Website powered by


Fixtures List Wed 12/07/2017

Fixtures List
Matchnbr Class Group Day Time Team Court Result
21 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 08:35 Klokkerholm IF  -  HandballSchool Brabant Court 14 19 - 13 
36 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 08:35 Handball Pays Rochois  -  Union Pays d Aix Bouc Court 13 10 - 13 
282 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 08:35 Dronninglund IF 2  -  Lyngby HK Court 15 2 - 5 
283 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 08:35 HandballSchool Brabant 1  -  DJK Oespel-Kley Court 1 20 - 11 
284 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 08:35 HandballSchool Brabant 2  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 12 10 - 11 
285 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 08:35 Dronninglund IF 1  -  PSV Recklinghausen Court 3 13 - 12 
287 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 08:35 HC EEKLO  -  SC Bottrop e.V. Court 5 7 - 16 
291 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 08:35 Nordnes IL  -  Lyngby HK Court 6 13 - 17 
292 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 08:35 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  HandballSchool Brabant 2 Court 7 8 - 16 
293 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 08:35 BTB Aachen  -  ESBF 2 Court 8 7 - 5 
294 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 08:35 BRH  -  HandballSchool Brabant 1 Court 9 5 - 14 
295 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 DJK Oespel-Kley  -  Mathopen Idrettslag Court 10 6 - 13 
296 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 EHU Aalborg  -  HandballSchool Brabant 3 Court 11 19 - 1 
1133 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 PSV Recklinghausen  -  Dronninglund IF 1 Hall 2 11 - 14 
1134 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 DA-Jia High School  -  HBC Kingersheim Hall 1 12 - 10 
303 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:10 Dronninglund IF 1  -  Lyngby HK Court 15 2 - 8 
304 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:10 Hjallerup IF  -  ESBF Court 1 19 - 4 
306 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:10 Sierslev Håndbold Klub  -  HBC Dambach-la-Ville Court 3 10 - 10 
307 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 09:10 HBC Dambach-la-Ville 2  -  HK Herulf Moss 1 Court 4 4 - 22 
308 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag  -  Team Vadum-Aabybro Court 5 10 - 13 
309 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 HBC Kingersheim 1  -  Sportsklubben Træff 1 Court 6 10 - 17 
310 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag 2  -  Thouare Handball Club 1 Court 7 7 - 5 
311 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:10 Hjallerup IF  -  HBC Kingersheim Court 8 17 - 8 
312 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 09:10 Thouare Handball Club 2  -  Askøy Håndballklubb 3 Court 9 1 - 15 
313 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Lyngby HK Court 10 14 - 12 
314 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 Thouare Handball Club 3  -  Nordnes IL Court 11 17 - 12 
319 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Hjallerup IF 2 Hall 1 8 - 16 
1089 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 09:10 PSV Recklinghausen  -  Sunnydale Court 12 5 - 0 
1111 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Asaa BK Håndbold Hall 2 13 - 18 
1122 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:10 E.C. Pinheiros  -  Handball School Brabant Court 13 14 - 9 
1123 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:10 Nannestad IL  -  HBC Dambach-la-Ville Court 14 19 - 13 
316 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 09:45 Dronninglund IF 1  -  Sierslev Håndbold Klub Court 15 19 - 0 
317 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 09:45 Dronninglund IF 2  -  TVE Sehnde e.V. Court 5 10 - 8 
318 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 09:45 HSG Siebengebirge 2  -  E.C. Pinheiros 1 Court 6 16 - 15 
320 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:45 HEBS  -  Nibe HK Hall 1 10 - 17 
321 G12 Groupe 3 Wed 12/07/2017 09:45 DJK Oespel-Kley  -  Sæby HK Court 1 10 - 13 
322 G12 Groupe 3 Wed 12/07/2017 09:45 Dronninglund IF 3  -  Vágs Bôltfelag Court 2 2 - 10 
323 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 Visse IF  -  Sportsklubben Træff 2 Court 3 9 - 14 
324 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 TSG 1861 Taucha e.V.  -  HBC Kingersheim 2 Court 4 5 - 15 
325 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:45 Club Italiano Handball  -  Sierslev Håndbold Klub Court 7 21 - 7 
326 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc 1  -  Askøy Håndballklubb 1 Court 8 10 - 9 
327 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 HK Iceland 2  -  Vendsyssel Ung. Håndbold Court 9 6 - 17 
328 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc 2  -  Stranda Idrottslag Court 10 4 - 16 
329 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 09:45 TVE Sehnde e.V.  -  Visse IF Court 11 5 - 18 
