Website powered by


Ongoing matches

Fixtures List
Matchnbr Class Group Day Time Team Court Result
65 BAS Groupe 1 Mon 10/07/2017 19:45 IK Skovbakken  -  Hjallerup IF Hall 1 12 - 12 
1 GAS Groupe 1 Mon 10/07/2017 19:00 SCB  -  Dronninglund IF Hall 1 7 - 13 
302 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:35 Asaa BK Håndbold  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1 Hall 1 21 - 9 
1138 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Hjallerup IF  -  Union Pays d Aix Bouc Hall 1 16 - 17 
1139 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Nordnes IL  -  Handball Pays Rochois Hall 2 10 - 12 
1088 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 13:50 Union Pays d Aix Bouc  -  Sunnydale Court 14 5 - 0 
1086 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 16:45 TVE Sehnde e.V.  -  Sunnydale Hall 1 25 - 6 
1137 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 18:30 Handball Pays Rochois  -  TVE Sehnde e.V. Hall 1 12 - 9 
1136 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc  -  Nordnes IL Court 14 15 - 4 
156 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 13:50 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 2 Court 15 4 - 17 
1130 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 16:10 HBC Kingersheim  -  PSV Recklinghausen Hall 1 13 - 19 
1129 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Alberta Team Handball  -  Dronninglund IF 1 Court 14 6 - 9 
1113 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Askøy Håndballklubb  -  Union Sport Lédonienne Court 12 20 - 10 
169 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 19:40 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1  -  Nibe HK Hall 1 9 - 22 
1120 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros  -  Nannestad IL Court 12 19 - 12 
1121 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville  -  LE Handball G16 Court 13 12 - 14 
1125 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 11:30 Handball School Brabant  -  Nannestad IL Court 12 17 - 8 
1126 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:45 DA-Jia High School  -  Alberta Team Handball Court 12 15 - 9 
1127 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:45 Dronninglund IF 1  -  HBC Kingersheim Court 13 15 - 10 
206 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 Alberta Team Handball  -  HV Hellas Hall 2 13 - 10 
1128 G19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 PSV Recklinghausen  -  DA-Jia High School Court 13 11 - 10 
1106 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:10 Asaa BK Håndbold  -  BRH Court 13 13 - 8 
1107 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Dronninglund IF 2 Court 14 7 - 8 
1108 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Askøy Håndballklubb  -  Asaa BK Håndbold Court 14 13 - 14 
79 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 Nibe HK  -  Nøvling IF Hall 1 22 - 9 
80 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 HEBS  -  Asaa BK Håndbold Hall 2 12 - 22 
149 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:15 Dronninglund IF  -  TVE Sehnde e.V. Hall 2 13 - 14 
227 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF Hall 1 11 - 8 
173 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 14:25 Dronninglund IF 1  -  Hjallerup IF Court 15 6 - 10 
139 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 13:15 Hjallerup IF  -  Lyngby HK Court 15 5 - 7 
122 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 12:40 Dronninglund IF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 15 6 - 7 
180 BAS Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Nøvling IF  -  HEBS Hall 1 21 - 18 
1117 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 09:45 HBC Dambach-la-Ville  -  E.C. Pinheiros Hall 2 10 - 25 
168 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  -  IK Skovbakken Hall 1 16 - 12 
1116 G19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 09:45 LE Handball G16  -  Handball School Brabant Hall 1 16 - 16 
1112 G19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:35 Dronninglund IF 2  -  BRH Court 12 10 - 7 
66 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 Vágs Bôltfelag  -  Apeejay School Court 15 2 - 11 
268 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 Bjarg IL  -  SC Bottrop e.V. 1 Court 3 8 - 8 
269 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 HBC Dambach-la-Ville 1  -  Nordbygda Håndball 2 Court 4 8 - 15 
369 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 13:50 Alberta Team Handball  -  PSV Recklinghausen Court 13 18 - 14 
263 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 17:55 Dronninglund IF 1  -  TVE Sehnde e.V. Court 2 10 - 24 
271 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 18:30 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 2 Court 1 9 - 9 
124 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 12:05 HV Hellas  -  E.C. Pinheiros Court 12 9 - 13 
146 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 12:05 DJK Oespel-Kley  -  IK Skovbakken Court 13 12 - 11 
147 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:05 HK Rygge  -  HEBS Court 14 10 - 12 
148 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:40 OSC Dortmund  -  TV Dahn Hall 1 12 - 11 
167 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:40 SC Bottrop e.V.  -  Union Sport Lédonienne Court 13 16 - 12 
179 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:40 Hjallerup IF 2  -  Klokkerholm IF Court 14 14 - 10 
257 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 Hjallerup IF 2  -  Apeejay School Court 15 1 - 6 
229 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:10 Hjallerup IF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 15 0 - 0 
242 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  Hjallerup IF 1 Court 15 5 - 14 
305 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 Dronninglund IF 1  -  Lyngby HK 2 Court 12 3 - 9 
258 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 Dronninglund IF 2  -  Lyngby HK 1 Court 1 4 - 16 
194 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley  -  Dronninglund IF 3 Court 3 23 - 0 
193 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 Sæby HK  -  Vágs Bôltfelag Court 2 16 - 4 
245 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 16:45 E.C. Pinheiros 1  -  Nannestad IL Court 6 1 - 17 
259 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 ESBF 2  -  Dronninglund IF 1 Court 4 5 - 7 
260 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:55 E.C. Pinheiros 2  -  Dronninglund IF 2 Court 6 6 - 8 
261 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 Handball Pays Rochois  -  Nordbygda Håndball 1 Court 6 1 - 22 
244 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 ESBF 1  -  Molde HK 2 Court 5 4 - 8 
243 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 India HHC  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 4 0 - 5 
232 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 HBC Kingersheim 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag Court 4 14 - 19 
231 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Visse IF  -  TSG 1861 Taucha e.V. Court 3 5 - 3 
230 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 16:10 Team Vadum-Aabybro  -  Sportsklubben Træff 1 Court 2 8 - 6 
184 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Union Sport Lédonienne  -  E.C. Pinheiros 1 Court 4 14 - 14 
185 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Nannestad IL  -  Dronninglund IF 1 Court 5 14 - 8 
186 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 14:25 Vágs Bôltfelag  -  E.C. Pinheiros 2 Court 6 9 - 14 
262 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 17:55 Hjallerup IF 2  -  Lyngby HK Court 1 9 - 9 
251 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 17:20 Dronninglund IF 2  -  HBC Dambach-la-Ville Court 3 12 - 3 
250 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley  -  Sierslev Håndbold Klub Court 2 13 - 15 
209 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 15:35 Lyngby HK  -  TVE Sehnde e.V. Court 3 10 - 15 
208 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 15:35 Hjallerup IF 1  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 2 22 - 1 
207 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 15:35 HBC Dambach-la-Ville  -  DJK Oespel-Kley Court 1 12 - 12 
123 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 12:40 Dronninglund IF 1  -  Hjallerup IF 2 Court 1 1 - 8 
108 B12 Group 2 Tue 11/07/2017 12:05 TVE Sehnde e.V.  -  Vágs Bôltfelag Court 3 22 - 5 
299 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 12:40 PSV Recklinghausen  -  TVE Sehnde e.V. Court 12 9 - 16 
300 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 Union Pays d Aix Bouc  -  Hjallerup IF 1 Court 12 9 - 18 
301 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 SC Bottrop e.V.  -  HandballSchool Brabant Hall 2 13 - 15 
