Website powered by


Fixtures List Tue 11/07/2017

Fixtures List
Matchnbr Class Group Day Zeit Team Court Ergebnis
3 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 Asaa BK Håndbold  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 12 - 18 
4 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros  -  Handball Pays Rochois Hall 2 20 - 13 
5 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 Dronninglund IF  -  OSC Dortmund Court 12 12 - 8 
6 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 HEBS  -  HBC Dambach-la-Ville Court 13 13 - 10 
8 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 Dronninglund IF 1  -  Vágs Bôltfelag Court 15 6 - 8 
9 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 ESBF 1  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 1 22 - 9 
10 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 India HHC  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 2 0 - 5 
11 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 ESBF 2  -  Nannestad IL Court 3 7 - 21 
12 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 4 9 - 7 
13 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 Handball Pays Rochois  -  Dronninglund IF 2 Court 5 6 - 9 
14 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros 2  -  HSG Siebengebirge Court 6 7 - 8 
15 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  ESBF 1 Court 7 2 - 13 
16 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 HK Rygge  -  Colegio St Americo Court 8 10 - 2 
17 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 BRH  -  ESBF 2 Court 9 5 - 16 
18 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 BTB Aachen  -  Union Sport Lédonienne 2 Court 10 17 - 5 
19 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 EHU Aalborg  -  Mathopen Idrettslag Court 11 12 - 5 
20 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 Hjallerup IF 1  -  PSV Recklinghausen Court 14 18 - 8 
23 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:10 Dronninglund IF 2  -  Hjallerup IF 1 Court 15 4 - 3 
24 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 HBC Dambach-la-Ville 1  -  SC Bottrop e.V. 1 Court 1 10 - 8 
25 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 Bjarg IL  -  Hjallerup IF Court 2 10 - 10 
26 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 HBC Dambach-la-Ville 2  -  Lyngby HK Court 3 3 - 17 
27 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 Nordnes IL  -  SC Bottrop e.V. 2 Court 4 22 - 4 
28 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:10 HBC Kingersheim 1  -  Team Vadum-Aabybro Court 5 2 - 15 
29 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag  -  SHV Oschatz Court 6 15 - 8 
30 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:10 DJK Oespel-Kley  -  E.C. Pinheiros Court 7 8 - 17 
31 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 Hjallerup IF  -  Thouare Handball Club 1 Court 8 19 - 4 
32 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag 2  -  SANTA CRUZ Court 9 10 - 8 
33 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 SC Bottrop e.V.  -  Askøy Håndballklubb 3 Court 10 6 - 6 
34 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 Lyngby HK  -  Thouare Handball Club 2 Court 11 27 - 2 
77 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:10 Alberta Team Handball  -  Union Pays d Aix Bouc Hall 1 13 - 5 
276 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:10 PSV Recklinghausen  -  HEBS 1 Court 12 9 - 17 
301 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 SC Bottrop e.V.  -  HandballSchool Brabant Hall 2 13 - 15 
1106 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:10 Asaa BK Håndbold  -  BRH Court 13 13 - 8 
1107 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Dronninglund IF 2 Court 14 7 - 8 
37 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 09:45 Eguilles Club Omnisports  -  TVE Sehnde e.V. Court 3 18 - 4 
38 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 09:45 E.C. Pinheiros 1  -  Dronninglund IF 2 Court 4 19 - 11 
39 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 09:45 Handball Pays Rochois  -  Knarvik/Salhus 1 Court 5 6 - 20 
40 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 09:45 HSG Siebengebirge 1  -  Hjallerup IF 1 Court 6 14 - 8 
41 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:45 Lyngby HK  -  Hjallerup IF 2 Court 15 6 - 9 
42 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 Kjøkkelvik Idrettslag  -  Sportsklubben Træff 2 Court 1 9 - 8 
43 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 HBC Kingersheim 2  -  Visse IF Court 2 12 - 4 
44 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:45 SHV Oschatz  -  Nordnes IL Court 7 14 - 11 
45 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:45 Sierslev Håndbold Klub  -  Thouare Handball Club 3 Court 8 9 - 14 
46 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 TSV Weserstrand Intschede  -  Askøy Håndballklubb 1 Court 9 5 - 13 
47 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 Vendsyssel Ung. Håndbold  -  Union Pays d Aix Bouc 1 Court 10 14 - 12 
48 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 09:45 HV Hellas  -  Stranda Idrottslag Court 11 10 - 13 
1116 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 09:45 LE Handball G16  -  Handball School Brabant Hall 1 16 - 16 