353 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:45 Handball Pays Rochois  -  HV Hellas Court 14 12 - 17 
355 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:45 HBC Dambach-la-Ville  -  HK Rygge Hall 2 22 - 13 
1140 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:45 TVE Sehnde e.V.  -  Nordnes IL Court 12 6 - 9 
1141 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:45 Hjallerup IF  -  Handball Pays Rochois Court 13 16 - 10 
166 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 10:20 Hjallerup IF 1  -  Alberta Team Handball Court 14 16 - 16 
315 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Dronninglund IF  -  HV Hellas Hall 2 16 - 13 
333 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 10:20 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF 2 Court 15 10 - 6 
334 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 10:20 Hjallerup IF 1  -  Knarvik/Salhus 1 Court 1 16 - 13 
335 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 10:20 E.C. Pinheiros 2  -  HSG Siebengebirge 1 Court 2 16 - 20 
336 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 10:20 Hercules/Allfitsports  -  Knarvik/Salhus 2 Court 3 23 - 13 
337 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville 1  -  HandballSchool Brabant 1 Court 4 16 - 16 
338 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 10:20 HandballSchool Brabant 2  -  Nordbygda Håndball Court 5 12 - 21 
339 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville 2  -  Dronninglund IF 1 Court 6 8 - 19 
340 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 10:20 HK Iceland 1  -  Askøy Håndballklubb 2 Court 7 17 - 7 
341 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 10:20 Nordbygda Håndball  -  Vágs Bôltfelag Court 8 14 - 5 
342 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Colegio St Americo  -  Tertnes Idrottslag 1 Court 9 8 - 13 
343 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  HK Rygge Court 10 12 - 12 
344 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:20 Union Sport Lédonienne 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 11 9 - 22 
354 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Asaa BK Håndbold  -  E.C. Pinheiros Hall 1 9 - 14 
368 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:20 Dronninglund IF  -  HEBS Court 12 7 - 10 
332 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 2 4 - 13 
350 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 10:55 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 1 Court 15 9 - 9 
351 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 10:55 Hjallerup IF 2  -  Vadmyra/Kjøkkelvik Court 1 5 - 16 
352 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne  -  HC EEKLO Court 2 22 - 10 
356 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 Dronninglund IF 2  -  Nordbygda Håndball Court 3 6 - 9 
357 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley 1  -  Lif Lindesberg Court 4 16 - 7 
358 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 ESBF 1  -  India HHC Court 5 5 - 0 
359 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley 2  -  Union Sport Lédonienne Court 6 7 - 17 
360 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:55 BRH  -  BTB Aachen Court 7 2 - 22 
361 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 10:55 E.C. Pinheiros  -  Kjøkkelvik Idrettslag 2 Court 8 18 - 8 
362 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 10:55 EHU Aalborg  -  DJK Oespel-Kley Court 9 21 - 4 
363 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 SANTA CRUZ  -  Sotra Sportsklubb Court 10 8 - 7 
364 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 11 15 - 7 
387 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 Klokkerholm IF  -  SC Bottrop e.V. Hall 1 26 - 16 
1114 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 Asaa BK Håndbold  -  Dronninglund IF 2 Court 12 8 - 7 
1115 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 BRH  -  Askøy Håndballklubb Court 13 6 - 17 
1124 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:55 LE Handball G16  -  E.C. Pinheiros Court 14 8 - 18 
349 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 HV Hellas  -  SCB Hall 1 14 - 11 
371 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 Hjallerup IF  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2 Hall 2 10 - 9 
372 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 Lyngby HK 1  -  Hjallerup IF Court 1 11 - 6 
373 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 Dronninglund IF 1  -  Nordnes IL Court 2 4 - 10 
374 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 Lyngby HK 2  -  Sierslev Håndbold Klub Court 3 12 - 6 
375 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 ESBF 2  -  E.C. Pinheiros 1 Court 4 10 - 13 
376 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 11:30 HSG Siebengebirge  -  Vágs Bôltfelag Court 5 10 - 3 
377 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 11:30 Handball Pays Rochois  -  E.C. Pinheiros 2 Court 6 13 - 14 
378 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 11:30 SC Bottrop e.V.  -  Thouare Handball Club 2 Court 7 5 - 7 
379 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 11:30 Askøy Håndballklubb 3  -  Union Sport Lédonienne Court 8 11 - 17 