225 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  HSG Siebengebirge 2 Court 5 2 - 7 
238 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 16:45 Hjallerup IF 1  -  E.C. Pinheiros 2 Court 1 12 - 12 
239 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 16:45 HSG Siebengebirge 1  -  Handball Pays Rochois Court 2 20 - 8 
240 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 16:45 Hercules/Allfitsports  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 3 11 - 11 
281 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 18:30 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  Union Sport Lédonienne Court 10 20 - 10 
289 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:55 HEBS  -  OSC Dortmund Hall 1 15 - 10 
192 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 Nordnes IL  -  Sierslev Håndbold Klub Court 1 13 - 12 
290 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Dronninglund IF  -  TV Dahn Hall 2 10 - 8 
288 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:35 Asaa BK Håndbold  -  IK Skovbakken Hall 2 10 - 15 
210 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros  -  DJK Oespel-Kley Court 14 13 - 8 
92 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 HandballSchool Brabant  -  Hjallerup IF 2 Court 13 14 - 20 
91 B19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne  -  Klokkerholm IF Court 12 8 - 17 
78 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 19:05 Hjallerup IF 1  -  TVE Sehnde e.V. Hall 1 17 - 13 
77 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:10 Alberta Team Handball  -  Union Pays d Aix Bouc Hall 1 13 - 5 
76 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville  -  Dronninglund IF Court 14 14 - 12 
2 BAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 TVE Sehnde e.V.  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2 Hall 1 8 - 16 
183 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 14:25 Lyngby HK 2  -  HBC Dambach-la-Ville Court 3 21 - 5 
182 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball  -  Hjallerup IF Court 2 6 - 17 
181 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Lyngby HK 1  -  ESBF Court 1 21 - 4 
94 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 11:30 Sierslev Håndbold Klub  -  Dronninglund IF 1 Court 1 6 - 9 
95 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Sæby HK  -  Dronninglund IF 3 Court 2 12 - 1 
96 G12 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Vágs Bôltfelag  -  DJK Oespel-Kley Court 3 3 - 13 
84 G12 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 HBC Dambach-la-Ville  -  Nordnes IL Court 3 10 - 10 
83 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF 2 Court 2 10 - 2 
270 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:55 HK Rygge  -  ESBF 1 Court 11 4 - 9 
248 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 16:45 HK Iceland 1  -  Nordbygda Håndball Court 9 12 - 5 
249 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  PSV Recklinghausen Court 10 10 - 9 
106 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 12:05 Borsholm-Skibstrup IF  -  Dronninglund IF 2 Court 1 1 - 17 
107 B12 Group 1 Tue 11/07/2017 12:05 Sierslev Håndbold Klub  -  Hjallerup IF 1 Court 2 11 - 21 
160 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 13:50 Vadmyra/Kjøkkelvik  -  HC EEKLO Court 4 23 - 3 
159 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 13:50 Union Sport Lédonienne  -  SC Bottrop e.V. Court 3 15 - 17 
158 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 13:50 Nordbygda Håndball  -  Dronninglund IF 1 Court 2 10 - 12 
157 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 13:50 HBC Dambach-la-Ville 2  -  PSV Recklinghausen Court 1 12 - 16 
145 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 2  -  HandballSchool Brabant 1 Court 6 16 - 23 
144 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville 1  -  DJK Oespel-Kley Court 5 24 - 11 
141 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.  -  E.C. Pinheiros 1 Court 2 13 - 19 
142 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros 2  -  Handball Pays Rochois Court 3 21 - 7 
143 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 1  -  HSG Siebengebirge 1 Court 4 11 - 25 
177 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 14:25 Lyngby HK  -  HSG Baunatal Court 10 22 - 11 
178 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 14:25 Union Sport Lédonienne  -  Knarvik/Salhus Court 11 14 - 11 
190 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:00 Sierslev Håndbold Klub  -  HSG Fuldatal/Wolfsanger Court 7 12 - 16 
241 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 16:45 Sunnydale  -  HC EEKLO Court 11 6 - 17 
252 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 17:20 HSG Siebengebirge  -  Alberta Team Handball Court 7 9 - 10 
253 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 Visse IF  -  E.C. Pinheiros Court 8 14 - 6 
254 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley 1  -  Handball Pays Rochois Court 9 19 - 11 
255 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 HandballSchool Brabant  -  PSV Recklinghausen Court 10 10 - 11 
256 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 17:20 HEBS 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 11 16 - 6 
264 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 HV Hellas  -  HEBS 2 Court 7 16 - 12 
265 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 17:55 SC Bottrop e.V.  -  Union Pays d Aix Bouc Court 8 18 - 5 
266 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 17:55 Knarvik/Salhus  -  SANTA CRUZ Court 9 4 - 11 
267 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 16:45 TVE Sehnde e.V.  -  Union Sport Lédonienne Court 12 5 - 0 
272 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 18:30 HC EEKLO  -  HSG Siebengebirge Court 7 4 - 17 
273 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 18:30 BTB Aachen  -  Alberta Team Handball Court 8 13 - 14 
274 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 18:30 E.C. Pinheiros  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 9 19 - 11 
275 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 19:05 JSG Loxstedt / Bexhövede  -  Handball Pays Rochois Court 10 18 - 6 
276 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:10 PSV Recklinghausen  -  HEBS 1 Court 12 9 - 17 
277 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 19:05 HBC Dambach-la-Ville  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 7 10 - 8 
278 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 19:05 HEBS 2  -  SC Bottrop e.V. Court 8 10 - 12 
279 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 19:05 HSG Baunatal  -  Union Pays d Aix Bouc Court 9 13 - 12 
64 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:20 TV Dahn  -  HK Rygge Court 13 13 - 15 
63 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 Handball Pays Rochois  -  Asaa BK Håndbold Court 12 15 - 15 
62 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 IK Skovbakken  -  HV Hellas Hall 2 8 - 18 
20 B19 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 Hjallerup IF 1  -  PSV Recklinghausen Court 14 18 - 8 
6 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 HEBS  -  HBC Dambach-la-Ville Court 13 13 - 10 
5 B19 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 Dronninglund IF  -  OSC Dortmund Court 12 12 - 8 
4 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros  -  Handball Pays Rochois Hall 2 20 - 13 
3 B19 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 Asaa BK Håndbold  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 12 - 18 
211 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:35 Dronninglund IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 15 9 - 2 
93 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Hjallerup IF 2  -  Dronninglund IF 2 Court 15 10 - 7 
191 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 Apeejay School  -  Lyngby HK Court 15 8 - 5 
205 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 SCB  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 12 - 9 
196 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:00 HV Hellas  -  Bjarg IL Court 5 19 - 13 
197 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:00 SC Bottrop e.V. 1  -  Nordbygda Håndball 2 Court 6 11 - 12 
212 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Molde HK 1  -  Nordnes IL Court 4 0 - 5 
213 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Lyngby HK  -  HK Herulf Moss 1 Court 5 13 - 8 
199 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 ESBF 1  -  HandballSchool Brabant 2 Court 9 19 - 11 
200 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 Kjøkkelvik Idrettslag 1  -  BTB Aachen Court 10 13 - 9 
201 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 15:00 ESBF 2  -  HandballSchool Brabant 1 Court 11 8 - 6 
