Matches on pitch Court 7
Fixtures List
Class | Group | Day | Time | Team | Court | Result | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15 | G16 | Gruppe 1 | 08:35 | Åstrup/Hammerlev-Grenaa | - | ESBF 1 | Court 7 | 2 - 13 |
30 | G16 | Gruppe 3 | 09:10 | DJK Oespel-Kley | - | E.C. Pinheiros | Court 7 | 8 - 17 |
44 | G16 | Gruppe 6 | 09:45 | SHV Oschatz | - | Nordnes IL | Court 7 | 14 - 11 |
67 | G16 | Gruppe 8 | 10:20 | Visse IF | - | Union Pays d Aix Bouc 2 | Court 7 | 24 - 6 |
71 | B16 | Gruppe 2 | 10:55 | JSG Loxstedt / Bexhövede | - | DJK Oespel-Kley 1 | Court 7 | 15 - 18 |
88 | B16 | Gruppe 4 | 11:30 | HEBS 2 | - | Lyngby HK | Court 7 | 15 - 10 |
112 | G16 | Gruppe 2 | 12:05 | HandballSchool Brabant 1 | - | Kjøkkelvik Idrettslag 1 | Court 7 | 11 - 15 |
130 | G16 | Gruppe 4 | 12:40 | SANTA CRUZ | - | Hjallerup IF | Court 7 | 7 - 14 |
150 | G16 | Gruppe 7 | 13:15 | HK Iceland 2 | - | TSV Weserstrand Intschede | Court 7 | 10 - 12 |
172 | G16 | Gruppe 9 | 13:50 | Askøy Håndballklubb 2 | - | Vágs Bôltfelag | Court 7 | 16 - 13 |
174 | B16 | Gruppe 3 | 14:25 | DJK Oespel-Kley 2 | - | HandballSchool Brabant | Court 7 | 15 - 10 |
190 | B16 | Gruppe 5 | 15:00 | Sierslev Håndbold Klub | - | HSG Fuldatal/Wolfsanger | Court 7 | 12 - 16 |
215 | G16 | Gruppe 3 | 15:35 | Kjøkkelvik Idrettslag 2 | - | DJK Oespel-Kley | Court 7 | 5 - 9 |
233 | G16 | Gruppe 5 | 16:10 | Lyngby HK | - | SC Bottrop e.V. | Court 7 | 3 - 0 |
246 | G16 | Gruppe 8 | 16:45 | Union Pays d Aix Bouc 2 | - | TVE Sehnde e.V. | Court 7 | 0 - 5 |
252 | B16 | Gruppe 1 | 17:20 | HSG Siebengebirge | - | Alberta Team Handball | Court 7 | 9 - 10 |
264 | B16 | Gruppe 4 | 17:55 | HV Hellas | - | HEBS 2 | Court 7 | 16 - 12 |
272 | B16 | Gruppe 1 | 18:30 | HC EEKLO | - | HSG Siebengebirge | Court 7 | 4 - 17 |
277 | B16 | Gruppe 3 | 19:05 | HBC Dambach-la-Ville | - | DJK Oespel-Kley 2 | Court 7 | 10 - 8 |
292 | G16 | Gruppe 1 | 08:35 | Åstrup/Hammerlev-Grenaa | - | HandballSchool Brabant 2 | Court 7 | 8 - 16 |
310 | G16 | Gruppe 4 | 09:10 | Tertnes Idrottslag 2 | - | Thouare Handball Club 1 | Court 7 | 7 - 5 |
325 | G16 | Gruppe 6 | 09:45 | Club Italiano Handball | - | Sierslev Håndbold Klub | Court 7 | 21 - 7 |
340 | G16 | Gruppe 9 | 10:20 | HK Iceland 1 | - | Askøy Håndballklubb 2 | Court 7 | 17 - 7 |
360 | G16 | Gruppe 2 | 10:55 | BRH | - | BTB Aachen | Court 7 | 2 - 22 |
378 | G16 | Gruppe 5 | 11:30 | SC Bottrop e.V. | - | Thouare Handball Club 2 | Court 7 | 5 - 7 |
395 | G16 | Gruppe 7 | 12:05 | Askøy Håndballklubb 1 | - | HK Iceland 2 | Court 7 | 16 - 6 |
402 | B16 | Gruppe 1 | 12:40 | Dronninglund IF | - | Sunnydale | Court 7 | 23 - 5 |
424 | B16 | Gruppe 3 | 13:15 | HBC Dambach-la-Ville | - | PSV Recklinghausen | Court 7 | 15 - 12 |
446 | G16 | Gruppe 1 | 13:50 | HandballSchool Brabant 2 | - | Colegio St Americo | Court 7 | 20 - 0 |
463 | G16 | Gruppe 3 | 14:25 | Mathopen Idrettslag | - | Kjøkkelvik Idrettslag 2 | Court 7 | 15 - 3 |
471 | B16 | Gruppe 2 | 15:00 | Handball Pays Rochois | - | Herlev/Hjorten HB | Court 7 | 8 - 24 |
488 | B16 | Gruppe 4 | 15:35 | SC Bottrop e.V. | - | HV Hellas | Court 7 | 5 - 11 |
510 | G16 | Gruppe 2 | 16:10 | ESBF 2 | - | Union Sport Lédonienne 2 | Court 7 | 13 - 7 |
528 | G16 | Gruppe 4 | 16:45 | Sotra Sportsklubb | - | Hjallerup IF | Court 7 | 8 - 13 |
