Website powered by


Fixtures List Fri 14/07/2017

Fixtures List
Matchnbr Class Group Day Zeit Team Court Ergebnis
798 G16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 08:35 Sierslev Håndbold Klub   -  SC Bottrop e.V.  Court 9 13 - 5 
799 G16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 08:35 TSV Weserstrand Intschede   -  Thouare Handball Club 1  Court 10 6 - 11 
801 G16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 08:35 TVE Sehnde e.V.   -  Nordnes IL  Court 7 3 - 4 
820 B10 Group 1 Fri 14/07/2017 08:35 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 2 Court 15 3 - 2 
821 B14 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 08:35 Hjallerup IF 2   -  HSG Siebengebirge 1  Court 1 5 - 15 
822 B14 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros 1   -  HandballSchool Brabant 1  Court 2 11 - 16 
823 B14 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 08:35 SC Bottrop e.V.   -  Dronninglund IF 1  Court 3 12 - 12 
824 B14 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 08:35 Hjallerup IF 1   -  Eguilles Club Omnisports  Court 4 11 - 6 
825 B14 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 08:35 Union Sport Lédonienne   -  Hercules/Allfitsports  Court 5 8 - 18 
826 B14 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 08:35 PSV Recklinghausen   -  E.C. Pinheiros 2  Court 6 12 - 16 
827 B16 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 08:35 HEBS 1   -  Herlev/Hjorten HB  Court 11 13 - 17 
828 B19 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 08:35 OSC Dortmund   -  Union Sport Lédonienne  Court 14 9 - 11 
834 G19 Playoff Groupe B2 Fri 14/07/2017 08:35 BRH   -  Nordnes IL  Court 13 1 - 6 
835 GAS Groupe 1 Fri 14/07/2017 08:35 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  SCB Hall 1 13 - 8 
836 GAS Groupe 1 Fri 14/07/2017 08:35 Alberta Team Handball  -  DJK Oespel-Kley Hall 2 8 - 7 
954 G16 PO-grp B 5 Fri 14/07/2017 08:35 Tertnes Idrottslag 1   -  Thouare Handball Club 2  Court 8 22 - 0 
979 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 08:35 ESBF 2   -  Borsholm-Skibstrup IF  Court 12 15 - 11 
817 G14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 09:10 Visse IF   -  SC Bottrop e.V. 2  Court 3 11 - 1 
818 G14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne   -  Handball Pays Rochois  Court 4 20 - 8 
819 G14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 09:10 Lif Lindesberg   -  SC Bottrop e.V. 1  Court 2 5 - 0 
837 B10 Group 1 Fri 14/07/2017 09:10 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 1 Court 15 2 - 15 
838 B16 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 09:10 BTB Aachen   -  SC Bottrop e.V.  Court 7 13 - 9 
839 B19 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 09:10 IK Skovbakken   -  Union Pays d Aix Bouc  Court 12 15 - 12 
840 B19 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 09:10 Asaa BK Håndbold   -  TV Dahn  Court 13 16 - 7 
841 B19 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 09:10 HK Rygge   -  SC Bottrop e.V.  Court 14 9 - 15 
846 G14 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 09:10 Molde HK 1   -  Molde HK 2  Court 5 21 - 9 
847 G14 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 09:10 Nordbygda Håndball 2   -  Nannestad IL  Court 6 15 - 12 
848 G16 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 09:10 Nordbygda Håndball   -  ESBF 1  Court 8 10 - 14 
849 G16 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 09:10 Thouare Handball Club 3   -  Vendsyssel Ung. Håndbold  Court 9 8 - 17 