215 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:35 Kjøkkelvik Idrettslag 2  -  DJK Oespel-Kley Court 7 5 - 9 
216 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:35 Mathopen Idrettslag  -  HandballSchool Brabant 3 Court 8 6 - 3 
217 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:35 Sotra Sportsklubb  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 9 8 - 4 
218 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 15:35 Thouare Handball Club 1  -  HBC Kingersheim Court 10 11 - 17 
219 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 15:35 Thouare Handball Club 2  -  Union Sport Lédonienne Court 11 2 - 20 
233 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 16:10 Lyngby HK  -  SC Bottrop e.V. Court 7 3 - 0 
234 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 16:10 Thouare Handball Club 3  -  Club Italiano Handball Court 8 11 - 22 
235 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 16:10 Sierslev Håndbold Klub  -  SHV Oschatz Court 9 5 - 5 
236 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Union Pays d Aix Bouc 1  -  HK Iceland 2 Court 10 13 - 3 
237 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 16:10 Vendsyssel Ung. Håndbold  -  TSV Weserstrand Intschede Court 11 11 - 9 
246 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 16:45 Union Pays d Aix Bouc 2  -  TVE Sehnde e.V. Court 7 0 - 5 
247 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 16:45 Visse IF  -  HV Hellas Court 8 5 - 13 
214 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 15:35 HK Herulf Moss 2  -  Tertnes Idrottslag Court 6 9 - 12 
198 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 15:00 Tertnes Idrottslag 1  -  HK Rygge Court 8 7 - 6 
154 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 13:15 Nordbygda Håndball  -  PSV Recklinghausen Court 11 8 - 13 
172 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 13:50 Askøy Håndballklubb 2  -  Vágs Bôltfelag Court 7 16 - 13 
153 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 13:15 Stranda Idrottslag  -  Visse IF Court 10 16 - 9 
152 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.  -  HV Hellas Court 9 7 - 16 
151 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 13:15 Askøy Håndballklubb 1  -  Vendsyssel Ung. Håndbold Court 8 8 - 23 
150 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 13:15 HK Iceland 2  -  TSV Weserstrand Intschede Court 7 10 - 12 
134 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Nordnes IL  -  Sierslev Håndbold Klub Court 11 11 - 10 
133 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Club Italiano Handball  -  SHV Oschatz Court 10 18 - 8 
132 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:40 Askøy Håndballklubb 3  -  Lyngby HK Court 9 12 - 21 
129 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 12:40 Sportsklubben Træff 2  -  HBC Kingersheim 2 Court 6 10 - 17 
170 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Lif Lindesberg  -  India HHC Court 5 5 - 0 
126 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 Sportsklubben Træff 1  -  HK Herulf Moss 2 Court 3 8 - 14 
115 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 12:05 E.C. Pinheiros  -  EHU Aalborg Court 10 8 - 11 
59 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 10:20 HC EEKLO  -  Hjallerup IF 2 Court 6 5 - 19 
140 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 13:15 HSG Siebengebirge 2  -  Eguilles Club Omnisports Court 1 20 - 18 
280 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 19:05 SANTA CRUZ  -  TVE Sehnde e.V. Court 11 16 - 11 
175 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 14:25 Hjallerup IF  -  HBC Dambach-la-Ville Court 8 10 - 14 
81 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Hjallerup IF 1  -  Dronninglund IF 1 Court 15 9 - 6 
41 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:45 Lyngby HK  -  Hjallerup IF 2 Court 15 6 - 9 
23 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 09:10 Dronninglund IF 2  -  Hjallerup IF 1 Court 15 4 - 3 
8 G10 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 Dronninglund IF 1  -  Vágs Bôltfelag Court 15 6 - 8 
82 G12 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 ESBF  -  Nordbygda Håndball Court 1 5 - 17 
57 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 10:20 Dronninglund IF 1  -  HandballSchool Brabant 2 Court 4 18 - 10 
58 B14 Group 5 Tue 11/07/2017 10:20 SC Bottrop e.V.  -  Vadmyra/Kjøkkelvik Court 5 10 - 18 
130 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:40 SANTA CRUZ  -  Hjallerup IF Court 7 7 - 14 
131 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:40 Union Sport Lédonienne  -  SC Bottrop e.V. Court 8 15 - 8 
116 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 HBC Kingersheim  -  Sotra Sportsklubb Court 11 7 - 8 
114 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 12:05 HandballSchool Brabant 3  -  Kjøkkelvik Idrettslag 2 Court 9 8 - 6 
113 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:05 Union Sport Lédonienne 2  -  BRH Court 8 7 - 10 
112 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 12:05 HandballSchool Brabant 1  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 7 11 - 15 
101 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Colegio St Americo  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Court 11 7 - 9 
45 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:45 Sierslev Håndbold Klub  -  Thouare Handball Club 3 Court 8 9 - 14 
46 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 TSV Weserstrand Intschede  -  Askøy Håndballklubb 1 Court 9 5 - 13 
47 G16 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 Vendsyssel Ung. Håndbold  -  Union Pays d Aix Bouc 1 Court 10 14 - 12 
48 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 09:45 HV Hellas  -  Stranda Idrottslag Court 11 10 - 13 
67 G16 Groupe 8 Tue 11/07/2017 10:20 Visse IF  -  Union Pays d Aix Bouc 2 Court 7 24 - 6 
174 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 14:25 DJK Oespel-Kley 2  -  HandballSchool Brabant Court 7 15 - 10 
171 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Borsholm-Skibstrup IF  -  Molde HK 2 Court 6 14 - 22 
109 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Nordbygda Håndball 2  -  HV Hellas Court 4 14 - 10 
69 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 10:20 Vágs Bôltfelag  -  HK Iceland 1 Court 9 4 - 17 
100 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 HandballSchool Brabant 2  -  Tertnes Idrottslag 1 Court 10 12 - 5 
68 G16 Groupe 9 Tue 11/07/2017 10:20 PSV Recklinghausen  -  Askøy Håndballklubb 2 Court 8 17 - 11 
44 G16 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:45 SHV Oschatz  -  Nordnes IL Court 7 14 - 11 
33 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 SC Bottrop e.V.  -  Askøy Håndballklubb 3 Court 10 6 - 6 
34 G16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 Lyngby HK  -  Thouare Handball Club 2 Court 11 27 - 2 
32 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag 2  -  SANTA CRUZ Court 9 10 - 8 
105 B10 Group 1 Tue 11/07/2017 12:05 Lyngby HK  -  Sierslev Håndbold Klub Court 15 12 - 1 
55 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 10:20 HandballSchool Brabant 1  -  Hercules/Allfitsports Court 2 13 - 21 
195 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 15:00 Dronninglund IF 2  -  Nordbygda Håndball 1 Court 4 5 - 16 
128 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 12:40 TSG 1861 Taucha e.V.  -  Kjøkkelvik Idrettslag Court 5 9 - 22 
127 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 12:40 SHV Oschatz  -  HBC Kingersheim 1 Court 4 14 - 11 
17 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 BRH  -  ESBF 2 Court 9 5 - 16 
18 G16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 BTB Aachen  -  Union Sport Lédonienne 2 Court 10 17 - 5 
56 B14 Group 4 Tue 11/07/2017 10:20 PSV Recklinghausen  -  Nordbygda Håndball Court 3 22 - 18 
54 B14 Group 3 Tue 11/07/2017 10:20 DJK Oespel-Kley  -  Knarvik/Salhus 2 Court 1 19 - 13 
40 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 09:45 HSG Siebengebirge 1  -  Hjallerup IF 1 Court 6 14 - 8 
39 B14 Group 2 Tue 11/07/2017 09:45 Handball Pays Rochois  -  Knarvik/Salhus 1 Court 5 6 - 20 
38 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 09:45 E.C. Pinheiros 1  -  Dronninglund IF 2 Court 4 19 - 11 
37 B14 Group 1 Tue 11/07/2017 09:45 Eguilles Club Omnisports  -  TVE Sehnde e.V. Court 3 18 - 4 
176 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 14:25 Union Pays d Aix Bouc  -  HV Hellas Court 9 5 - 20 
164 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Herlev/Hjorten HB  -  JSG Loxstedt / Bexhövede Court 11 25 - 12 
163 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 13:50 Handball Pays Rochois  -  Visse IF Court 10 2 - 24 
103 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  Alberta Team Handball Hall 1 23 - 10 
104 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley  -  HV Hellas Hall 2 8 - 16 