380 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 11:30 SHV Oschatz  -  Thouare Handball Club 3 Court 9 10 - 11 
381 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 11:30 Nordnes IL  -  Club Italiano Handball Court 10 8 - 34 
382 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 11:30 TSV Weserstrand Intschede  -  Union Pays d Aix Bouc 1 Court 11 5 - 16 
391 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 Dronninglund IF 2  -  Apeejay School Court 15 2 - 8 
438 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 TV Dahn  -  HBC Dambach-la-Ville Court 12 9 - 12 
1142 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 11:30 Union Pays d Aix Bouc  -  TVE Sehnde e.V. Court 13 16 - 9 
1143 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 11:30 Nordnes IL  -  Hjallerup IF Court 14 10 - 21 
370 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:05 TVE Sehnde e.V.  -  Union Pays d Aix Bouc Court 14 13 - 11 
384 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 12:05 Borsholm-Skibstrup IF  -  HBC Dambach-la-Ville Court 1 1 - 15 
385 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 12:05 Hjallerup IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 2 12 - 5 
386 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 12:05 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 1 Court 3 13 - 5 
390 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:05 Asaa BK Håndbold  -  Nøvling IF Hall 2 14 - 16 
392 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 12:05 Hjallerup IF  -  HV Hellas Court 4 7 - 2 
393 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 12:05 HBC Dambach-la-Ville 1  -  Bjarg IL Court 5 10 - 10 
394 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 12:05 SC Bottrop e.V. 2  -  Molde HK 1 Court 6 5 - 27 
395 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 12:05 Askøy Håndballklubb 1  -  HK Iceland 2 Court 7 16 - 6 
396 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 12:05 HV Hellas  -  Union Pays d Aix Bouc 2 Court 8 21 - 1 
397 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 12:05 Stranda Idrottslag  -  TVE Sehnde e.V. Court 9 14 - 5 
398 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 12:05 PSV Recklinghausen  -  HK Iceland 1 Court 10 8 - 22 
399 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 12:05 Askøy Håndballklubb 2  -  Nordbygda Håndball Court 11 9 - 11 
429 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:05 IK Skovbakken  -  Handball Pays Rochois Hall 1 16 - 11 
439 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:05 OSC Dortmund  -  HK Rygge Court 13 13 - 15 
541 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:05 Vágs Bôltfelag  -  Dronninglund IF 1 Court 15 10 - 12 
1135 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:05 Alberta Team Handball  -  PSV Recklinghausen Court 12 11 - 16 
228 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 IK Skovbakken  -  TVE Sehnde e.V. Hall 1 23 - 13 
348 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 Dronninglund IF  -  Alberta Team Handball Hall 2 16 - 9 
388 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 12:40 HandballSchool Brabant  -  Union Sport Lédonienne Court 12 13 - 12 
401 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 12:40 Eguilles Club Omnisports  -  Dronninglund IF 2 Court 6 11 - 7 
402 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 Dronninglund IF  -  Sunnydale Court 7 23 - 5 
403 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 BTB Aachen  -  HC EEKLO Court 8 19 - 10 
404 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:40 Herlev/Hjorten HB  -  Visse IF Court 9 10 - 12 
405 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:40 JSG Loxstedt / Bexhövede  -  E.C. Pinheiros Court 10 12 - 25 
406 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:40 Hjallerup IF  -  HandballSchool Brabant Court 11 7 - 6 
408 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 Hjallerup IF 1  -  Lyngby HK Court 15 9 - 6 
409 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 12:40 HBC Dambach-la-Ville 2  -  Nordnes IL Court 1 16 - 22 
410 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 12:40 SHV Oschatz  -  HK Herulf Moss 2 Court 2 12 - 20 
411 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 12:40 HBC Kingersheim 1  -  Tertnes Idrottslag Court 3 6 - 10 
412 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 12:40 Kjøkkelvik Idrettslag  -  Visse IF Court 4 9 - 8 
413 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 12:40 Sportsklubben Træff 2  -  TSG 1861 Taucha e.V. Court 5 17 - 3 
477 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 HV Hellas  -  Asaa BK Håndbold Court 13 25 - 9 
1109 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 BRH  -  Union Sport Lédonienne Court 14 8 - 18 
407 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1  -  HEBS Hall 1 9 - 11 
418 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.  -  HSG Siebengebirge 2 Court 1 12 - 16 
419 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 13:15 Handball Pays Rochois  -  Hjallerup IF 1 Court 2 7 - 28 
