Sportyfied Cup 2018 2 til 3 Juni

 
       
 Vælg sortering:
Række
Klub
Land

Antal tilmeldte hold: 313

U10-dr A    (31 hold)
U10-pi A    (30 hold)

 AG - Blå
 Ajax København 1 - Hvid
 Ajax København 2 - Hvid
 Amager SK 1 - grøn
 Amager SK 2 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 BK Ydun 2 - Lilla
 Brøndby HK 1 - Gul
 Brøndby HK 2 - Gul
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 FIF 3 - Hvid
 FIF 4 - Hvid
 Helsingør 1 - Lyseblå
 Helsingør 2 - Lyseblå
 Herlev/Hjorten 1 - Blå
 Herlev/Hjorten 2 - Blå
 Holte IF - Hvid
 Hvidovre IF - Rød
 Hvidovre IF 2 - Rød
 HØJ 1 - Hvid
 HØJ 2 - Hvid
 Jersie HK - Rød
 Rødovre HK 1 - Hvid
 Rødovre HK 2 - Hvid
 Skovlunde - Gul
 TIK-Taastrup - blå
 Tårnby HK 1 - Grøn
 Virum Sorgenfri 1 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 2 - Marineblå
 Værløse HK - Blå

 AG 1 - Blå
 AG 2 - Blå
 AG 3 - Blå
 Ajax København 1 - Hvid
 Ajax København 2 - Hvid
 Amager SK 1 - grøn
 Amager SK 2 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 BK Ydun 2 - Lilla
 Brøndby HK 1 - Gul
 Brøndby HK 2 - Gul
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 FIF 3 - Hvid
 Freja HK 1 - Rød
 Greve - Hvid
 Herlev/Hjorten 1 - Blå
 Herlev/Hjorten 2 - Blå
 Holte IF - Hvid
 Hvidovre IF 1 - Rød
 Jersie HK - Rød
 Rødovre HK 1 - Hvid
 Rødovre HK 2 - Hvid
 TIK-Taastrup - blå
 Tårnby HK 1 - Grøn
 Tårnby HK 2 - Grøn
 Tårnby HK 3 - Grøn
 Virum Sorgenfri 1 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 2 - Marineblå
 Værløse HK - Blå

U12-dr A    (10 hold)
U12-dr B    (24 hold)

 Ajax København 1 - Hvid
 Brøndby HK 1 - Gul
 FIF 1 - Hvid
 Furesø 1 - Grå
 Helsingør 1 - Lyseblå
 Holte IF 1 - Hvid
 Hvidovre IF 1 - Rød
 TIK-Taastrup - blå
 Team København - Gul/sort
 Virum Sorgenfri 1 - Marineblå

 AB 1 - Grøn/hvid stribet
 AB 2 - Grøn/hvid stribet
 AG 1 - BLÅ/RØD
 AG 2 - BLÅ/RØD
 Ajax København 2 - Hvid
 Amager SK 1 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 BK Ydun 2 - Lilla
 Brøndby HK 2 - Gul
 FIF 2 - Hvid
 FIF 3 - Hvid
 Furesø 2 - Grå
 Herlev/Hjorten - Blå
 Holte IF 2 - Hvid
 Hvidovre IF 2 - Rød
 Hvidovre IF 3 - Rød
 Jersie HK 2 - Rød
 Ledøje-Smørum HK - Blå
 Rødovre HK 2 - Hvid
 Skovlunde 1 - Gul
 Team København - Gul/sort
 Tårnby HK - Grøn
 Virum Sorgenfri 2 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 3 - Marineblå

U12-pi A    (13 hold)
U12-pi B    (31 hold)

 AB 1 - Grøn og hvid
 AG 1 - Blå
 Ajax København 1 - Hvid
 Amager SK 1 - grøn
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 Farum 1 - grøn
 Helsingør - Lyseblå
 Hvidovre IF 1 - Rød
 Rødovre HK 1 - Hvid
 TIK-Taastrup - blå
 Tårnby HK 1 - Grøn
 Virum Sorgenfri 1 - Marineblå