110 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 12:05 Hjallerup IF  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 5 10 - 8 
111 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:05 HK Herulf Moss 1  -  Molde HK 1 Court 6 9 - 15 
125 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 12:40 SC Bottrop e.V. 2  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 2 6 - 6 
99 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 HSG Siebengebirge  -  Handball Pays Rochois Court 6 8 - 4 
87 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 Dronninglund IF 1  -  Union Sport Lédonienne Court 6 11 - 7 
97 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley 2  -  ESBF 2 Court 4 4 - 15 
98 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 11:30 Nordbygda Håndball 1  -  Vágs Bôltfelag Court 5 23 - 0 
43 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 HBC Kingersheim 2  -  Visse IF Court 2 12 - 4 
85 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 Molde HK 2  -  Lif Lindesberg Court 4 17 - 9 
86 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley 1  -  ESBF 1 Court 5 18 - 15 
42 G14 Groupe 7 Tue 11/07/2017 09:45 Kjøkkelvik Idrettslag  -  Sportsklubben Træff 2 Court 1 9 - 8 
29 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag  -  SHV Oschatz Court 6 15 - 8 
27 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 Nordnes IL  -  SC Bottrop e.V. 2 Court 4 22 - 4 
28 G14 Groupe 6 Tue 11/07/2017 09:10 HBC Kingersheim 1  -  Team Vadum-Aabybro Court 5 2 - 15 
26 G14 Groupe 5 Tue 11/07/2017 09:10 HBC Dambach-la-Ville 2  -  Lyngby HK Court 3 3 - 17 
13 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 Handball Pays Rochois  -  Dronninglund IF 2 Court 5 6 - 9 
14 G14 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros 2  -  HSG Siebengebirge Court 6 7 - 8 
24 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 HBC Dambach-la-Ville 1  -  SC Bottrop e.V. 1 Court 1 10 - 8 
25 G14 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 Bjarg IL  -  Hjallerup IF Court 2 10 - 10 
12 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 E.C. Pinheiros 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 4 9 - 7 
11 G14 Groupe 2 Tue 11/07/2017 08:35 ESBF 2  -  Nannestad IL Court 3 7 - 21 
10 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 India HHC  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 2 0 - 5 
31 G16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 09:10 Hjallerup IF  -  Thouare Handball Club 1 Court 8 19 - 4 
19 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 08:35 EHU Aalborg  -  Mathopen Idrettslag Court 11 12 - 5 
30 G16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 09:10 DJK Oespel-Kley  -  E.C. Pinheiros Court 7 8 - 17 
16 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 HK Rygge  -  Colegio St Americo Court 8 10 - 2 
15 G16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  ESBF 1 Court 7 2 - 13 
161 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Alberta Team Handball  -  Sunnydale Court 8 29 - 8 
162 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:50 Dronninglund IF  -  BTB Aachen Court 9 15 - 14 
90 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 11:30 SANTA CRUZ  -  Sierslev Håndbold Klub Court 9 15 - 2 
89 B16 Groupe 5 Tue 11/07/2017 11:30 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  TVE Sehnde e.V. Court 8 19 - 9 
88 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 11:30 HEBS 2  -  Lyngby HK Court 7 15 - 10 
75 B16 Groupe 4 Tue 11/07/2017 10:55 HSG Baunatal  -  SC Bottrop e.V. Court 11 3 - 14 
71 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 JSG Loxstedt / Bexhövede  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 7 15 - 18 
72 B16 Groupe 2 Tue 11/07/2017 10:55 E.C. Pinheiros  -  Herlev/Hjorten HB Court 8 14 - 14 
73 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 10:55 HBC Dambach-la-Ville  -  HEBS 1 Court 9 10 - 21 
74 B16 Groupe 3 Tue 11/07/2017 10:55 PSV Recklinghausen  -  Hjallerup IF Court 10 13 - 9 
61 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 HC EEKLO  -  Dronninglund IF Court 11 8 - 17 
60 B16 Groupe 1 Tue 11/07/2017 10:20 BTB Aachen  -  HSG Siebengebirge Court 10 14 - 21 
9 G14 Groupe 1 Tue 11/07/2017 08:35 ESBF 1  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 1 22 - 9 
35 G19 Groupe 4 Tue 11/07/2017 16:10 TVE Sehnde e.V.  -  Hjallerup IF Hall 2 8 - 20 
138 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 12:40 HV Hellas  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 2 7 - 14 
155 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 13:15 Dronninglund IF  -  DJK Oespel-Kley Hall 1 15 - 5 
189 GAS Groupe 1 Tue 11/07/2017 14:25 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  Dronninglund IF Hall 2 17 - 14 
333 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 10:20 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF 2 Court 15 10 - 6 
350 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 10:55 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 1 Court 15 9 - 9 
367 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 16:10 Sierslev Håndbold Klub  -  Hjallerup IF Court 15 2 - 14 
228 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 IK Skovbakken  -  TVE Sehnde e.V. Hall 1 23 - 13 
320 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:45 HEBS  -  Nibe HK Hall 1 10 - 17 
371 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 Hjallerup IF  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2 Hall 2 10 - 9 
389 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:10 Dronninglund IF  -  IK Skovbakken Hall 2 11 - 18 
390 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:05 Asaa BK Håndbold  -  Nøvling IF Hall 2 14 - 16 
407 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1  -  HEBS Hall 1 9 - 11 
521 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:55 Dronninglund IF 1  -  Dronninglund IF 2 Court 15 4 - 9 
408 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 Hjallerup IF 1  -  Lyngby HK Court 15 9 - 6 
431 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:15 Vágs Bôltfelag  -  Hjallerup IF 2 Court 15 8 - 14 
442 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Apeejay School  -  Dronninglund IF 1 Court 15 9 - 2 
306 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:10 Sierslev Håndbold Klub  -  HBC Dambach-la-Ville Court 3 10 - 10 
321 G12 Groupe 3 Wed 12/07/2017 09:45 DJK Oespel-Kley  -  Sæby HK Court 1 10 - 13 
322 G12 Groupe 3 Wed 12/07/2017 09:45 Dronninglund IF 3  -  Vágs Bôltfelag Court 2 2 - 10 
356 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 Dronninglund IF 2  -  Nordbygda Håndball Court 3 6 - 9 
372 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 Lyngby HK 1  -  Hjallerup IF Court 1 11 - 6 
373 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 Dronninglund IF 1  -  Nordnes IL Court 2 4 - 10 
374 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 Lyngby HK 2  -  Sierslev Håndbold Klub Court 3 12 - 6 
457 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 ESBF  -  Dronninglund IF 2 Court 1 14 - 11 
458 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball  -  Lyngby HK 1 Court 2 10 - 17 
459 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 14:25 HBC Dambach-la-Ville  -  Dronninglund IF 1 Court 3 14 - 7 
482 G12 Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:00 Nordnes IL  -  Lyngby HK 2 Court 1 6 - 12 
1140 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:45 TVE Sehnde e.V.  -  Nordnes IL Court 12 6 - 9 
1141 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:45 Hjallerup IF  -  Handball Pays Rochois Court 13 16 - 10 
1142 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 11:30 Union Pays d Aix Bouc  -  TVE Sehnde e.V. Court 13 16 - 9 
1143 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 11:30 Nordnes IL  -  Hjallerup IF Court 14 10 - 21 
541 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:05 Vágs Bôltfelag  -  Dronninglund IF 1 Court 15 10 - 12 
492 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 Lyngby HK  -  Vágs Bôltfelag Court 15 8 - 4 
505 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:20 Apeejay School  -  Hjallerup IF 1 Court 15 15 - 2 
303 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:10 Dronninglund IF 1  -  Lyngby HK Court 15 2 - 8 
1090 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 Sunnydale  -  Hjallerup IF 1 Hall 2 7 - 33 
1089 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 09:10 PSV Recklinghausen  -  Sunnydale Court 12 5 - 0 
1087 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:15 Sunnydale  -  Alberta Team Handball Court 14 5 - 26 
1135 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:05 Alberta Team Handball  -  PSV Recklinghausen Court 12 11 - 16 
1134 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 DA-Jia High School  -  HBC Kingersheim Hall 1 12 - 10 
