Västerortscupen 2018 5 till 6 Maj

 
       
 Välj sortering:
Klass
Klubb

Antal anmälda lag: 131

F04    (10 lag)
F05    (16 lag)

 AIK - Svart 
 GT Söder - Blå 
 Sannadals SK - Röd 
 Skogås HK - Grön 
 Sollentuna HK - Röd/vit 
 Spånga HK 1 - Blå 
 Spånga HK 2 - Blå 
 Tyresö Handboll - Röd/gul 
 Täby HBK - Röd 
 Westermalm HK - Svart 

 Bolton IK F05 A - Gul 
 Bolton IK F05 B - Gul 
 Djurgårdshof IK - Vit 
 GT Söder - Blå 
 Hammarby Handboll Grön - Grön 
 Hammarby Handboll Gul - Grön 
 Handens SK - Röd 
 Kungsängens SK 1 - Vinröd 
 Kungsängens SK 2 - Vinröd 
 Kungsängens SK 3 - Vinröd 
 Skuru IK 2 - Grön 
 Skuru Ik - Grön 
 Sollentuna Handboll Klubb Röd - Röd 
 Sollentuna Handboll Klubb Vit - Röd 
 Spånga HK X - Blå 
 Spånga HK Y - Blå 

F06    (15 lag)
F07    (22 lag)

 AIK - Svart 
 Djurgårdshof IK - Vit 
 Hammarby Handboll:1 - Grön/Vit 
 Hammarby Handboll:2 - Grön/Vit 
 Huddinge HK:1 - Blå 
 Huddinge HK:2 - Blå 
 Huddinge HK:3 - Blå 
 IK Bolton Gul - Gul 
 IK Bolton Svart - Gul 
 Sannadals SK - Röd 
 Skuru IK Grön - Grön 
 Skuru IK Vit - Grön 
 Spånga HK - Blå 
 Tyresö Handboll - Röd 
 Vallentuna HK - Röd 

 AIK Handboll - Svart 
 Gustavsbergs IF HK RÖD - Röd 
 Gustavsbergs IF HK VIT - Röd 
 HK Silwing/Troja - Vit 
 Hammarby HF IF 1 - Grön/Vit 
 Huddinge HK 1 - Blå 
 Huddinge HK 2 - Blå 
 IFK Tumba Hk - Blå 
 IK Bolton Bolton 1 - Gul 
 IK Bolton Bolton 2 - Gul 
 Skuru IK 1 - Grön 
 Skuru IK 2 - Grön 
 Skuru IK 3 - Grön 
 Skuru IK 4 - Grön 
 Skå IK - Gul Grön 
 Sollentuna Handbollsklubb 1 - Röd/Vit 
 Sollentuna Handbollsklubb 2 - Röd/Vit 
 Spånga handboll - Blå 
 Tyresö Handboll - Röd/gul 
 Årsta AIK HF Sjöstaden 1 - Röd 
 Årsta AIK HF Sjöstaden 2 - Röd 
 Årsta AIK Årsta - Röd 

F08    (12 lag)
P03    (8 lag)

 AIK Handboll Svart - Svart 
 Djurgårdshof IK - Vit 
 HK Cliff Blå - Gul 
 HK Cliff Gul - Gul 
 Hammarby HF IF - Grön/Vit 
 IFK Tumba HK - Blå 
 IFK Tumba HK 2 - Blå 
 IFK Tumba HK 3 - Blå 
 Lidingö SK - Röd 
 Spånga HK 1 - Vit 
 Spånga HK 2 - Vit 
 Årsta AIK - Röd 

 HK Cliff - Gul 
 Haninge HK - Vit 
 Skuru - Grön 
 Spånga 1 - Blå 
 Spånga 2 - Blå 
 Täby HBK - Röd 
 Täby HBK 2 - Röd 
 Åkersberga hk - Röd/Svart 

P04    (8 lag)
P05    (16 lag)

 Enköpings HF - Röd 
 Hammarby IF HF - Grön/Vit 
 IK Bolton - Gul 
 Jakobsbergs Goif - Röd 
 Skuru IK I - Grön 
 Skuru IK II - Grön 
 Spånga HK 1 - Blå 
 Täby HBK - Röd 

 AIK - Svart 
 Djurgårdshof IK - Vit 
 Hammarby IF HF - Grön/vit 
 IK BOLTON Gul - Gul 
 IK BOLTON Svart - Gul 
 Kungsängens SK KSK 1 - Vinröd 
 Kungsängens SK KSK 2 - Vinröd 
 Lidingö SK Blå - Röd 
 Lidingö SK Röd - Röd 
 Sannadals SK - Röd 
 Skuru IK - Grön 
 Spånga HKBlå Blå - Blå 
 Spånga HKBlå Vit - Blå 
 Vallentuna hk - Röd  
 Årsta AIK Kärrtorp - Röd 
 Årsta AIK p05 - Röd 

P06    (12 lag)
P07    (12 lag)

 AIK Handboll - Svart 
 Sannadal - Röd 
 Skuru - Grön 
 Sollentuna HK - Röd 
 Sollentuna HK 2 - Röd 
 Spånga HK Blå - Blå 
 Spånga HK Vit - Blå 
 Spånga handboll HK2 - Blå 
 Spånga handboll HK4 - Blå 
 Täby HBK Täby 1 - Röd 
 Täby HBK Täby 2 - Röd 
 Årsta AIK Sjöstan - Röd 

 AIK Handboll - Svart 
 GT Söder - Blå 
 GT Söder Vit - Vit 
 Hammarby Handboll IF - Grön/vit 
 Huddinge HK:1 - Blå 
 Huddinge HK:2 - Blå 
 IK Bolton - Gul 
 Skogås HK - Grön 
 Sollentuna HK - Röd 
 Spånga Handboll Bromma - Blå 
 Spånga Handboll Bromma 2 - Blå 
 Vallentuna HK - Röd 

Website powered by Tournament Software