850 G16 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 09:10 Mathopen Idrettslag   -  Kjøkkelvik Idrettslag 1  Court 10 6 - 13 
851 G16 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 09:10 HandballSchool Brabant 2   -  Stranda Idrottslag  Court 11 14 - 11 
852 GAS Groupe 1 Fri 14/07/2017 09:10 HV Hellas  -  Dronninglund IF Hall 1 8 - 6 
1198 G19 Playoff Groupe A1 Fri 14/07/2017 09:10 PSV Recklinghausen   -  DA-Jia High School  Hall 2 14 - 14 
702 G16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 09:45 Colegio St Americo   -  Union Pays d Aix Bouc 2  Court 10 5 - 3 
833 G19 Playoff Groupe B2 Fri 14/07/2017 09:45 Alberta Team Handball   -  HBC Dambach-la-Ville  Court 12 7 - 12 
853 B10 Group 1 Fri 14/07/2017 09:45 Dronninglund IF 2  -  Hjallerup IF Court 15 5 - 10 
854 BAS PO-grp B Fri 14/07/2017 09:45 Dronninglund IF   -  TVE Sehnde e.V.  Hall 1 11 - 16 
855 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 09:45 ESBF   -  Dronninglund IF 3  Court 1 12 - 4 
856 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 09:45 Sierslev Håndbold Klub   -  Dronninglund IF 1  Court 2 0 - 5 
857 G14 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 09:45 Tertnes Idrottslag   -  Nordbygda Håndball 1  Court 3 7 - 19 
858 G14 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 09:45 DJK Oespel-Kley 1   -  HBC Kingersheim 2  Court 4 7 - 15 
859 G14 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 09:45 Sportsklubben Træff 1   -  Hjallerup IF  Court 5 4 - 12 
860 G14 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 09:45 Dronninglund IF 2   -  ESBF 1  Court 6 3 - 16 
861 G16 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 09:45 HBC Kingersheim   -  EHU Aalborg  Court 7 9 - 13 
862 G16 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 09:45 BTB Aachen   -  HK Iceland 1  Court 8 8 - 8 
863 G16 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc 1   -  Hjallerup IF  Court 9 12 - 17 
865 G16 PO-grp A 5 Fri 14/07/2017 09:45 Askøy Håndballklubb 1   -  Union Sport Lédonienne  Court 11 10 - 13 
867 G19 Playoff Groupe A1 Fri 14/07/2017 09:45 E.C. Pinheiros   -  Asaa BK Håndbold  Hall 2 23 - 10 
1146 G19 Playoff Groupe B1 Fri 14/07/2017 09:45 Union Sport Lédonienne   -  TVE Sehnde e.V.  Court 13 16 - 4 
1168 G19 Playoff Groupe A2 Fri 14/07/2017 09:45 Handball School Brabant   -  Handball Pays Rochois  Court 14 18 - 9 
870 B10 Group 1 Fri 14/07/2017 10:20 Dronninglund IF 1  -  Lyngby HK Court 15 6 - 6 
871 B16 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 10:20 HSG Fuldatal/Wolfsanger   -  Alberta Team Handball  Court 10 13 - 15 
872 B16 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville   -  HEBS 2  Court 11 6 - 12 
873 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 10:20 TVE Sehnde e.V.   -  Dronninglund IF  Court 13 9 - 7 
874 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 10:20 HEBS   -  Hjallerup IF 2  Court 14 8 - 19 
875 G14 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 10:20 Sportsklubben Træff 2   -  Lyngby HK  Court 1 3 - 19 
876 G14 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 10:20 Dronninglund IF 1   -  HSG Siebengebirge  Court 2 6 - 3 
877 G14 PO-grp A 5 Fri 14/07/2017 10:20 HK Herulf Moss 1   -  Team Vadum-Aabybro  Court 3 11 - 19 
878 G14 PO-grp A 5 Fri 14/07/2017 10:20 Nordnes IL   -  HV Hellas  Court 4 14 - 13 
879 G14 PO-grp A 6 Fri 14/07/2017 10:20 Bjarg IL   -  Kjøkkelvik Idrettslag  Court 5 16 - 11 
880 G14 PO-grp A 6 Fri 14/07/2017 10:20 HK Herulf Moss 2   -  E.C. Pinheiros 1  Court 6 9 - 14 