1117 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 09:45 HBC Dambach-la-Ville  -  E.C. Pinheiros Hall 2 10 - 25 
1126 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:45 DA-Jia High School  -  Alberta Team Handball Court 12 15 - 9 
1127 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:45 Dronninglund IF 1  -  HBC Kingersheim Court 13 15 - 10 
1136 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc  -  Nordnes IL Court 14 15 - 4 
2 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 TVE Sehnde e.V.  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2 Hall 1 8 - 16 
54 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 10:20 DJK Oespel-Kley  -  Knarvik/Salhus 2 Court 1 19 - 13 
55 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 10:20 HandballSchool Brabant 1  -  Hercules/Allfitsports Court 2 13 - 21 
56 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 10:20 PSV Recklinghausen  -  Nordbygda Håndball Court 3 22 - 18 
57 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 10:20 Dronninglund IF 1  -  HandballSchool Brabant 2 Court 4 18 - 10 
58 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 10:20 SC Bottrop e.V.  -  Vadmyra/Kjøkkelvik Court 5 10 - 18 
59 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 10:20 HC EEKLO  -  Hjallerup IF 2 Court 6 5 - 19 
60 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 BTB Aachen  -  HSG Siebengebirge Court 10 14 - 21 
61 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 HC EEKLO  -  Dronninglund IF Court 11 8 - 17 
62 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 IK Skovbakken  -  HV Hellas Hall 2 8 - 18 
63 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 Handball Pays Rochois  -  Asaa BK Håndbold Court 12 15 - 15 
64 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:20 TV Dahn  -  HK Rygge Court 13 13 - 15 
66 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 Vágs Bôltfelag  -  Apeejay School Court 15 2 - 11 
67 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 10:20 Visse IF  -  Union Pays d Aix Bouc 2 Court 7 24 - 6 
68 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 10:20 PSV Recklinghausen  -  Askøy Håndballklubb 2 Court 8 17 - 11 
69 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 10:20 Vágs Bôltfelag  -  HK Iceland 1 Court 9 4 - 17 
76 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville  -  Dronninglund IF Court 14 14 - 12 
71 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 JSG Loxstedt / Bexhövede  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 7 15 - 18 
72 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 E.C. Pinheiros  -  Herlev/Hjorten HB Court 8 14 - 14 
73 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 10:55 HBC Dambach-la-Ville  -  HEBS 1 Court 9 10 - 21 
74 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 10:55 PSV Recklinghausen  -  Hjallerup IF Court 10 13 - 9 
75 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 HSG Baunatal  -  SC Bottrop e.V. Court 11 3 - 14 
79 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 Nibe HK  -  Nøvling IF Hall 1 22 - 9 
80 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 HEBS  -  Asaa BK Håndbold Hall 2 12 - 22 
81 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Hjallerup IF 1  -  Dronninglund IF 1 Court 15 9 - 6 
82 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 ESBF  -  Nordbygda Håndball Court 1 5 - 17 
83 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF 2 Court 2 10 - 2 
84 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 HBC Dambach-la-Ville  -  Nordnes IL Court 3 10 - 10 
85 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Molde HK 2  -  Lif Lindesberg Court 4 17 - 9 
86 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley 1  -  ESBF 1 Court 5 18 - 15 
87 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 Dronninglund IF 1  -  Union Sport Lédonienne Court 6 11 - 7 
91 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne  -  Klokkerholm IF Court 12 8 - 17 
92 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 HandballSchool Brabant  -  Hjallerup IF 2 Court 13 14 - 20 
1108 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Askøy Håndballklubb  -  Asaa BK Håndbold Court 14 13 - 14 
88 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 11:30 HEBS 2  -  Lyngby HK Court 7 15 - 10 
89 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 11:30 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  TVE Sehnde e.V. Court 8 19 - 9 
90 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 11:30 SANTA CRUZ  -  Sierslev Håndbold Klub Court 9 15 - 2 
93 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Hjallerup IF 2  -  Dronninglund IF 2 Court 15 10 - 7 
94 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 11:30 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 1 Court 1 6 - 9 
95 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Sæby HK  -  Dronninglund IF 3 Court 2 12 - 1 
96 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Vágs Bôltfelag  -  DJK Oespel-Kley Court 3 3 - 13 
97 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley 2  -  ESBF 2 Court 4 4 - 15 
98 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Nordbygda Håndball 1  -  Vágs Bôltfelag Court 5 23 - 0 