1132 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 HBC Kingersheim  -  Alberta Team Handball Court 13 10 - 14 
1133 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 PSV Recklinghausen  -  Dronninglund IF 1 Hall 2 11 - 14 
316 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 09:45 Dronninglund IF 1  -  Sierslev Håndbold Klub Court 15 19 - 0 
282 B10 Group 1 Wed 12/07/2017 08:35 Dronninglund IF 2  -  Lyngby HK Court 15 2 - 5 
1131 G19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Dronninglund IF 1  -  DA-Jia High School Court 13 13 - 13 
1114 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 Asaa BK Håndbold  -  Dronninglund IF 2 Court 12 8 - 7 
1115 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 BRH  -  Askøy Håndballklubb Court 13 6 - 17 
1122 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:10 E.C. Pinheiros  -  Handball School Brabant Court 13 14 - 9 
1123 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:10 Nannestad IL  -  HBC Dambach-la-Ville Court 14 19 - 13 
1124 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:55 LE Handball G16  -  E.C. Pinheiros Court 14 8 - 18 
536 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 17:20 HK Herulf Moss 2  -  HBC Kingersheim 1 Court 1 18 - 5 
537 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:20 Molde HK 2  -  India HHC Court 4 5 - 0 
538 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 17:20 Dronninglund IF 1  -  E.C. Pinheiros 1 Court 5 10 - 10 
539 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:20 Nordbygda Håndball 1  -  E.C. Pinheiros 2 Court 6 21 - 5 
542 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:55 Nordbygda Håndball 2  -  Bjarg IL Court 1 15 - 10 
298 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley  -  Alberta Team Handball Hall 1 8 - 16 
315 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Dronninglund IF  -  HV Hellas Hall 2 16 - 13 
332 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 2 4 - 13 
348 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 Dronninglund IF  -  Alberta Team Handball Hall 2 16 - 9 
349 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 HV Hellas  -  SCB Hall 1 14 - 11 
383 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Dronninglund IF  -  SCB Hall 1 16 - 9 
455 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:35 Nøvling IF  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1 Hall 2 23 - 20 
481 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Hjallerup IF 1  -  Hjallerup IF 2 Court 15 0 - 0 
1119 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 Handball School Brabant  -  HBC Dambach-la-Ville Court 12 18 - 13 
1118 G19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 Nannestad IL  -  LE Handball G16 Court 13 19 - 16 
297 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 SCB  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 1 11 - 16 
470 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 15:00 Borsholm-Skibstrup IF  -  Sierslev Håndbold Klub Court 3 1 - 14 
1109 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 BRH  -  Union Sport Lédonienne Court 14 8 - 18 
1110 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Dronninglund IF 2  -  Askøy Håndballklubb Court 12 5 - 14 
454 BAS Groupe 2 Wed 12/07/2017 14:25 Nibe HK  -  Asaa BK Håndbold Hall 2 16 - 15 
544 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 17:55 Sportsklubben Træff 1  -  Tertnes Idrottslag Court 3 9 - 8 
395 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 12:05 Askøy Håndballklubb 1  -  HK Iceland 2 Court 7 16 - 6 
396 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 12:05 HV Hellas  -  Union Pays d Aix Bouc 2 Court 8 21 - 1 
441 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  -  Dronninglund IF Hall 1 19 - 14 
440 BAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:00 TVE Sehnde e.V.  -  Hjallerup IF Hall 1 18 - 9 
543 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:55 HK Herulf Moss 1  -  Nordnes IL Court 2 9 - 9 
527 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 16:45 Team Vadum-Aabybro  -  SHV Oschatz Court 6 16 - 6 
523 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:45 SC Bottrop e.V. 1  -  Hjallerup IF Court 2 5 - 8 
524 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:45 HV Hellas  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 3 17 - 9 
525 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 16:45 Lyngby HK  -  SC Bottrop e.V. 2 Court 4 20 - 3 
526 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 16:45 Molde HK 1  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 5 21 - 5 
522 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  Handball Pays Rochois Court 1 7 - 6 
509 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  HSG Siebengebirge Court 6 9 - 7 
508 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 Union Sport Lédonienne  -  ESBF 2 Court 5 19 - 24 
507 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 Nannestad IL  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 4 11 - 0 
506 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:10 Lif Lindesberg  -  ESBF 1 Court 3 8 - 18 
494 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 15:35 Sportsklubben Træff 1  -  SHV Oschatz Court 4 20 - 8 
495 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 15:35 Team Vadum-Aabybro  -  HK Herulf Moss 2 Court 5 22 - 5 
496 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Borsholm-Skibstrup IF  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 6 11 - 11 
357 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley 1  -  Lif Lindesberg Court 4 16 - 7 
358 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:55 ESBF 1  -  India HHC Court 5 5 - 0 
456 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:00 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 2 Court 15 3 - 2 
449 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 ESBF 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 10 6 - 16 
450 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 3  -  E.C. Pinheiros Court 11 9 - 20 
463 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Mathopen Idrettslag  -  Kjøkkelvik Idrettslag 2 Court 7 15 - 3 
464 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 14:25 HBC Kingersheim  -  SANTA CRUZ Court 8 14 - 9 
465 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 14:25 Thouare Handball Club 1  -  Sotra Sportsklubb Court 9 5 - 13 
497 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 ESBF 1  -  Colegio St Americo Court 10 17 - 5 
498 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 Tertnes Idrottslag 1  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Court 11 16 - 9 
510 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 ESBF 2  -  Union Sport Lédonienne 2 Court 7 13 - 7 
511 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:10 Kjøkkelvik Idrettslag 1  -  BRH Court 8 22 - 0 
512 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:10 Mathopen Idrettslag  -  E.C. Pinheiros Court 9 6 - 10 
513 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 16:10 Kjøkkelvik Idrettslag 2  -  EHU Aalborg Court 10 6 - 9 
514 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:10 Thouare Handball Club 1  -  SANTA CRUZ Court 11 7 - 10 
528 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:45 Sotra Sportsklubb  -  Hjallerup IF Court 7 8 - 13 
545 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 2  -  HK Rygge Court 8 19 - 7 
546 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 1  -  BTB Aachen Court 9 10 - 14 
547 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 3  -  DJK Oespel-Kley Court 10 15 - 19 
548 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:55 HBC Kingersheim  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 11 20 - 16 
478 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 OSC Dortmund  -  HBC Dambach-la-Ville Court 12 13 - 8 
485 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:00 HK Herulf Moss 1  -  SC Bottrop e.V. 2 Court 6 23 - 6 
493 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:35 Lyngby HK  -  Molde HK 1 Court 3 17 - 12 
483 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 Nordbygda Håndball 2  -  Hjallerup IF Court 4 10 - 12 
484 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 SC Bottrop e.V. 1  -  HV Hellas Court 5 6 - 7 
444 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Borsholm-Skibstrup IF  -  Lif Lindesberg Court 5 15 - 15 
445 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 Dronninglund IF 1  -  DJK Oespel-Kley 2 Court 6 14 - 4 
461 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball 1  -  HSG Siebengebirge Court 5 16 - 1 
462 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 14:25 Dronninglund IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 6 10 - 5 