881 G16 PO-grp A 5 Fri 14/07/2017 10:20 Sotra Sportsklubb   -  HV Hellas  Court 7 4 - 7 
882 G16 PO-grp A 6 Fri 14/07/2017 10:20 Visse IF   -  Club Italiano Handball  Court 8 13 - 13 
883 G16 PO-grp A 6 Fri 14/07/2017 10:20 Lyngby HK   -  PSV Recklinghausen  Court 9 11 - 9 
884 G19 Playoff Groupe A2 Fri 14/07/2017 10:20 Dronninglund IF 1   -  Union Pays d Aix Bouc  Court 12 16 - 9 
885 GAS Groupe 1 Fri 14/07/2017 10:20 SCB  -  HV Hellas Hall 1 6 - 11 
886 GAS Groupe 1 Fri 14/07/2017 10:20 Alberta Team Handball  -  Dronninglund IF Hall 2 18 - 11 
802 B16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne   -  Hjallerup IF  Court 11 14 - 12 
887 B10 Group 1 Fri 14/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Sierslev Håndbold Klub Court 15 13 - 6 
888 B14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 10:55 Dronninglund IF 2   -  TVE Sehnde e.V.  Court 1 10 - 10 
889 B14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley   -  Handball Pays Rochois  Court 2 16 - 11 
890 B16 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 10:55 SANTA CRUZ   -  Visse IF  Court 7 6 - 21 
891 B16 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 10:55 HSG Siebengebirge   -  DJK Oespel-Kley 2  Court 8 22 - 11 
892 B16 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 10:55 Sierslev Håndbold Klub   -  HV Hellas  Court 9 3 - 20 
893 B16 PO-grp A 3 Fri 14/07/2017 10:55 E.C. Pinheiros   -  Dronninglund IF  Court 10 15 - 6 
895 B19 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 OSC Dortmund   -  Handball Pays Rochois  Court 12 6 - 14 
896 B19 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 Union Pays d Aix Bouc   -  Union Sport Lédonienne  Court 13 12 - 7 
897 B19 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 10:55 Asaa BK Håndbold   -  PSV Recklinghausen  Court 14 19 - 17 
898 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 10:55 Hjallerup IF   -  Asaa BK Håndbold  Hall 1 14 - 11 
899 BAS PO-grp B Fri 14/07/2017 10:55 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1   -  HEBS  Hall 2 17 - 12 
900 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 10:55 Dronninglund IF 2   -  ESBF  Court 3 7 - 11 
901 G14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 Lif Lindesberg   -  Handball Pays Rochois  Court 4 16 - 4 
902 G14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 SC Bottrop e.V. 1   -  Visse IF  Court 5 0 - 5 
903 G14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne   -  SC Bottrop e.V. 2  Court 6 10 - 5 
590 B14 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 11:30 HSG Siebengebirge 2   -  Nordbygda Håndball  Court 5 7 - 12 
738 G16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 11:30 HandballSchool Brabant 1   -  HK Iceland 2  Court 9 9 - 9 
807 B16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley 1   -  Union Pays d Aix Bouc  Court 7 5 - 0 
904 B12 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley   -  Dronninglund IF 1  Court 2 13 - 8 
905 B12 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 11:30 HBC Dambach-la-Ville   -  Vágs Bôltfelag  Court 3 10 - 4 
907 B19 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 11:30 SC Bottrop e.V.   -  TV Dahn  Hall 1 14 - 10 
908 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 11:30 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2   -  Nibe HK  Hall 2 7 - 15 
909 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 11:30 Apeejay School  -  Dronninglund IF 2 Court 15 4 - 6 
910 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 11:30 Vágs Bôltfelag   -  Dronninglund IF 3  Court 1 9 - 3 