420 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 1  -  E.C. Pinheiros 2 Court 3 11 - 16 
421 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 13:15 DJK Oespel-Kley  -  Hercules/Allfitsports Court 4 12 - 21 
422 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 2  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 5 15 - 24 
423 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 13:15 PSV Recklinghausen  -  HandballSchool Brabant 2 Court 6 20 - 18 
424 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville  -  PSV Recklinghausen Court 7 15 - 12 
425 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 13:15 Lyngby HK  -  HV Hellas Court 8 6 - 13 
426 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 13:15 HSG Baunatal  -  HEBS 2 Court 9 11 - 16 
427 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 13:15 Sierslev Håndbold Klub  -  Knarvik/Salhus Court 10 13 - 7 
428 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 13:15 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  SANTA CRUZ Court 11 17 - 15 
431 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:15 Vágs Bôltfelag  -  Hjallerup IF 2 Court 15 8 - 14 
478 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 OSC Dortmund  -  HBC Dambach-la-Ville Court 12 13 - 8 
479 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 HK Rygge  -  Dronninglund IF Court 13 4 - 11 
491 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 TV Dahn  -  HEBS Hall 2 10 - 12 
1087 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:15 Sunnydale  -  Alberta Team Handball Court 14 5 - 26 
137 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Alberta Team Handball  -  SCB Hall 2 12 - 15 
165 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:50 PSV Recklinghausen  -  Union Pays d Aix Bouc Court 14 13 - 14 
435 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 13:50 Nordbygda Håndball  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 1 10 - 5 
436 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 13:50 SC Bottrop e.V.  -  Hjallerup IF 2 Court 2 7 - 15 
437 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 13:50 Vadmyra/Kjøkkelvik  -  Union Sport Lédonienne Court 3 18 - 7 
442 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Apeejay School  -  Dronninglund IF 1 Court 15 9 - 2 
443 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Molde HK 2  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 4 12 - 12 
444 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Borsholm-Skibstrup IF  -  Lif Lindesberg Court 5 15 - 15 
445 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 Dronninglund IF 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 6 14 - 4 
446 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 2  -  Colegio St Americo Court 7 20 - 0 
447 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 ESBF 1  -  Tertnes Idrottslag 1 Court 8 15 - 7 
448 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 1  -  Union Sport Lédonienne 2 Court 9 14 - 8 
449 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 ESBF 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 10 6 - 16 
450 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 3  -  E.C. Pinheiros Court 11 9 - 20 
476 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 DJK Oespel-Kley  -  Handball Pays Rochois Hall 1 21 - 13 
1118 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 Nannestad IL  -  LE Handball G16 Court 13 19 - 16 
1119 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 Handball School Brabant  -  HBC Dambach-la-Ville Court 12 18 - 13 
441 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  -  Dronninglund IF Hall 1 19 - 14 
452 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Alberta Team Handball  -  Dronninglund IF Court 10 13 - 9 
453 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 HSG Siebengebirge  -  Sunnydale Court 11 5 - 0 
454 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 14:25 Nibe HK  -  Asaa BK Håndbold Hall 2 16 - 15 
457 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 ESBF  -  Dronninglund IF 2 Court 1 14 - 11 
458 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball  -  Lyngby HK 1 Court 2 10 - 17 
459 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 14:25 HBC Dambach-la-Ville  -  Dronninglund IF 1 Court 3 14 - 7 
460 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 14:25 Nannestad IL  -  Union Sport Lédonienne Court 4 22 - 10 
461 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball 1  -  HSG Siebengebirge Court 5 16 - 1 
462 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Dronninglund IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 6 10 - 5 
463 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Mathopen Idrettslag  -  Kjøkkelvik Idrettslag 2 Court 7 15 - 3 
464 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 14:25 HBC Kingersheim  -  SANTA CRUZ Court 8 14 - 9 
465 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 14:25 Thouare Handball Club 1  -  Sotra Sportsklubb Court 9 5 - 13 
1110 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Dronninglund IF 2  -  Askøy Håndballklubb Court 12 5 - 14 