378 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 11:30 SC Bottrop e.V.  -  Thouare Handball Club 2 Court 7 5 - 7 
460 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 14:25 Nannestad IL  -  Union Sport Lédonienne Court 4 22 - 10 
443 G14 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Molde HK 2  -  DJK Oespel-Kley 1 Court 4 12 - 12 
413 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 12:40 Sportsklubben Træff 2  -  TSG 1861 Taucha e.V. Court 5 17 - 3 
486 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 15:35 TVE Sehnde e.V.  -  Hjallerup IF 2 Court 1 18 - 9 
419 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 13:15 Handball Pays Rochois  -  Hjallerup IF 1 Court 2 7 - 28 
420 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 1  -  E.C. Pinheiros 2 Court 3 11 - 16 
421 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 13:15 DJK Oespel-Kley  -  Hercules/Allfitsports Court 4 12 - 21 
422 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 13:15 Knarvik/Salhus 2  -  HBC Dambach-la-Ville 1 Court 5 15 - 24 
423 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 13:15 PSV Recklinghausen  -  HandballSchool Brabant 2 Court 6 20 - 18 
435 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 13:50 Nordbygda Håndball  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 1 10 - 5 
436 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 13:50 SC Bottrop e.V.  -  Hjallerup IF 2 Court 2 7 - 15 
437 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 13:50 Vadmyra/Kjøkkelvik  -  Union Sport Lédonienne Court 3 18 - 7 
412 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 12:40 Kjøkkelvik Idrettslag  -  Visse IF Court 4 9 - 8 
411 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 12:40 HBC Kingersheim 1  -  Tertnes Idrottslag Court 3 6 - 10 
392 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 12:05 Hjallerup IF  -  HV Hellas Court 4 7 - 2 
393 G14 Groupe 4 Wed 12/07/2017 12:05 HBC Dambach-la-Ville 1  -  Bjarg IL Court 5 10 - 10 
394 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 12:05 SC Bottrop e.V. 2  -  Molde HK 1 Court 6 5 - 27 
409 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 12:40 HBC Dambach-la-Ville 2  -  Nordnes IL Court 1 16 - 22 
410 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 12:40 SHV Oschatz  -  HK Herulf Moss 2 Court 2 12 - 20 
448 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 1  -  Union Sport Lédonienne 2 Court 9 14 - 8 
447 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 ESBF 1  -  Tertnes Idrottslag 1 Court 8 15 - 7 
446 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 2  -  Colegio St Americo Court 7 20 - 0 
399 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 12:05 Askøy Håndballklubb 2  -  Nordbygda Håndball Court 11 9 - 11 
398 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 12:05 PSV Recklinghausen  -  HK Iceland 1 Court 10 8 - 22 
1111 G19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Asaa BK Håndbold Hall 2 13 - 18 
377 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 11:30 Handball Pays Rochois  -  E.C. Pinheiros 2 Court 6 13 - 14 
376 G14 Groupe 3 Wed 12/07/2017 11:30 HSG Siebengebirge  -  Vágs Bôltfelag Court 5 10 - 3 
324 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 TSG 1861 Taucha e.V.  -  HBC Kingersheim 2 Court 4 5 - 15 
552 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 18:30 DJK Oespel-Kley 2  -  PSV Recklinghausen Court 9 13 - 12 
553 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 18:30 Union Pays d Aix Bouc  -  HEBS 2 Court 10 5 - 15 
554 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne  -  SANTA CRUZ Court 11 16 - 18 
551 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 18:30 Handball Pays Rochois  -  E.C. Pinheiros Court 8 5 - 28 
534 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:20 HV Hellas  -  HSG Baunatal Court 10 17 - 11 
520 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:45 Visse IF  -  JSG Loxstedt / Bexhövede Court 11 24 - 8 
531 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:20 HEBS 1  -  Hjallerup IF Court 7 22 - 7 
532 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 17:20 HandballSchool Brabant  -  HBC Dambach-la-Ville Court 8 14 - 8 
533 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 17:20 SC Bottrop e.V.  -  Lyngby HK Court 9 17 - 11 
359 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:55 DJK Oespel-Kley 2  -  Union Sport Lédonienne Court 6 7 - 17 
397 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 12:05 Stranda Idrottslag  -  TVE Sehnde e.V. Court 9 14 - 5 
386 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 12:05 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 1 Court 3 13 - 5 
375 G14 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 ESBF 2  -  E.C. Pinheiros 1 Court 4 10 - 13 
291 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 08:35 Nordnes IL  -  Lyngby HK Court 6 13 - 17 
379 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 11:30 Askøy Håndballklubb 3  -  Union Sport Lédonienne Court 8 11 - 17 
323 G14 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 Visse IF  -  Sportsklubben Træff 2 Court 3 9 - 14 
307 G14 Groupe 5 Wed 12/07/2017 09:10 HBC Dambach-la-Ville 2  -  HK Herulf Moss 1 Court 4 4 - 22 
308 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag  -  Team Vadum-Aabybro Court 5 10 - 13 
309 G14 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 HBC Kingersheim 1  -  Sportsklubben Træff 1 Court 6 10 - 17 
380 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 11:30 SHV Oschatz  -  Thouare Handball Club 3 Court 9 10 - 11 
360 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:55 BRH  -  BTB Aachen Court 7 2 - 22 
364 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Tertnes Idrottslag 2 Court 11 15 - 7 
344 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:20 Union Sport Lédonienne 2  -  Kjøkkelvik Idrettslag 1 Court 11 9 - 22 
550 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 18:30 Alberta Team Handball  -  HC EEKLO Court 7 15 - 7 
540 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:55 Knarvik/Salhus  -  HSG Fuldatal/Wolfsanger Court 7 10 - 16 
491 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 TV Dahn  -  HEBS Hall 2 10 - 12 
480 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:00 IK Skovbakken  -  E.C. Pinheiros Court 14 9 - 13 
479 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 13:15 HK Rygge  -  Dronninglund IF Court 13 4 - 11 
477 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 HV Hellas  -  Asaa BK Håndbold Court 13 25 - 9 
439 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:05 OSC Dortmund  -  HK Rygge Court 13 13 - 15 
476 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 DJK Oespel-Kley  -  Handball Pays Rochois Hall 1 21 - 13 
438 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 11:30 TV Dahn  -  HBC Dambach-la-Ville Court 12 9 - 12 
430 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 15:35 DJK Oespel-Kley  -  HV Hellas Court 12 10 - 8 
388 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 12:40 HandballSchool Brabant  -  Union Sport Lédonienne Court 12 13 - 12 
429 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:05 IK Skovbakken  -  Handball Pays Rochois Hall 1 16 - 11 
387 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 Klokkerholm IF  -  SC Bottrop e.V. Hall 1 26 - 16 
370 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:05 TVE Sehnde e.V.  -  Union Pays d Aix Bouc Court 14 13 - 11 
342 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Colegio St Americo  -  Tertnes Idrottslag 1 Court 9 8 - 13 
325 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:45 Club Italiano Handball  -  Sierslev Håndbold Klub Court 7 21 - 7 
326 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc 1  -  Askøy Håndballklubb 1 Court 8 10 - 9 
340 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 10:20 HK Iceland 1  -  Askøy Håndballklubb 2 Court 7 17 - 7 
341 G16 Groupe 9 Wed 12/07/2017 10:20 Nordbygda Håndball  -  Vágs Bôltfelag Court 8 14 - 5 
549 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 18:30 HBC Dambach-la-Ville  -  Sierslev Håndbold Klub Court 1 11 - 14 
530 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 17:20 DJK Oespel-Kley  -  Borsholm-Skibstrup IF Court 3 5 - 0 wo 
529 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 17:20 Dronninglund IF 2  -  Hjallerup IF 1 Court 2 13 - 12 
504 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 16:10 Dronninglund IF 2  -  DJK Oespel-Kley Court 2 12 - 10 
503 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 16:10 HBC Dambach-la-Ville  -  Hjallerup IF 1 Court 1 5 - 18 
384 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 12:05 Borsholm-Skibstrup IF  -  HBC Dambach-la-Ville Court 1 1 - 15 
339 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville 2  -  Dronninglund IF 1 Court 6 8 - 19 