99 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 HSG Siebengebirge  -  Handball Pays Rochois Court 6 8 - 4 
100 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 HandballSchool Brabant 2  -  Tertnes Idrottslag 1 Court 10 12 - 5 
101 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Colegio St Americo  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Court 11 7 - 9 
103 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  Alberta Team Handball Hall 1 23 - 10 
104 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley  -  HV Hellas Hall 2 8 - 16 
1125 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 11:30 Handball School Brabant  -  Nannestad IL Court 12 17 - 8 
1128 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 PSV Recklinghausen  -  DA-Jia High School Court 13 11 - 10 
1129 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Alberta Team Handball  -  Dronninglund IF 1 Court 14 6 - 9 
105 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 12:05 Lyngby HK  -  Sierslev Håndbold Klub Court 15 12 - 1 
106 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 12:05 Borsholm-Skibstrup IF  -  Dronninglund IF 2 Court 1 1 - 17 
107 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 12:05 Sierslev Håndbold Klub  -  Hjallerup IF 1 Court 2 11 - 21 
108 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 12:05 TVE Sehnde e.V.  -  Vágs Bôltfelag Court 3 22 - 5 
109 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Nordbygda Håndball 2  -  HV Hellas Court 4 14 - 10 
110 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Hjallerup IF  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 5 10 - 8 
111 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:05 HK Herulf Moss 1  -  Molde HK 1 Court 6 9 - 15 
112 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:05 HandballSchool Brabant 1  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 7 11 - 15 
113 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:05 Union Sport Lédonienne 2  -  BRH Court 8 7 - 10 
114 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 12:05 HandballSchool Brabant 3  -  Kjøkkelvik Idrettslag 2 Court 9 8 - 6 
115 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 12:05 E.C. Pinheiros  -  EHU Aalborg Court 10 8 - 11 
116 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 HBC Kingersheim  -  Sotra Sportsklubb Court 11 7 - 8 
124 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 12:05 HV Hellas  -  E.C. Pinheiros Court 12 9 - 13 
146 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 12:05 DJK Oespel-Kley  -  IK Skovbakken Court 13 12 - 11 
147 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:05 HK Rygge  -  HEBS Court 14 10 - 12 
1138 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Hjallerup IF  -  Union Pays d Aix Bouc Hall 1 16 - 17 
1139 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Nordnes IL  -  Handball Pays Rochois Hall 2 10 - 12 
122 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 12:40 Dronninglund IF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 15 6 - 7 
123 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 12:40 Dronninglund IF 1  -  Hjallerup IF 2 Court 1 1 - 8 
125 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:40 SC Bottrop e.V. 2  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 2 6 - 6 
126 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Sportsklubben Træff 1  -  HK Herulf Moss 2 Court 3 8 - 14 
127 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 SHV Oschatz  -  HBC Kingersheim 1 Court 4 14 - 11 
128 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 12:40 TSG 1861 Taucha e.V.  -  Kjøkkelvik Idrettslag Court 5 9 - 22 
129 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 12:40 Sportsklubben Træff 2  -  HBC Kingersheim 2 Court 6 10 - 17 
130 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:40 SANTA CRUZ  -  Hjallerup IF Court 7 7 - 14 
131 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:40 Union Sport Lédonienne  -  SC Bottrop e.V. Court 8 15 - 8 
132 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:40 Askøy Håndballklubb 3  -  Lyngby HK Court 9 12 - 21 
133 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Club Italiano Handball  -  SHV Oschatz Court 10 18 - 8 
134 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Nordnes IL  -  Sierslev Håndbold Klub Court 11 11 - 10 
138 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 12:40 HV Hellas  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 2 7 - 14 
148 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:40 OSC Dortmund  -  TV Dahn Hall 1 12 - 11 
167 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:40 SC Bottrop e.V.  -  Union Sport Lédonienne Court 13 16 - 12 
179 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:40 Hjallerup IF 2  -  Klokkerholm IF Court 14 14 - 10 
299 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 12:40 PSV Recklinghausen  -  TVE Sehnde e.V. Court 12 9 - 16 
139 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 13:15 Hjallerup IF  -  Lyngby HK Court 15 5 - 7 
140 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 13:15 HSG Siebengebirge 2  -  Eguilles Club Omnisports Court 1 20 - 18 
141 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.  -  E.C. Pinheiros 1 Court 2 13 - 19 