1131 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Dronninglund IF 1  -  DA-Jia High School Court 13 13 - 13 
7 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 TVE Sehnde e.V.  -  Alberta Team Handball Court 12 13 - 19 
226 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 15:00 E.C. Pinheiros 1  -  Eguilles Club Omnisports Court 16 16 - 10 
440 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:00 TVE Sehnde e.V.  -  Hjallerup IF Hall 1 18 - 9 
456 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:00 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 2 Court 15 3 - 2 
469 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 15:00 Hjallerup IF 1  -  DJK Oespel-Kley Court 2 23 - 13 
470 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 15:00 Borsholm-Skibstrup IF  -  Sierslev Håndbold Klub Court 3 1 - 14 
471 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:00 Handball Pays Rochois  -  Herlev/Hjorten HB Court 7 8 - 24 
472 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley 1  -  Visse IF Court 8 9 - 24 
473 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley 2  -  Hjallerup IF Court 9 14 - 10 
474 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 HEBS 1  -  HandballSchool Brabant Court 10 13 - 10 
475 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 Union Pays d Aix Bouc  -  Lyngby HK Court 11 9 - 17 
480 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:00 IK Skovbakken  -  E.C. Pinheiros Court 14 9 - 13 
482 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:00 Nordnes IL  -  Lyngby HK 2 Court 1 6 - 12 
483 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 Nordbygda Håndball 2  -  Hjallerup IF Court 4 10 - 12 
484 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 SC Bottrop e.V. 1  -  HV Hellas Court 5 6 - 7 
485 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:00 HK Herulf Moss 1  -  SC Bottrop e.V. 2 Court 6 23 - 6 
1090 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 Sunnydale  -  Hjallerup IF 1 Hall 2 7 - 33 
1132 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 HBC Kingersheim  -  Alberta Team Handball Court 13 10 - 14 
286 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 15:35 Hjallerup IF 2  -  Union Sport Lédonienne Court 16 5 - 0 
383 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Dronninglund IF  -  SCB Hall 1 16 - 9 
430 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 DJK Oespel-Kley  -  HV Hellas Court 12 10 - 8 
455 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:35 Nøvling IF  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1 Hall 2 23 - 20 
481 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Hjallerup IF 1  -  Hjallerup IF 2 Court 15 0 - 0 
486 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 15:35 TVE Sehnde e.V.  -  Hjallerup IF 2 Court 1 18 - 9 
487 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 15:35 Vágs Bôltfelag  -  Lyngby HK Court 2 1 - 19 
488 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:35 SC Bottrop e.V.  -  HV Hellas Court 7 5 - 11 
489 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:35 Union Sport Lédonienne  -  Sierslev Håndbold Klub Court 8 11 - 11 
490 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:35 TVE Sehnde e.V.  -  Knarvik/Salhus Court 9 25 - 10 
493 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:35 Lyngby HK  -  Molde HK 1 Court 3 17 - 12 
494 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 15:35 Sportsklubben Træff 1  -  SHV Oschatz Court 4 20 - 8 
495 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 15:35 Team Vadum-Aabybro  -  HK Herulf Moss 2 Court 5 22 - 5 
496 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Borsholm-Skibstrup IF  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 6 11 - 11 
497 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 ESBF 1  -  Colegio St Americo Court 10 17 - 5 
498 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Tertnes Idrottslag 1  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Court 11 16 - 9 
22 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:10 Hjallerup IF 2  -  SC Bottrop e.V. Hall 1 22 - 12 
367 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 16:10 Sierslev Håndbold Klub  -  Hjallerup IF Court 15 2 - 14 
389 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:10 Dronninglund IF  -  IK Skovbakken Hall 2 11 - 18 
503 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 16:10 HBC Dambach-la-Ville  -  Hjallerup IF 1 Court 1 5 - 18 
504 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  DJK Oespel-Kley Court 2 12 - 10 
506 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:10 Lif Lindesberg  -  ESBF 1 Court 3 8 - 18 
507 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 Nannestad IL  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 4 11 - 0 
508 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 Union Sport Lédonienne  -  ESBF 2 Court 5 19 - 24 
509 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  HSG Siebengebirge Court 6 9 - 7 
510 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 ESBF 2  -  Union Sport Lédonienne 2 Court 7 13 - 7 