351 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 10:55 Hjallerup IF 2  -  Vadmyra/Kjøkkelvik Court 1 5 - 16 
355 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 09:45 HBC Dambach-la-Ville  -  HK Rygge Hall 2 22 - 13 
165 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:50 PSV Recklinghausen  -  Union Pays d Aix Bouc Court 14 13 - 14 
166 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 10:20 Hjallerup IF 1  -  Alberta Team Handball Court 14 16 - 16 
391 G10 Groupe 1 Wed 12/07/2017 11:30 Dronninglund IF 2  -  Apeejay School Court 15 2 - 8 
304 G12 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:10 Hjallerup IF  -  ESBF Court 1 19 - 4 
343 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  HK Rygge Court 10 12 - 12 
487 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 15:35 Vágs Bôltfelag  -  Lyngby HK Court 2 1 - 19 
469 B12 Group 1 Wed 12/07/2017 15:00 Hjallerup IF 1  -  DJK Oespel-Kley Court 2 23 - 13 
385 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 12:05 Hjallerup IF 2  -  Vágs Bôltfelag Court 2 12 - 5 
224 B12 Group 2 Wed 12/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag  -  Dronninglund IF 1 Court 16 3 - 12 
535 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 17:20 TVE Sehnde e.V.  -  Sierslev Håndbold Klub Court 11 12 - 15 
518 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 Sunnydale  -  BTB Aachen Court 9 12 - 23 
519 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 16:45 DJK Oespel-Kley 1  -  Herlev/Hjorten HB Court 10 13 - 21 
517 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 16:45 HSG Siebengebirge  -  Dronninglund IF Court 8 14 - 7 
490 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:35 TVE Sehnde e.V.  -  Knarvik/Salhus Court 9 25 - 10 
489 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 15:35 Union Sport Lédonienne  -  Sierslev Håndbold Klub Court 8 11 - 11 
368 B19 Groupe 2 Wed 12/07/2017 10:20 Dronninglund IF  -  HEBS Court 12 7 - 10 
354 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 10:20 Asaa BK Håndbold  -  E.C. Pinheiros Hall 1 9 - 14 
353 B19 Groupe 1 Wed 12/07/2017 09:45 Handball Pays Rochois  -  HV Hellas Court 14 12 - 17 
311 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:10 Hjallerup IF  -  HBC Kingersheim Court 8 17 - 8 
312 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 09:10 Thouare Handball Club 2  -  Askøy Håndballklubb 3 Court 9 1 - 15 
313 G16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Lyngby HK Court 10 14 - 12 
401 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 12:40 Eguilles Club Omnisports  -  Dronninglund IF 2 Court 6 11 - 7 
418 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.  -  HSG Siebengebirge 2 Court 1 12 - 16 
352 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne  -  HC EEKLO Court 2 22 - 10 
337 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 10:20 HBC Dambach-la-Ville 1  -  HandballSchool Brabant 1 Court 4 16 - 16 
338 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 10:20 HandballSchool Brabant 2  -  Nordbygda Håndball Court 5 12 - 21 
336 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 10:20 Hercules/Allfitsports  -  Knarvik/Salhus 2 Court 3 23 - 13 
335 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 10:20 E.C. Pinheiros 2  -  HSG Siebengebirge 1 Court 2 16 - 20 
334 B14 Group 2 Wed 12/07/2017 10:20 Hjallerup IF 1  -  Knarvik/Salhus 1 Court 1 16 - 13 
226 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 15:00 E.C. Pinheiros 1  -  Eguilles Club Omnisports Court 16 16 - 10 
283 B14 Group 3 Wed 12/07/2017 08:35 HandballSchool Brabant 1  -  DJK Oespel-Kley Court 1 20 - 11 
284 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 08:35 HandballSchool Brabant 2  -  HBC Dambach-la-Ville 2 Court 12 10 - 11 
285 B14 Group 4 Wed 12/07/2017 08:35 Dronninglund IF 1  -  PSV Recklinghausen Court 3 13 - 12 
488 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:35 SC Bottrop e.V.  -  HV Hellas Court 7 5 - 11 
475 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 15:00 Union Pays d Aix Bouc  -  Lyngby HK Court 11 9 - 17 
474 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 HEBS 1  -  HandballSchool Brabant Court 10 13 - 10 
452 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 Alberta Team Handball  -  Dronninglund IF Court 10 13 - 9 
453 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 14:25 HSG Siebengebirge  -  Sunnydale Court 11 5 - 0 
471 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:00 Handball Pays Rochois  -  Herlev/Hjorten HB Court 7 8 - 24 
472 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley 1  -  Visse IF Court 8 9 - 24 
473 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley 2  -  Hjallerup IF Court 9 14 - 10 
424 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 13:15 HBC Dambach-la-Ville  -  PSV Recklinghausen Court 7 15 - 12 
425 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 13:15 Lyngby HK  -  HV Hellas Court 8 6 - 13 
426 B16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 13:15 HSG Baunatal  -  HEBS 2 Court 9 11 - 16 
427 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 13:15 Sierslev Håndbold Klub  -  Knarvik/Salhus Court 10 13 - 7 
428 B16 Groupe 5 Wed 12/07/2017 13:15 HSG Fuldatal/Wolfsanger  -  SANTA CRUZ Court 11 17 - 15 
406 B16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 12:40 Hjallerup IF  -  HandballSchool Brabant Court 11 7 - 6 
405 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:40 JSG Loxstedt / Bexhövede  -  E.C. Pinheiros Court 10 12 - 25 
402 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 Dronninglund IF  -  Sunnydale Court 7 23 - 5 
403 B16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 12:40 BTB Aachen  -  HC EEKLO Court 8 19 - 10 
314 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 09:10 Thouare Handball Club 3  -  Nordnes IL Court 11 17 - 12 
310 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:10 Tertnes Idrottslag 2  -  Thouare Handball Club 1 Court 7 7 - 5 
296 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 EHU Aalborg  -  HandballSchool Brabant 3 Court 11 19 - 1 
295 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 08:35 DJK Oespel-Kley  -  Mathopen Idrettslag Court 10 6 - 13 
294 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 08:35 BRH  -  HandballSchool Brabant 1 Court 9 5 - 14 
318 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 09:45 HSG Siebengebirge 2  -  E.C. Pinheiros 1 Court 6 16 - 15 
286 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 15:35 Hjallerup IF 2  -  Union Sport Lédonienne Court 16 5 - 0 
287 B14 Group 5 Wed 12/07/2017 08:35 HC EEKLO  -  SC Bottrop e.V. Court 5 7 - 16 
317 B14 Group 1 Wed 12/07/2017 09:45 Dronninglund IF 2  -  TVE Sehnde e.V. Court 5 10 - 8 
292 G16 Groupe 1 Wed 12/07/2017 08:35 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  HandballSchool Brabant 2 Court 7 8 - 16 
293 G16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 08:35 BTB Aachen  -  ESBF 2 Court 8 7 - 5 
319 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne  -  Hjallerup IF 2 Hall 1 8 - 16 
22 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 16:10 Hjallerup IF 2  -  SC Bottrop e.V. Hall 1 22 - 12 
21 B19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 08:35 Klokkerholm IF  -  HandballSchool Brabant Court 14 19 - 13 
7 B19 Groupe 3 Wed 12/07/2017 15:00 TVE Sehnde e.V.  -  Alberta Team Handball Court 12 13 - 19 
404 B16 Groupe 2 Wed 12/07/2017 12:40 Herlev/Hjorten HB  -  Visse IF Court 9 10 - 12 
137 GAS Groupe 1 Wed 12/07/2017 13:50 Alberta Team Handball  -  SCB Hall 2 12 - 15 
36 G19 Groupe 4 Wed 12/07/2017 08:35 Handball Pays Rochois  -  Union Pays d Aix Bouc Court 13 10 - 13 
327 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 09:45 HK Iceland 2  -  Vendsyssel Ung. Håndbold Court 9 6 - 17 
328 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 09:45 Union Pays d Aix Bouc 2  -  Stranda Idrottslag Court 10 4 - 16 
329 G16 Groupe 8 Wed 12/07/2017 09:45 TVE Sehnde e.V.  -  Visse IF Court 11 5 - 18 
361 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 10:55 E.C. Pinheiros  -  Kjøkkelvik Idrettslag 2 Court 8 18 - 8 
362 G16 Groupe 3 Wed 12/07/2017 10:55 EHU Aalborg  -  DJK Oespel-Kley Court 9 21 - 4 
363 G16 Groupe 4 Wed 12/07/2017 10:55 SANTA CRUZ  -  Sotra Sportsklubb Court 10 8 - 7 
381 G16 Groupe 6 Wed 12/07/2017 11:30 Nordnes IL  -  Club Italiano Handball Court 10 8 - 34 
382 G16 Groupe 7 Wed 12/07/2017 11:30 TSV Weserstrand Intschede  -  Union Pays d Aix Bouc 1 Court 11 5 - 16 
816 B12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 18:30 Dronninglund IF 2   -  Lyngby HK  Court 2 14 - 12 
1094 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 16:45 OSC Dortmund   -  Sunnydale  Court 13 26 - 15 
1093 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 14:25 Union Pays d Aix Bouc   -  Sunnydale  Court 14 20 - 10 
