIK HF - Röd
P13    (8 lag) P12    (8 lag)
 Kungsängens SK 1 - Vinröd
 Kungsängens SK 2 - Vinröd
 Sannadals SK - Röd
 Skuru IK:1 - Grön
 Spånga HK - Blå
 Spånga HK 2 - Blå
 Vallentuna HK - Röd
 Årsta AIK HF Röd - Röd
 AIK Handboll - Svart
 Sannadals SK - Röd
 Spånga HK - Blå
 Spånga HK 1 - Blå
 Spånga HK 2 - Blå
 Spånga HK Blå - Blå
 Täby HBK - Röd
 Årsta AIK Sjöstan - Röd/vit
P11    (12 lag) P10    (8 lag)
 GT Söder - Blå
 HK Cliff - Gul
 IK Bolton - Gul
 Kungsängens SK - Vinröd
 Spånga HK - Blå
 Tyresö Handboll:Gul - Röd
 Tyresö Handboll:Röd - Röd
 Täby HBK - Röd
 Täby HBK 2 - Röd
 Westermalm IF HK - Svart
 Årsta AIK HF - Röd
 Årsta AIK HF Sjöstade - Röd
 AIK Handboll - Svart
 GT Söder - Blå
 Hammarby IF HF - Grön/vit
 Skuru IK 1 - Gröna
 Spånga HK 1 - Blå
 Spånga HK 2 - Blå
 Täby HBK Blå - Blå
 Täby HBK röd - Röd
P9    (8 lag)
 Hammarby IF HF:P09 - Grön
 IK Bolton - Gul/svart
 Skuru IK Handboll - Grön
 Sollentuna HK - Röd
 Spånga HK 1 - Blå (&vit)
 Spånga HK 2 - Blå (&vit)
 Spånga HK 3 - Blå (&vit)
 Tyresö handboll - Röd/svart