511 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 Kjøkkelvik Idrettslag 1  -  BRH Court 8 22 - 0 
512 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:10 Mathopen Idrettslag  -  E.C. Pinheiros Court 9 6 - 10 
513 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:10 Kjøkkelvik Idrettslag 2  -  EHU Aalborg Court 10 6 - 9 
514 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:10 Thouare Handball Club 1  -  SANTA CRUZ Court 11 7 - 10 
224 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  Dronninglund IF 1 Court 16 3 - 12 
297 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 SCB  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 1 11 - 16 
492 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 Lyngby HK  -  Vágs Bôltfelag Court 15 8 - 4 
517 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 HSG Siebengebirge  -  Dronninglund IF Court 8 14 - 7 
518 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 Sunnydale  -  BTB Aachen Court 9 12 - 23 
519 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:45 DJK Oespel-Kley 1  -  Herlev/Hjorten HB Court 10 13 - 21 
520 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:45 Visse IF  -  JSG Loxstedt / Bexhövede Court 11 24 - 8 
522 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  Handball Pays Rochois Court 1 7 - 6 
523 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:45 SC Bottrop e.V. 1  -  Hjallerup IF Court 2 5 - 8 
524 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:45 HV Hellas  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 3 17 - 9 
525 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 16:45 Lyngby HK  -  SC Bottrop e.V. 2 Court 4 20 - 3 
526 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 16:45 Molde HK 1  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 5 21 - 5 
527 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 16:45 Team Vadum-Aabybro  -  SHV Oschatz Court 6 16 - 6 
528 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:45 Sotra Sportsklubb  -  Hjallerup IF Court 7 8 - 13 
298 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley  -  Alberta Team Handball Hall 1 8 - 16 
505 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:20 Apeejay School  -  Hjallerup IF 1 Court 15 15 - 2 
529 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 17:20 Dronninglund IF 2  -  Hjallerup IF 1 Court 2 13 - 12 
530 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 3 5 - 0 wo 
531 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:20 HEBS 1  -  Hjallerup IF Court 7 22 - 7 
532 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:20 HandballSchool Brabant  -  HBC Dambach-la-Ville Court 8 14 - 8 
533 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:20 SC Bottrop e.V.  -  Lyngby HK Court 9 17 - 11 
534 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:20 HV Hellas  -  HSG Baunatal Court 10 17 - 11 
535 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:20 TVE Sehnde e.V.  -  Sierslev Håndbold Klub Court 11 12 - 15 
536 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 17:20 HK Herulf Moss 2  -  HBC Kingersheim 1 Court 1 18 - 5 
537 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:20 Molde HK 2  -  India HHC Court 4 5 - 0 
538 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 17:20 Dronninglund IF 1  -  E.C. Pinheiros 1 Court 5 10 - 10 
539 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:20 Nordbygda Håndball 1  -  E.C. Pinheiros 2 Court 6 21 - 5 
521 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:55 Dronninglund IF 1  -  Dronninglund IF 2 Court 15 4 - 9 
540 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:55 Knarvik/Salhus  -  HSG Fuldatal/Wolfsanger Court 7 10 - 16 
542 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:55 Nordbygda Håndball 2  -  Bjarg IL Court 1 15 - 10 
543 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:55 HK Herulf Moss 1  -  Nordnes IL Court 2 9 - 9 
544 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 17:55 Sportsklubben Træff 1  -  Tertnes Idrottslag Court 3 9 - 8 
545 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 2  -  HK Rygge Court 8 19 - 7 
546 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 1  -  BTB Aachen Court 9 10 - 14 
547 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 3  -  DJK Oespel-Kley Court 10 15 - 19 
548 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:55 HBC Kingersheim  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 11 20 - 16 
549 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 18:30 HBC Dambach-la-Ville  -  Sierslev Håndbold Klub Court 1 11 - 14 
550 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 18:30 Alberta Team Handball  -  HC EEKLO Court 7 15 - 7 
551 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 18:30 Handball Pays Rochois  -  E.C. Pinheiros Court 8 5 - 28 
552 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 18:30 DJK Oespel-Kley 2  -  PSV Recklinghausen Court 9 13 - 12 
553 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 18:30 Union Pays d Aix Bouc  -  HEBS 2 Court 10 5 - 15 
554 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne  -  SANTA CRUZ Court 11 16 - 18