142 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros 2  -  Handball Pays Rochois Court 3 21 - 7 
143 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 1  -  HSG Siebengebirge 1 Court 4 11 - 25 
144 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville 1  -  DJK Oespel-Kley Court 5 24 - 11 
145 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 2  -  HandballSchool Brabant 1 Court 6 16 - 23 
149 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:15 Dronninglund IF  -  TVE Sehnde e.V. Hall 2 13 - 14 
150 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 13:15 HK Iceland 2  -  TSV Weserstrand Intschede Court 7 10 - 12 
151 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 13:15 Askøy Håndballklubb 1  -  Vendsyssel Ung. Håndbold Court 8 8 - 23 
152 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.  -  HV Hellas Court 9 7 - 16 
153 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 13:15 Stranda Idrottslag  -  Visse IF Court 10 16 - 9 
154 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 13:15 Nordbygda Håndball  -  PSV Recklinghausen Court 11 8 - 13 
155 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:15 Dronninglund IF  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 15 - 5 
210 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros  -  DJK Oespel-Kley Court 14 13 - 8 
1120 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros  -  Nannestad IL Court 12 19 - 12 
1121 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville  -  LE Handball G16 Court 13 12 - 14 
156 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 13:50 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 2 Court 15 4 - 17 
157 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 13:50 HBC Dambach-la-Ville 2  -  PSV Recklinghausen Court 1 12 - 16 
158 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 13:50 Nordbygda Håndball  -  Dronninglund IF 1 Court 2 10 - 12 
159 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 13:50 Union Sport Lédonienne  -  SC Bottrop e.V. Court 3 15 - 17 
160 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 13:50 Vadmyra/Kjøkkelvik  -  HC EEKLO Court 4 23 - 3 
161 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Alberta Team Handball  -  Sunnydale Court 8 29 - 8 
162 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Dronninglund IF  -  BTB Aachen Court 9 15 - 14 
163 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Handball Pays Rochois  -  Visse IF Court 10 2 - 24 
164 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Herlev/Hjorten HB  -  JSG Loxstedt / Bexhövede Court 11 25 - 12 
168 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  -  IK Skovbakken Hall 1 16 - 12 
170 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Lif Lindesberg  -  India HHC Court 5 5 - 0 
171 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Borsholm-Skibstrup IF  -  Molde HK 2 Court 6 14 - 22 
172 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 13:50 Askøy Håndballklubb 2  -  Vágs Bôltfelag Court 7 16 - 13 
290 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Dronninglund IF  -  TV Dahn Hall 2 10 - 8 
369 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 13:50 Alberta Team Handball  -  PSV Recklinghausen Court 13 18 - 14 
1088 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 13:50 Union Pays d Aix Bouc  -  Sunnydale Court 14 5 - 0 
173 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 14:25 Dronninglund IF 1  -  Hjallerup IF Court 15 6 - 10 
174 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 14:25 DJK Oespel-Kley 2  -  HandballSchool Brabant Court 7 15 - 10 
175 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 14:25 Hjallerup IF  -  HBC Dambach-la-Ville Court 8 10 - 14 
176 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 14:25 Union Pays d Aix Bouc  -  HV Hellas Court 9 5 - 20 
177 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 14:25 Lyngby HK  -  HSG Baunatal Court 10 22 - 11 
178 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 14:25 Union Sport Lédonienne  -  Knarvik/Salhus Court 11 14 - 11 
180 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Nøvling IF  -  HEBS Hall 1 21 - 18 
181 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Lyngby HK 1  -  ESBF Court 1 21 - 4 
182 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball  -  Hjallerup IF Court 2 6 - 17 
183 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Lyngby HK 2  -  HBC Dambach-la-Ville Court 3 21 - 5 
184 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Union Sport Lédonienne  -  E.C. Pinheiros 1 Court 4 14 - 14 
185 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Nannestad IL  -  Dronninglund IF 1 Court 5 14 - 8 
186 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 14:25 Vágs Bôltfelag  -  E.C. Pinheiros 2 Court 6 9 - 14 
189 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  Dronninglund IF Hall 2 17 - 14 
1113 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Askøy Håndballklubb  -  Union Sport Lédonienne Court 12 20 - 10 
190 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:00 Sierslev Håndbold Klub  -  HSG Fuldatal/Wolfsanger Court 7 12 - 16 
191 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 Apeejay School  -  Lyngby HK Court 15 8 - 5 