 AG 2 - Blå
 AG 3 - Blå
 Ajax København 2 - Hvid
 Ajax København 3 - Hvid
 Amager SK 2 - grøn
 Amager SK 3 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 BK Ydun 2 - Lilla
 Ballerup Skovlunde - Lyserød
 Birkerød HK - Gul
 Brøndby HK - Gul
 FIF 3 - Hvid
 Farum 2 - grøn
 Greve - Hvid
 Helsingør - Lyseblå
 Herlev/Hjorten 1 - Blå
 Herlev/Hjorten 2 - Blå
 Holte IF 1 - Hvid
 Hvidovre IF 2 - Rød
 Hvidovre IF 3 - Rød
 HØJ 3 - Hvid
 HØJ2 - Hvid
 Jersie HK - Rød
 Rødovre HK 2 - Hvid
 Rødovre HK 3 - Hvid
 Tårnby HK 2 - Grøn
 Virum Sorgenfri 2 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 3 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 4 - Marineblå
 Værløse HK 1 - Blå
 Værløse HK 2 - Blå

U14-dr A    (13 hold)
U14-dr B    (16 hold)

 AB 1 - hvid og grøn
 AG-håndbold - Blå
 Ajax København 1 - Hvid
 Amager Håndbold 1 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 FIF 1 - Hvid
 Furesø 1 - Grå
 Greve - Hvid
 Helsingør 1 - Lyseblå
 Rudersdal 1 - Turkis
 Rødovre HK 1 - Hvid
 Skovlunde-Ledøje/Smørum 1 - Blå og gul (et hold af hv
 TIK-Taastrup 1 - blå

 AG-håndbold - Blå
 Amager Håndbold 2 - grøn
 BK Ydun 2 - Lilla
 FIF 2 - Hvid
 Furesø 2 - Grå
 Helsingør 2 - Lyseblå
 Herlev/Hjorten - Blå
 Jersie HK - Rød
 Rudersdal 2 - Turkis
 Rudersdal 3 - Turkis
 Rødovre HK 2 - Hvid
 SK 82 1 - Rød/Hvid
 SK 82 2 - Rød/Hvid
 Skovlunde-Ledøje/Smørum 2 - Blå og gul (et hold af hv
 TIK-Taastrup 2 - blå
 Virum Sorgenfri - Marineblå

U14-pi A    (16 hold)
U14-pi B    (22 hold)

 AG 1 - Blå
 Ajax København - Hvid
 Amager Håndbold 1 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 Ballerup Skovlunde - Lyserød
 Brøndby HK 1 - Gul
 FIF 1 - Hvid
 Furesø 1 - Grå
 Greve 1 - Hvid
 Greve 2 - Hvid
 Helsingør 1 - Lyseblå
 Herlev/Hjorten 1 - Blå
 Jersie HK 1 - Rød
 Rudersdal 1 - Turkis
 Rødovre HK - Hvid
 Virum Sorgenfri 1 - Marineblå

 AG 2 - Blå
 Amager Håndbold 2 - grøn
 Amager Håndbold 3 - grøn
 Amager Håndbold 4 - grøn
 BK Ydun 2 - Lilla
 Brøndby HK 2 - Gul
 Brøndby HK 3 - Gul
 FIF 2 - Hvid
 FIF 3 - Hvid
 Furesø 2 - Grå
 Furesø 3 - Grå
 Greve 3 - Hvid
 Helsingør 2 - Lyseblå
 Herlev/Hjorten 2 - Blå
 Jersie HK 2 - Rød
 Rudersdal 2 - Turkis
 Rudersdal 3 - Turkis
 Skovlunde - Gul
 TIK-Taastrup - blå
 Vhc/Vidar - Rød
 Virum Sorgenfri 2 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 3 - Marineblå

