Website powered by


Matches on pitch Court 11

Fixtures List
Matchnbr Class Group Day Time Team Court Result
19 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 EHU Aalborg  -  Mathopen Idrettslag Court 11 12 - 5 
34 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 Lyngby HK  -  Thouare Handball Club 2 Court 11 27 - 2 
48 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 09:45 HV Hellas  -  Stranda Idrottslag Court 11 10 - 13 
61 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 HC EEKLO  -  Dronninglund IF Court 11 8 - 17 
75 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 HSG Baunatal  -  SC Bottrop e.V. Court 11 3 - 14 
101 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Colegio St Americo  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Court 11 7 - 9 
116 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 HBC Kingersheim  -  Sotra Sportsklubb Court 11 7 - 8 
134 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Nordnes IL  -  Sierslev Håndbold Klub Court 11 11 - 10 
154 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 13:15 Nordbygda Håndball  -  PSV Recklinghausen Court 11 8 - 13 
164 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Herlev/Hjorten HB  -  JSG Loxstedt / Bexhövede Court 11 25 - 12 
178 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 14:25 Union Sport Lédonienne  -  Knarvik/Salhus Court 11 14 - 11 
201 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 ESBF 2  -  HandballSchool Brabant 1 Court 11 8 - 6 
219 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Thouare Handball Club 2  -  Union Sport Lédonienne Court 11 2 - 20 
237 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Vendsyssel Ung. Håndbold  -  TSV Weserstrand Intschede Court 11 11 - 9 
241 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 Sunnydale  -  HC EEKLO Court 11 6 - 17 
256 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 HEBS 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 11 16 - 6 
270 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:55 HK Rygge  -  ESBF 1 Court 11 4 - 9 
280 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 19:05 SANTA CRUZ  -  TVE Sehnde e.V. Court 11 16 - 11 
296 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 EHU Aalborg  -  HandballSchool Brabant 3 Court 11 19 - 1 
314 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 Thouare Handball Club 3  -  Nordnes IL Court 11 17 - 12 
329 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 09:45 TVE Sehnde e.V.  -  Visse IF Court 11 5 - 18 
344 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:20 Union Sport Lédonienne 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 11 9 - 22 
364 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 11 15 - 7 
382 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 11:30 TSV Weserstrand Intschede  -  Union Pays d Aix Bouc 1 Court 11 5 - 16 
399 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 12:05 Askøy Håndballklubb 2  -  Nordbygda Håndball Court 11 9 - 11 
406 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:40 Hjallerup IF  -  HandballSchool Brabant Court 11 7 - 6 
428 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 13:15 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  SANTA CRUZ Court 11 17 - 15 
450 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 3  -  E.C. Pinheiros Court 11 9 - 20 
453 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 HSG Siebengebirge  -  Sunnydale Court 11 5 - 0 
475 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 Union Pays d Aix Bouc  -  Lyngby HK Court 11 9 - 17 
498 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Tertnes Idrottslag 1  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Court 11 16 - 9 
514 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:10 Thouare Handball Club 1  -  SANTA CRUZ Court 11 7 - 10 
520 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:45 Visse IF  -  JSG Loxstedt / Bexhövede Court 11 24 - 8 
535 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:20 TVE Sehnde e.V.  -  Sierslev Håndbold Klub Court 11 12 - 15 
548 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:55 HBC Kingersheim  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 11 20 - 16 
554 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne  -  SANTA CRUZ Court 11 16 - 18 
569 G16 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 08:35 EHU Aalborg   -  BTB Aachen  Court 11 10 - 6 
588 G16 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 09:10 HV Hellas   -  Askøy Håndballklubb 1  Court 11 16 - 11 
981 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 09:45 Thouare Handball Club 2   -  Vágs Bôltfelag  Court 11 3 - 19 
611 B16 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 10:20 HEBS 2   -  HSG Fuldatal/Wolfsanger  Court 11 15 - 8 
633 B16 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 10:55 HEBS 1   -  SC Bottrop e.V.  Court 11 18 - 13 
1005 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 11:30 Askøy Håndballklubb 3   -  Union Sport Lédonienne 2  Court 11 10 - 6 
672 G16 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 12:05 Hjallerup IF   -  ESBF 2  Court 11 15 - 5 
688 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 12:40 TVE Sehnde e.V.   -  HandballSchool Brabant 1  Court 11 4 - 21 
692 B16 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 13:15 Visse IF   -  DJK Oespel-Kley 2  Court 11 21 - 4 
713 B16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 13:50 DJK Oespel-Kley 1   -  TVE Sehnde e.V.  Court 11 23 - 8 
739 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 14:25 BRH   -  Colegio St Americo  Court 11 9 - 14 
745 B16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 15:00 Knarvik/Salhus   -  HC EEKLO  Court 11 12 - 17 
770 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 15:35 BRH   -  SHV Oschatz  Court 11 1 - 18 
781 B16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 16:10 Sunnydale   -  HSG Baunatal  Court 11 10 - 8 
620 G19 Playoff Groupe A2 Thur 13/07/2017 16:45 Dronninglund IF 1   -  Askøy Håndballklubb  Court 11 11 - 12 
923 B16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 17:20 PSV Recklinghausen   -  Knarvik/Salhus  Court 11 20 - 11 
1092 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 17:55 Handball Pays Rochois   -  Sunnydale  Court 11 20 - 5 
827 B16 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 08:35 HEBS 1   -  Herlev/Hjorten HB  Court 11 13 - 17 
851 G16 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 09:10 HandballSchool Brabant 2   -  Stranda Idrottslag  Court 11 14 - 11 
865 G16 PO-grp A 5 Fri 14/07/2017 09:45 Askøy Håndballklubb 1   -  Union Sport Lédonienne  Court 11 10 - 13 
872 B16 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville   -  HEBS 2  Court 11 6 - 12 
802 B16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne   -  Hjallerup IF  Court 11 14 - 12 
915 G16 PO-grp B 4 Fri 14/07/2017 11:30 Tertnes Idrottslag 2   -  HandballSchool Brabant 3  Court 11 11 - 4 
924 B16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 12:05 Handball Pays Rochois   -  Sunnydale  Court 11 14 - 7 
939 B16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 12:40 HSG Baunatal   -  Lyngby HK  Court 11 11 - 10 
703 G16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 13:15 SHV Oschatz   -  DJK Oespel-Kley  Court 11 16 - 3 
984 B16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 14:25 HandballSchool Brabant   -  Knarvik/Salhus  Court 11 18 - 8 
1018 B16 B-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 16:45 HSG Baunatal   -  Union Sport Lédonienne  Court 11 7 - 17 
1031 B16 A-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 17:20 E.C. Pinheiros   -  HSG Siebengebirge  Court 11 16 - 15 
1041 G16 A-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 17:55 ESBF 1   -  Vendsyssel Ung. Håndbold  Court 11 14 - 9 
1051 B16 B-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne   -  PSV Recklinghausen  Court 11 11 - 14 
1062 G16 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 19:05 ESBF 1   -  Kjøkkelvik Idrettslag 1  Court 11 16 - 13