911 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 11:30 TSG 1861 Taucha e.V.   -  Borsholm-Skibstrup IF  Court 6 9 - 9 
912 G16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 11:30 Union Pays d Aix Bouc 2   -  BRH  Court 8 12 - 6 
914 G16 PO-grp B 4 Fri 14/07/2017 11:30 Askøy Håndballklubb 2   -  Askøy Håndballklubb 3  Court 10 9 - 10 
915 G16 PO-grp B 4 Fri 14/07/2017 11:30 Tertnes Idrottslag 2   -  HandballSchool Brabant 3  Court 11 11 - 4 
916 G19 Playoff Groupe A1 Fri 14/07/2017 11:30 PSV Recklinghausen   -  Hjallerup IF  Court 12 11 - 10 
918 G19 Playoff Groupe A2 Fri 14/07/2017 11:30 Askøy Håndballklubb   -  Handball School Brabant  Court 14 13 - 10 
936 G14 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 11:30 SHV Oschatz   -  DJK Oespel-Kley 2  Court 4 10 - 9 
1199 G19 Playoff Groupe A1 Fri 14/07/2017 11:30 E.C. Pinheiros   -  DA-Jia High School  Court 13 17 - 11 
645 G12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 12:05 Lyngby HK 1   -  Lyngby HK 2  Court 3 3 - 5 
708 B14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 12:05 Knarvik/Salhus 2   -  Knarvik/Salhus 1  Court 4 15 - 15 
766 G16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 12:05 SC Bottrop e.V.   -  TSV Weserstrand Intschede  Court 9 0 - 0 
767 G16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 12:05 Thouare Handball Club 1   -  HK Rygge  Court 10 6 - 12 
921 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 12:05 Sierslev Håndbold Klub   -  Hjallerup IF 2  Court 2 8 - 3 
924 B16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 12:05 Handball Pays Rochois   -  Sunnydale  Court 11 14 - 7 
925 B19 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 12:05 HandballSchool Brabant   -  Klokkerholm IF  Court 13 9 - 10 
926 B19 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 12:05 HBC Dambach-la-Ville   -  HV Hellas  Court 14 4 - 13 
927 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 12:05 Nøvling IF   -  Asaa BK Håndbold  Hall 1 16 - 20 
928 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 12:05 IK Skovbakken   -  Hjallerup IF  Hall 2 19 - 13 
929 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 12:05 Lyngby HK  -  Hjallerup IF 1 Court 15 5 - 4 
930 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 12:05 Dronninglund IF 2   -  Dronninglund IF 1  Court 1 0 - 4 
931 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 12:05 HBC Kingersheim 1   -  Vágs Bôltfelag  Court 6 6 - 7 
932 G16 PO-grp B 5 Fri 14/07/2017 12:05 Vágs Bôltfelag   -  Tertnes Idrottslag 1  Court 7 4 - 7 
933 G16 PO-grp B 5 Fri 14/07/2017 12:05 Thouare Handball Club 2   -  SANTA CRUZ  Court 8 2 - 22 
937 G14 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 12:05 E.C. Pinheiros 2   -  HBC Dambach-la-Ville 1  Court 5 3 - 17 
1102 G19 Playoff Groupe B2 Fri 14/07/2017 12:05 HBC Dambach-la-Ville   -  Dronninglund IF 2  Court 12 8 - 9 
591 B14 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 12:40 Vadmyra/Kjøkkelvik   -  HBC Dambach-la-Ville 1  Court 5 6 - 6 
778 B16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 12:40 Hjallerup IF   -  DJK Oespel-Kley 1  Court 9 8 - 17 
779 B16 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 12:40 Union Pays d Aix Bouc   -  TVE Sehnde e.V.  Court 10 0 - 5 
935 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 12:40 Vágs Bôltfelag   -  ESBF  Court 3 10 - 13 
938 B12 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 12:40 Borsholm-Skibstrup IF   -  DJK Oespel-Kley  Court 2 2 - 17 