531 | B16 | Gruppe 3 | 17:20 | HEBS 1 | - | Hjallerup IF | Court 7 | 22 - 7 |
540 | B16 | Gruppe 5 | 17:55 | Knarvik/Salhus | - | HSG Fuldatal/Wolfsanger | Court 7 | 10 - 16 |
550 | B16 | Gruppe 1 | 18:30 | Alberta Team Handball | - | HC EEKLO | Court 7 | 15 - 7 |
565 | G16 | PO-grp A 1 | 08:35 | ESBF 1 | - | Thouare Handball Club 3 | Court 7 | 12 - 9 |
584 | G16 | PO-grp A 3 | 09:10 | HK Iceland 1 | - | HBC Kingersheim | Court 7 | 8 - 10 |
598 | G16 | PO-grp A 6 | 09:45 | Club Italiano Handball | - | Lyngby HK | Court 7 | 14 - 7 |
1004 | G16 | PO-grp B 4 | 10:20 | Askøy Håndballklubb 2 | - | HandballSchool Brabant 3 | Court 7 | 8 - 8 |
629 | B16 | PO-grp A 2 | 10:55 | Visse IF | - | HSG Siebengebirge | Court 7 | 9 - 8 |
639 | B16 | PO-grp A 4 | 11:30 | Herlev/Hjorten HB | - | BTB Aachen | Court 7 | 18 - 12 |
668 | G16 | PO-grp A 2 | 12:05 | Kjøkkelvik Idrettslag 1 | - | Stranda Idrottslag | Court 7 | 11 - 12 |
684 | G16 | PO-grp A 4 | 12:40 | Union Pays d Aix Bouc 1 | - | E.C. Pinheiros | Court 7 | 11 - 19 |
998 | G16 | PO-grp B 5 | 13:15 | SANTA CRUZ | - | Tertnes Idrottslag 1 | Court 7 | 8 - 15 |
709 | B16 | PO-grp A 2 | 13:50 | SANTA CRUZ | - | HSG Siebengebirge | Court 7 | 11 - 20 |
735 | G16 | PO-grp B 1 | 14:25 | SC Bottrop e.V. | - | Thouare Handball Club 1 | Court 7 | 5 - 10 |
757 | G16 | PO-grp B 3 | 15:00 | DJK Oespel-Kley | - | Union Pays d Aix Bouc 2 | Court 7 | 16 - 10 |
832 | G16 | PO-grp A 6 | 15:35 | Visse IF | - | Lyngby HK | Court 7 | 15 - 14 |
980 | G16 | PO-grp B 5 | 16:10 | SANTA CRUZ | - | Kjøkkelvik Idrettslag 2 | Court 7 | 12 - 10 |
830 | G16 | PO-grp A 5 | 16:45 | Askøy Håndballklubb 1 | - | Sotra Sportsklubb | Court 7 | 7 - 5 |
922 | B16 | PO-grp B 2 | 17:20 | HandballSchool Brabant | - | JSG Loxstedt / Bexhövede | Court 7 | 13 - 14 |
906 | B16 | PO-grp A 4 | 17:55 | SC Bottrop e.V. | - | Herlev/Hjorten HB | Court 7 | 5 - 19 |
801 | G16 | PO-grp B 2 | 08:35 | TVE Sehnde e.V. | - | Nordnes IL | Court 7 | 3 - 4 |
838 | B16 | PO-grp A 4 | 09:10 | BTB Aachen | - | SC Bottrop e.V. | Court 7 | 13 - 9 |
861 | G16 | PO-grp A 3 | 09:45 | HBC Kingersheim | - | EHU Aalborg | Court 7 | 9 - 13 |
881 | G16 | PO-grp A 5 | 10:20 | Sotra Sportsklubb | - | HV Hellas | Court 7 | 4 - 7 |
890 | B16 | PO-grp A 2 | 10:55 | SANTA CRUZ | - | Visse IF | Court 7 | 6 - 21 |
807 | B16 | PO-grp B 1 | 11:30 | DJK Oespel-Kley 1 | - | Union Pays d Aix Bouc | Court 7 | 5 - 0 |
932 | G16 | PO-grp B 5 | 12:05 | Vágs Bôltfelag | - | Tertnes Idrottslag 1 | Court 7 | 4 - 7 |
944 | G16 | PO-grp B 4 | 12:40 | Union Sport Lédonienne 2 | - | Askøy Håndballklubb 2 | Court 7 | 8 - 9 |
957 | B16 | PO-grp B 2 | 13:15 | HC EEKLO | - | HandballSchool Brabant | Court 7 | 8 - 12 |
615 | G16 | PO-grp B 2 | 13:50 | HandballSchool Brabant 1 | - | Åstrup/Hammerlev-Grenaa | Court 7 | 19 - 8 |
602 | G16 | PO-grp B 2 | 14:25 | HK Iceland 2 | - | TVE Sehnde e.V. | Court 7 | 7 - 8 |
1016 | B16 | B-kvartfinale:01 | 16:45 | DJK Oespel-Kley 1 | - | Lyngby HK | Court 7 | 21 - 18 |
1029 | B16 | A-kvartfinale:02 | 17:20 | Visse IF | - | HEBS 1 | Court 7 | 14 - 7 |
1039 | G16 | B-kvartfinale:03 | 17:55 | DJK Oespel-Kley | - | Tertnes Idrottslag 2 | Court 7 | 7 - 9 |
1052 | G16 | A-kvartfinale:04 | 18:30 | Hjallerup IF | - | Club Italiano Handball | Court 7 | 6 - 11 |
1060 | G16 | B-semifinale:01 | 19:40 | SHV Oschatz | - | Vágs Bôltfelag | Court 7 | 17 - 8 |