192 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 Nordnes IL  -  Sierslev Håndbold Klub Court 1 13 - 12 
193 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 Sæby HK  -  Vágs Bôltfelag Court 2 16 - 4 
194 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley  -  Dronninglund IF 3 Court 3 23 - 0 
195 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 Dronninglund IF 2  -  Nordbygda Håndball 1 Court 4 5 - 16 
196 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:00 HV Hellas  -  Bjarg IL Court 5 19 - 13 
197 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:00 SC Bottrop e.V. 1  -  Nordbygda Håndball 2 Court 6 11 - 12 
198 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 Tertnes Idrottslag 1  -  HK Rygge Court 8 7 - 6 
199 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 ESBF 1  -  HandballSchool Brabant 2 Court 9 19 - 11 
200 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 Kjøkkelvik Idrettslag 1  -  BTB Aachen Court 10 13 - 9 
201 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 ESBF 2  -  HandballSchool Brabant 1 Court 11 8 - 6 
205 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 SCB  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 12 - 9 
206 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 Alberta Team Handball  -  HV Hellas Hall 2 13 - 10 
300 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 Union Pays d Aix Bouc  -  Hjallerup IF 1 Court 12 9 - 18 
207 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 15:35 HBC Dambach-la-Ville  -  DJK Oespel-Kley Court 1 12 - 12 
208 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 15:35 Hjallerup IF 1  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 2 22 - 1 
209 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 15:35 Lyngby HK  -  TVE Sehnde e.V. Court 3 10 - 15 
211 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:35 Dronninglund IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 15 9 - 2 
212 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Molde HK 1  -  Nordnes IL Court 4 0 - 5 
213 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Lyngby HK  -  HK Herulf Moss 1 Court 5 13 - 8 
214 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 15:35 HK Herulf Moss 2  -  Tertnes Idrottslag Court 6 9 - 12 
215 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:35 Kjøkkelvik Idrettslag 2  -  DJK Oespel-Kley Court 7 5 - 9 
216 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:35 Mathopen Idrettslag  -  HandballSchool Brabant 3 Court 8 6 - 3 
217 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:35 Sotra Sportsklubb  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 9 8 - 4 
218 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:35 Thouare Handball Club 1  -  HBC Kingersheim Court 10 11 - 17 
219 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Thouare Handball Club 2  -  Union Sport Lédonienne Court 11 2 - 20 
288 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:35 Asaa BK Håndbold  -  IK Skovbakken Hall 2 10 - 15 
302 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:35 Asaa BK Håndbold  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1 Hall 1 21 - 9 
1112 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:35 Dronninglund IF 2  -  BRH Court 12 10 - 7 
35 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 16:10 TVE Sehnde e.V.  -  Hjallerup IF Hall 2 8 - 20 
225 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  HSG Siebengebirge 2 Court 5 2 - 7 
229 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:10 Hjallerup IF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 15 0 - 0 
230 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 16:10 Team Vadum-Aabybro  -  Sportsklubben Træff 1 Court 2 8 - 6 
231 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Visse IF  -  TSG 1861 Taucha e.V. Court 3 5 - 3 
232 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 HBC Kingersheim 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag Court 4 14 - 19 
233 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 16:10 Lyngby HK  -  SC Bottrop e.V. Court 7 3 - 0 
234 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 16:10 Thouare Handball Club 3  -  Club Italiano Handball Court 8 11 - 22 
235 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 16:10 Sierslev Håndbold Klub  -  SHV Oschatz Court 9 5 - 5 
236 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Union Pays d Aix Bouc 1  -  HK Iceland 2 Court 10 13 - 3 
237 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Vendsyssel Ung. Håndbold  -  TSV Weserstrand Intschede Court 11 11 - 9 
1130 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 16:10 HBC Kingersheim  -  PSV Recklinghausen Hall 1 13 - 19 
238 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 16:45 Hjallerup IF 1  -  E.C. Pinheiros 2 Court 1 12 - 12 
239 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 16:45 HSG Siebengebirge 1  -  Handball Pays Rochois Court 2 20 - 8 
240 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 16:45 Hercules/Allfitsports  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 3 11 - 11 
241 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 Sunnydale  -  HC EEKLO Court 11 6 - 17 