939 B16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 12:40 HSG Baunatal   -  Lyngby HK  Court 11 11 - 10 
940 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 12:40 DJK Oespel-Kley   -  Dronninglund IF  Hall 1 10 - 7 
941 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 12:40 TVE Sehnde e.V.   -  Alberta Team Handball  Hall 2 9 - 16 
942 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 12:40 Hjallerup IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 15 15 - 2 
943 G12 PO-grp B Fri 14/07/2017 12:40 Dronninglund IF 3   -  Sierslev Håndbold Klub  Court 1 5 - 0 
944 G16 PO-grp B 4 Fri 14/07/2017 12:40 Union Sport Lédonienne 2   -  Askøy Håndballklubb 2  Court 7 8 - 9 
945 G16 PO-grp B 4 Fri 14/07/2017 12:40 Askøy Håndballklubb 3   -  Tertnes Idrottslag 2  Court 8 7 - 8 
1014 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 12:40 TSG 1861 Taucha e.V.   -  ESBF 2  Court 4 6 - 10 
1144 G19 Playoff Groupe B1 Fri 14/07/2017 12:40 TVE Sehnde e.V.   -  HBC Kingersheim  Court 13 6 - 14 
1201 G19 Playoff Groupe A2 Fri 14/07/2017 12:40 Union Pays d Aix Bouc   -  Handball Pays Rochois  Court 12 16 - 1 
656 B14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 13:15 HandballSchool Brabant 2   -  Knarvik/Salhus 1  Court 4 7 - 19 
703 G16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 13:15 SHV Oschatz   -  DJK Oespel-Kley  Court 11 16 - 3 
949 B14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.   -  DJK Oespel-Kley  Court 3 9 - 12 
950 B19 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 13:15 Hjallerup IF 1   -  Klokkerholm IF  Court 14 9 - 8 
951 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:15 Borsholm-Skibstrup IF   -  HBC Kingersheim 1  Court 5 8 - 1 
953 G16 PO-grp B 5 Fri 14/07/2017 13:15 Kjøkkelvik Idrettslag 2   -  Vágs Bôltfelag  Court 9 1 - 6 
955 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 13:15 Dronninglund IF 2   -  TVE Sehnde e.V.  Court 1 9 - 14 
956 B12 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 13:15 Dronninglund IF 1   -  HBC Dambach-la-Ville  Court 2 5 - 11 
957 B16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:15 HC EEKLO   -  HandballSchool Brabant  Court 7 8 - 12 
958 B16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus   -  JSG Loxstedt / Bexhövede  Court 8 4 - 11 
959 B19 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville   -  HandballSchool Brabant  Hall 2 14 - 15 
960 B19 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros   -  HV Hellas  Court 13 6 - 11 
961 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 13:15 Asaa BK Håndbold   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  Hall 1 13 - 15 
963 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 13:15 Dronninglund IF 1  -  Apeejay School Court 15 7 - 3 
964 G14 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 13:15 SHV Oschatz   -  HBC Dambach-la-Ville 2  Court 6 5 - 0 
1095 B19 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 13:15 IK Skovbakken   -  Sunnydale  Court 12 5 - 0 
615 G16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 1   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa  Court 7 19 - 8 
646 G12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 13:50 HBC Dambach-la-Ville   -  DJK Oespel-Kley  Court 2 10 - 12 
948 B14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:50 Dronninglund IF 2   -  Handball Pays Rochois  Court 6 14 - 5 
952 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:50 ESBF 2   -  Vágs Bôltfelag  Court 4 13 - 4 