U16-dr    (19 hold)
U16-pi    (21 hold)

 AB - Grøn/hvid stribet
 AG 1 - Blå
 AG 2 - Blå
 AG 3 - Blå
 Ajax København 1 - Hvid
 Ajax København 2 - Rød
 Amager Håndbold 1 - grøn
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 Furesø - Grå
 Helsingør - Lyseblå
 Herlev/Hjorten 1 - Blå
 Herlev/Hjorten 2 - Blå
 HØJ 1 - hvid
 HØJ 2 - hvid
 Jersie HK - Rød
 Rudersdal - Turkis
 Rødovre HK - Hvid
 Virum Sorgenfri - Marineblå

 Ajax København 1 - Hvid
 Ajax København 2 - Hvid
 Ajax København 3 - Hvid
 Amager Håndbold 1 - grøn
 Ballerup - Grå
 Brøndby HK - Gul
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 Furesø 1 - Grå
 Furesø 2 - Grå
 Greve 1 - hvid
 Greve 2 - hvid
 Hareskov - Rød
 Herlev/Hjorten - Blå
 Hvidovre IF - Rød
 HØJ 1 - Hvid
 HØJ 2 - Hvid
 Ledøje-Smørum HK 1 - Blå
 Rudersdal - Turkis
 Virum Sorgenfri 1 - Marineblå
 Virum Sorgenfri 2 - Marineblå

U19-dr    (11 hold)
U19-pi    (10 hold)

 AG - Blå
 APEL HC - Sort
 Ajax København - Hvid
 Amager Håndbold 1 - grøn
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 Furesø - Grå
 HØJ 1 - hvid
 HØJ 2 - hvid
 Rødovre HK - Hvid
 TIK-Taastrup - blå

 AG - Blå
 Ajax København - Hvid
 Amager Håndbold 1 - grøn
 Brøndby HK - Gul
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 Greve - Hvid
 TIK-Taastrup - blå
 Team København - Gul/sort
 Virum Sorgenfri - Marineblå

U6    (9 hold)
U8    (37 hold)

 Amager SK - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 BK Ydun 2 - Lilla
 BK Ydun 3 - Lilla
 FIF - Hvid
 Herlev/Hjorten - Blå
 Ledøje-Smørum HK - Blå
 Tårnby HK 1 - Grøn
 Tårnby HK 2 - Grøn

 Albertslund 1 - Rød
 Albertslund 2 - Rød
 Amager SK 1 - grøn
 Amager SK 2 - grøn
 Amager SK 3 - grøn
 BK Ydun 1 - Lilla
 BK Ydun 2 - Lilla
 BK Ydun 3 - Lilla
 Brøndby HK 1 - Gul
 Brøndby HK 2 - Gul
 FIF 1 - Hvid
 FIF 2 - Hvid
 FIF 3 - Hvid
 FIF 4 - Hvid
 FIF 5 - Hvid
 FIF 6 - Hvid
 Glostrup 1 - Blå
 Glostrup 2 - Blå
 Greve - Hvid
 Herlev/Hjorten 1 - Blå
 Herlev/Hjorten 2 - Blå
 Herlev/Hjorten 3 - Blå
 Hvidovre IF 1 - Rød
 Hvidovre IF 2 - Rød
 Hvidovre IF 3 - Rød
 Hvidovre IF 4 - Rød
 Ledøje-Smørum HK 1 - Blå
 Ledøje-Smørum HK 2 - Blå
 Ledøje-Smørum HK 3 - Blå
 Ledøje-Smørum HK 4 - Blå
 Skovlunde - Gul
 TIK-Taastrup 1 - blå
 TIK-Taastrup 2 - blå
 Team København - Gul/sort
 Tårnby HK 1 - Grøn
 Tårnby HK 2 - Grøn
 Tårnby HK 3 - Grøn

Website powered by Tournament Software