242 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  Hjallerup IF 1 Court 15 5 - 14 
243 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 India HHC  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 4 0 - 5 
244 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 ESBF 1  -  Molde HK 2 Court 5 4 - 8 
245 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 16:45 E.C. Pinheiros 1  -  Nannestad IL Court 6 1 - 17 
246 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 16:45 Union Pays d Aix Bouc 2  -  TVE Sehnde e.V. Court 7 0 - 5 
247 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 16:45 Visse IF  -  HV Hellas Court 8 5 - 13 
248 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 16:45 HK Iceland 1  -  Nordbygda Håndball Court 9 12 - 5 
249 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  PSV Recklinghausen Court 10 10 - 9 
267 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 16:45 TVE Sehnde e.V.  -  Union Sport Lédonienne Court 12 5 - 0 
1086 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 16:45 TVE Sehnde e.V.  -  Sunnydale Hall 1 25 - 6 
227 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF Hall 1 11 - 8 
250 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley  -  Sierslev Håndbold Klub Court 2 13 - 15 
251 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 17:20 Dronninglund IF 2  -  HBC Dambach-la-Ville Court 3 12 - 3 
252 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 HSG Siebengebirge  -  Alberta Team Handball Court 7 9 - 10 
253 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 Visse IF  -  E.C. Pinheiros Court 8 14 - 6 
254 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley 1  -  Handball Pays Rochois Court 9 19 - 11 
255 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 HandballSchool Brabant  -  PSV Recklinghausen Court 10 10 - 11 
256 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 HEBS 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 11 16 - 6 
257 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 Hjallerup IF 2  -  Apeejay School Court 15 1 - 6 
258 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 Dronninglund IF 2  -  Lyngby HK 1 Court 1 4 - 16 
259 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 ESBF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 4 5 - 7 
261 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 Handball Pays Rochois  -  Nordbygda Håndball 1 Court 6 1 - 22 
305 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 Dronninglund IF 1  -  Lyngby HK 2 Court 12 3 - 9 
260 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:55 E.C. Pinheiros 2  -  Dronninglund IF 2 Court 6 6 - 8 
262 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 17:55 Hjallerup IF 2  -  Lyngby HK Court 1 9 - 9 
263 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 17:55 Dronninglund IF 1  -  TVE Sehnde e.V. Court 2 10 - 24 
264 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 HV Hellas  -  HEBS 2 Court 7 16 - 12 
265 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 SC Bottrop e.V.  -  Union Pays d Aix Bouc Court 8 18 - 5 
266 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 17:55 Knarvik/Salhus  -  SANTA CRUZ Court 9 4 - 11 
268 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 Bjarg IL  -  SC Bottrop e.V. 1 Court 3 8 - 8 
269 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 HBC Dambach-la-Ville 1  -  Nordbygda Håndball 2 Court 4 8 - 15 
270 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:55 HK Rygge  -  ESBF 1 Court 11 4 - 9 
289 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:55 HEBS  -  OSC Dortmund Hall 1 15 - 10 
271 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 18:30 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 2 Court 1 9 - 9 
272 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 18:30 HC EEKLO  -  HSG Siebengebirge Court 7 4 - 17 
273 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 18:30 BTB Aachen  -  Alberta Team Handball Court 8 13 - 14 
274 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 18:30 E.C. Pinheiros  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 9 19 - 11 
281 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 18:30 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  Union Sport Lédonienne Court 10 20 - 10 
1137 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 18:30 Handball Pays Rochois  -  TVE Sehnde e.V. Hall 1 12 - 9 
78 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 19:05 Hjallerup IF 1  -  TVE Sehnde e.V. Hall 1 17 - 13 
275 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 19:05 JSG Loxstedt / Bexhövede  -  Handball Pays Rochois Court 10 18 - 6 
277 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 19:05 HBC Dambach-la-Ville  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 7 10 - 8 
278 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 19:05 HEBS 2  -  SC Bottrop e.V. Court 8 10 - 12 
279 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 19:05 HSG Baunatal  -  Union Pays d Aix Bouc Court 9 13 - 12 
280 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 19:05 SANTA CRUZ  -  TVE Sehnde e.V. Court 11 16 - 11 
169 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 19:40 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1  -  Nibe HK Hall 1 9 - 22