965 B12 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 13:50 Vágs Bôltfelag   -  Borsholm-Skibstrup IF  Court 3 5 - 5 
966 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 13:50 DJK Oespel-Kley   -  TVE Sehnde e.V.  Hall 2 19 - 13 
968 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 13:50 India HHC   -  TSG 1861 Taucha e.V.  Court 5 0 - 5 
971 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 13:50 Lyngby HK   -  Sierslev Håndbold Klub  Court 1 9 - 14 
974 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 13:50 HEBS   -  Dronninglund IF  Hall 1 11 - 7 
976 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 13:50 Dronninglund IF 2  -  Lyngby HK Court 15 3 - 6 
1103 G19 Playoff Groupe B2 Fri 14/07/2017 13:50 Dronninglund IF 2   -  Alberta Team Handball  Court 13 5 - 8 
1145 G19 Playoff Groupe B1 Fri 14/07/2017 13:50 LE Handball G16   -  TVE Sehnde e.V.  Court 12 5 - 0 
602 G16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 14:25 HK Iceland 2   -  TVE Sehnde e.V.  Court 7 7 - 8 
647 G12 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 14:25 Sæby HK   -  Nordnes IL  Court 3 10 - 14 
707 B14 PO-grp B 1 Fri 14/07/2017 14:25 HandballSchool Brabant 2   -  HBC Dambach-la-Ville 2  Court 1 9 - 6 
967 G14 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 14:25 DJK Oespel-Kley 2   -  E.C. Pinheiros 2  Court 4 10 - 8 
972 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 14:25 Hjallerup IF 1   -  Hjallerup IF 2  Court 2 20 - 4 
983 B16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 14:25 HC EEKLO   -  PSV Recklinghausen  Court 10 8 - 18 
984 B16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 14:25 HandballSchool Brabant   -  Knarvik/Salhus  Court 11 18 - 8 
985 B19 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 14:25 Hjallerup IF 2   -  Alberta Team Handball  Hall 1 14 - 11 
986 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 14:25 Hjallerup IF 2  -  Hjallerup IF 1 Court 15 0 - 0 
1200 G19 Playoff Groupe A2 Fri 14/07/2017 14:25 Askøy Håndballklubb   -  Handball Pays Rochois  Hall 2 17 - 8 
664 G12 PO-grp A 2 Fri 14/07/2017 15:00 Nordbygda Håndball   -  Hjallerup IF  Court 1 6 - 8 
864 G16 PO-grp A 4 Fri 14/07/2017 15:00 E.C. Pinheiros   -  ESBF 2  Court 10 18 - 5 
913 G16 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 15:00 SHV Oschatz   -  Colegio St Americo  Court 9 22 - 5 
975 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 15:00 IK Skovbakken   -  Nibe HK  Hall 1 13 - 15 
987 G14 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 15:00 HBC Dambach-la-Ville 1   -  SHV Oschatz  Court 6 23 - 9 
992 G14 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 15:00 Vágs Bôltfelag   -  India HHC  Court 5 5 - 0 
995 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 15:00 Lyngby HK   -  TVE Sehnde e.V.  Court 2 14 - 15 
996 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 15:00 Vágs Bôltfelag  -  Lyngby HK Court 15 5 - 4 
1147 G19 Playoff Groupe B1 Fri 14/07/2017 15:00 Nannestad IL   -  TVE Sehnde e.V.  Hall 2 16 - 5 
962 BAS PO-grp A Fri 14/07/2017 15:35 Nøvling IF   -  Hjallerup IF  Hall 1 16 - 17 
990 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 15:35 Hjallerup IF 1   -  Sierslev Håndbold Klub  Court 3 20 - 3 
991 G14 PO-grp B 3 Fri 14/07/2017 15:35 HBC Dambach-la-Ville 2   -  DJK Oespel-Kley 2  Court 4 0 - 5 
1002 B16 PO-grp B 2 Fri 14/07/2017 15:35 PSV Recklinghausen   -  HandballSchool Brabant  Court 8 12 - 14 
1003 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 15:35 Hjallerup IF 1  -  Apeejay School Court 15 10 - 10 
869 GAS Groupe 1 Fri 14/07/2017 16:10 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 21 - 7 
994 B12 PO-grp A 1 Fri 14/07/2017 16:10 Hjallerup IF 2   -  Dronninglund IF 2  Court 1 5 - 6 
1007 B14 A-Quarter Final:01 Fri 14/07/2017 16:10 HBC Dambach-la-Ville 1   -  HandballSchool Brabant 1  Court 3 31 - 23 et 
1008 B14 A-Quarter Final:02 Fri 14/07/2017 16:10 Hjallerup IF 1   -  E.C. Pinheiros 2  Court 4 12 - 14 
1010 G10 Groupe 1 Fri 14/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 15 4 - 5 
1009 B14 A-Quarter Final:03 Fri 14/07/2017 16:30 HSG Siebengebirge 1   -  Dronninglund IF 1  Court 5 18 - 7 
1015 B14 A-Quarter Final:04 Fri 14/07/2017 16:45 Hercules/Allfitsports   -  Vadmyra/Kjøkkelvik  Court 6 21 - 12 
1016 B16 B-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 16:45 DJK Oespel-Kley 1   -  Lyngby HK  Court 7 21 - 18 
1018 B16 B-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 16:45 HSG Baunatal   -  Union Sport Lédonienne  Court 11 7 - 17 
1019 G19 B-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 16:45 Nr.1 fra PO-grp B 1  -  Nr.2 fra PO-grp B 3 Court 12  
1020 G19 B-kvartfinale:02 Fri 14/07/2017 16:45 Nr.1 fra PO-grp B 2  -  Best no 3 Court 13  
1028 G14 A-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 16:45 Hjallerup IF   -  ESBF 1  Court 3 8 - 6 
1058 B19 B-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 16:45 IK Skovbakken   -  PSV Recklinghausen  Court 14 23 - 10 
1027 B14 B-Semi Final:02 Fri 14/07/2017 17:05 Dronninglund IF 2   -  Knarvik/Salhus 2  Court 5 13 - 12 
1017 B16 B-kvartfinale:02 Fri 14/07/2017 17:20 JSG Loxstedt / Bexhövede   -  Handball Pays Rochois  Court 8 5 - 0 
1021 B16 B-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 17:20 HandballSchool Brabant   -  PSV Recklinghausen  Court 9 7 - 9 
1022 B16 A-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 17:20 HEBS 2   -  HV Hellas  Court 10 9 - 16 
1023 G14 A-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 17:20 Nordbygda Håndball 2   -  Team Vadum-Aabybro  Court 1 17 - 11 
1024 G14 A-kvartfinale:02 Fri 14/07/2017 17:20 Lyngby HK   -  Bjarg IL  Court 2 16 - 12 
1025 G14 A-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 17:20 Nordbygda Håndball 1   -  E.C. Pinheiros 1  Court 6 21 - 6 
1026 B14 B-Semi Final:01 Fri 14/07/2017 17:20 Knarvik/Salhus 1   -  DJK Oespel-Kley  Court 4 18 - 16 
1029 B16 A-kvartfinale:02 Fri 14/07/2017 17:20 Visse IF   -  HEBS 1  Court 7 14 - 7 
1031 B16 A-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 17:20 E.C. Pinheiros   -  HSG Siebengebirge  Court 11 16 - 15 
1032 G19 B-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 17:20 Nr.1 fra PO-grp B 3  -  Nr.2 fra PO-grp B 1 Court 12  
1033 G19 B-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 17:20 2nd best no 3  -  Nr.2 fra PO-grp B 2 Court 13  
1038 G12 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 17:20 Lyngby HK 2   -  Nordnes IL  Court 3 11 - 3 
1043 G19 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 17:20 E.C. Pinheiros   -  Askøy Håndballklubb  Hall 1 15 - 12 
1063 B19 B-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 17:20 Asaa BK Håndbold   -  Handball Pays Rochois  Court 14 15 - 13 
1030 B16 A-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 17:55 Herlev/Hjorten HB   -  Alberta Team Handball  Court 8 17 - 14 
1034 B14 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 17:55 HBC Dambach-la-Ville 1   -  E.C. Pinheiros 2  Court 1 14 - 10 
1037 G16 B-kvartfinale:02 Fri 14/07/2017 17:55 Tertnes Idrottslag 1   -  Vágs Bôltfelag  Court 10 7 - 11 
1039 G16 B-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 17:55 DJK Oespel-Kley   -  Tertnes Idrottslag 2  Court 7 7 - 9 
1041 G16 A-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 17:55 ESBF 1   -  Vendsyssel Ung. Håndbold  Court 11 14 - 9 
1045 G14 B-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 17:55 ESBF 2   -  Borsholm-Skibstrup IF  Court 2 8 - 5 
1046 G16 A-kvartfinale:02 Fri 14/07/2017 17:55 Kjøkkelvik Idrettslag 1   -  Union Sport Lédonienne  Court 9 13 - 9 
1059 B19 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 17:55 HV Hellas   -  DJK Oespel-Kley  Hall 1 11 - 9 
1035 B14 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 18:30 HSG Siebengebirge 1   -  Hercules/Allfitsports  Court 2 12 - 11 et 
1036 G16 B-kvartfinale:01 Fri 14/07/2017 18:30 HK Rygge   -  SHV Oschatz  Court 9 5 - 8 
1040 G16 B-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 18:30 Sierslev Håndbold Klub   -  HandballSchool Brabant 1  Court 8 8 - 16 
1044 G14 B-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne   -  HBC Dambach-la-Ville 1  Court 1 14 - 17 
1047 G16 A-kvartfinale:03 Fri 14/07/2017 18:30 EHU Aalborg   -  E.C. Pinheiros  Court 10 11 - 10 
1048 G14 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 18:30 Nordbygda Håndball 2   -  Lyngby HK  Court 6 14 - 7 
1049 G14 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 18:30 Nordbygda Håndball 1   -  Hjallerup IF  Court 3 9 - 10 
1051 B16 B-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne   -  PSV Recklinghausen  Court 11 11 - 14 
1052 G16 A-kvartfinale:04 Fri 14/07/2017 18:30 Hjallerup IF   -  Club Italiano Handball  Court 7 6 - 11 
1054 G19 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 18:30 Dronninglund IF 1   -  PSV Recklinghausen  Hall 1 15 - 12 
1042 G19 B-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 19:05 Nannestad IL   -  Alberta Team Handball  Court 12 16 - 17 et 
1050 B16 B-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 19:05 DJK Oespel-Kley 1   -  JSG Loxstedt / Bexhövede  Court 8 20 - 17 
1053 G19 B-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 19:05 HBC Dambach-la-Ville   -  HBC Kingersheim  Court 13 8 - 15 
1055 B16 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 19:05 HV Hellas   -  Visse IF  Court 9 11 - 10 
1056 B16 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 19:05 Herlev/Hjorten HB   -  E.C. Pinheiros  Court 10 16 - 20 
1057 G12 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 19:05 Hjallerup IF   -  Lyngby HK 1  Court 2 6 - 10 
1062 G16 A-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 19:05 ESBF 1   -  Kjøkkelvik Idrettslag 1  Court 11 16 - 13 
1064 B19 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 19:05 Hjallerup IF 2   -  E.C. Pinheiros  Hall 1 13 - 18 
1060 G16 B-Semi Finale:01 Fri 14/07/2017 19:40 SHV Oschatz   -  Vágs Bôltfelag  Court 7 17 - 8 
1061 G16 B-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 19:40 Tertnes Idrottslag 2   -  HandballSchool Brabant 1  Court 8 14 - 15 
1065 G16 A-Semi Finale:02 Fri 14/07/2017 19:40 EHU Aalborg   -  Club Italiano Handball  Court 9 12 - 10 
1067 GAS A-3.e plads Fri 14/07/2017 19:40 HV Hellas   -  Alberta Team Handball  Hall 1 9 - 8 
1066 BAS B-finale Fri 14/07/2017 20:15 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1   -  TVE Sehnde e.V.  Hall 1 16 - 17 
1069 GAS A-finale Fri 14/07/2017 21:05 Åstrup/Hammerlev-Grenaa   -  Dronninglund IF  Hall 1 12 - 17 
1068 BAS A-finale Fri 14/07/2017 22:00 Nibe HK   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  Hall 1 18 - 19