555 B10 Group 1 Thur 13/07/2017 08:35 Sierslev Håndbold Klub  -  Lyngby HK Court 15 4 - 8 
572 B10 Group 1 Thur 13/07/2017 09:10 Dronninglund IF 1  -  Dronninglund IF 2 Court 15 10 - 9 
589 B10 Group 1 Thur 13/07/2017 09:45 Lyngby HK  -  Hjallerup IF Court 15 12 - 5 
606 B10 Group 1 Thur 13/07/2017 10:20 Dronninglund IF 2  -  Sierslev Håndbold Klub Court 15 5 - 3 
622 B10 Group 1 Thur 13/07/2017 10:55 Hjallerup IF  -  Dronninglund IF 1 Court 15 10 - 12 
624 B14 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 10:55 Union Sport Lédonienne   -  PSV Recklinghausen  Court 2 20 - 16 
1091 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 13:15 Union Sport Lédonienne   -  Sunnydale  Court 13 13 - 7 
809 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 17:20 Lyngby HK  -  Dronninglund IF 1 Court 15 6 - 7 
794 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 16:45 Apeejay School  -  Hjallerup IF 2 Court 15 14 - 4 
785 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 16:10 Hjallerup IF 1  -  Vágs Bôltfelag Court 15 14 - 8 
761 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 15:35 Dronninglund IF 1  -  Hjallerup IF 2 Court 15 4 - 9 
751 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 15:00 Vágs Bôltfelag  -  Dronninglund IF 2 Court 15 5 - 10 
731 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 14:25 Lyngby HK  -  Apeejay School Court 15 4 - 13 
716 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 13:50 Dronninglund IF 2  -  Hjallerup IF 2 Court 15 6 - 2 
695 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 13:15 Dronninglund IF 1  -  Hjallerup IF 1 Court 15 8 - 10 
677 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 12:40 Apeejay School  -  Vágs Bôltfelag Court 15 16 - 3 
663 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 12:05 Hjallerup IF 2  -  Lyngby HK Court 15 4 - 8 
644 G10 Groupe 1 Thur 13/07/2017 11:30 Hjallerup IF 1  -  Dronninglund IF 2 Court 15 7 - 6 
734 G14 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 14:25 Hjallerup IF   -  ESBF 1  Court 6 11 - 6 
595 G12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 09:45 Lyngby HK 1   -  DJK Oespel-Kley  Court 1 13 - 8 
596 G12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 09:45 Lyngby HK 2   -  HBC Dambach-la-Ville  Court 2 17 - 8 
597 G12 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 09:45 Sæby HK   -  Hjallerup IF  Court 3 12 - 11 
612 G12 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 10:20 Nordnes IL   -  Nordbygda Håndball  Court 1 13 - 10 
613 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 10:20 Sierslev Håndbold Klub   -  Vágs Bôltfelag  Court 2 0 - 5 
614 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 10:20 Dronninglund IF 1   -  ESBF  Court 3 9 - 9 
665 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 12:05 Dronninglund IF 2   -  Dronninglund IF 3  Court 2 10 - 1 
666 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 12:05 ESBF   -  Sierslev Håndbold Klub  Court 3 5 - 0 
678 G12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 12:40 HBC Dambach-la-Ville   -  Lyngby HK 1  Court 1 3 - 16 
679 G12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 12:40 DJK Oespel-Kley   -  Lyngby HK 2  Court 2 9 - 14 
696 G12 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 13:15 Nordbygda Håndball   -  Sæby HK  Court 1 9 - 12 
697 G12 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 13:15 Hjallerup IF   -  Nordnes IL  Court 2 10 - 6 
698 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 13:15 Dronninglund IF 3   -  Dronninglund IF 1  Court 3 1 - 10 
1092 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 17:55 Handball Pays Rochois   -  Sunnydale  Court 11 20 - 5 
1013 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 12:05 HBC Kingersheim 1   -  India HHC  Court 1 5 - 0 
1006 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 13:50 Vágs Bôltfelag   -  Borsholm-Skibstrup IF  Court 4 6 - 15 
1001 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 09:45 HBC Kingersheim 1   -  TSG 1861 Taucha e.V.  Court 5 7 - 17 
1171 G19 Playoff Groupe A2 Thur 13/07/2017 13:15 Dronninglund IF 1   -  Handball Pays Rochois  Court 14 16 - 7 
1161 G19 Playoff Groupe A1 Thur 13/07/2017 13:15 DA-Jia High School   -  Asaa BK Håndbold  Court 12 13 - 7 
1158 G19 Playoff Groupe A1 Thur 13/07/2017 10:20 Hjallerup IF   -  DA-Jia High School  Court 13 10 - 11 
981 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 09:45 Thouare Handball Club 2   -  Vágs Bôltfelag  Court 11 3 - 19 
988 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 13:50 HandballSchool Brabant 3   -  Askøy Håndballklubb 3  Court 10 8 - 6 
989 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 09:10 Union Sport Lédonienne 2   -  Tertnes Idrottslag 2  Court 10 10 - 12 
998 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 13:15 SANTA CRUZ   -  Tertnes Idrottslag 1  Court 7 8 - 15 
999 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 13:15 Kjøkkelvik Idrettslag 2   -  Thouare Handball Club 2  Court 8 6 - 3 
1004 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 10:20 Askøy Håndballklubb 2   -  HandballSchool Brabant 3  Court 7 8 - 8 
1005 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 11:30 Askøy Håndballklubb 3   -  Union Sport Lédonienne 2  Court 11 10 - 6 
1011 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 17:20 Vágs Bôltfelag   -  SANTA CRUZ  Court 8 12 - 9 
1012 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 14:25 Tertnes Idrottslag 1   -  Kjøkkelvik Idrettslag 2  Court 10 14 - 10 
919 B14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 12:05 DJK Oespel-Kley   -  Dronninglund IF 2  Court 4 9 - 10 
920 B14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 13:50 TVE Sehnde e.V.   -  Handball Pays Rochois  Court 3 19 - 12 
693 BAS PO-grp B Thur 13/07/2017 13:15 Dronninglund IF   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1  Hall 1 17 - 16 
815 B12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 18:30 TVE Sehnde e.V.   -  Hjallerup IF 1  Court 1 9 - 26 
776 B12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 16:10 Sierslev Håndbold Klub   -  Dronninglund IF 2  Court 2 11 - 10 
777 B12 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 16:10 Borsholm-Skibstrup IF   -  Dronninglund IF 1  Court 3 2 - 8 
792 B12 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag   -  DJK Oespel-Kley  Court 1 4 - 16 
804 B12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 17:20 Hjallerup IF 2   -  TVE Sehnde e.V.  Court 1 8 - 13 
805 B12 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 17:20 Hjallerup IF 1   -  Lyngby HK  Court 2 20 - 8 
806 B12 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 17:20 HBC Dambach-la-Ville   -  Borsholm-Skibstrup IF  Court 3 12 - 1 
759 B14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 15:35 HBC Dambach-la-Ville 2   -  Knarvik/Salhus 1  Court 4 10 - 19 
758 B14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 15:35 HandballSchool Brabant 2   -  HC EEKLO  Court 3 18 - 14 
753 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 15:00 Sierslev Håndbold Klub   -  Dronninglund IF 2  Court 2 0 - 5 
845 G14 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 09:45 Bjarg IL   -  HK Herulf Moss 2  Court 4 16 - 4 
844 G14 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 11:30 Kjøkkelvik Idrettslag   -  E.C. Pinheiros 1  Court 3 13 - 13 
843 G14 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 11:30 HK Herulf Moss 1   -  Nordnes IL  Court 2 7 - 7 
842 G14 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 11:30 Team Vadum-Aabybro   -  HV Hellas  Court 1 16 - 11 
814 G14 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 17:55 HBC Dambach-la-Ville 2   -  E.C. Pinheiros 2  Court 1 0 - 5 
812 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 17:50 Handball Pays Rochois   -  SC Bottrop e.V. 1  Court 6 5 - 0 
811 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 17:50 Visse IF   -  Union Sport Lédonienne  Court 5 10 - 15 
810 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 17:55 SC Bottrop e.V. 2   -  Lif Lindesberg  Court 4 4 - 7 
803 G14 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 17:15 DJK Oespel-Kley 2   -  HBC Dambach-la-Ville 1  Court 5 7 - 18 
797 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 16:45 India HHC   -  ESBF 2  Court 4 0 - 5 
796 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 16:45 Vágs Bôltfelag   -  TSG 1861 Taucha e.V.  Court 3 7 - 8 
980 G16 PO-grp B 5 Thur 13/07/2017 16:10 SANTA CRUZ   -  Kjøkkelvik Idrettslag 2  Court 7 12 - 10 
970 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 17:55 Tertnes Idrottslag 2   -  Askøy Håndballklubb 2  Court 9 13 - 9 
969 G16 PO-grp B 4 Thur 13/07/2017 17:55 HandballSchool Brabant 3   -  Union Sport Lédonienne 2  Court 10 15 - 12 
832 G16 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 15:35 Visse IF   -  Lyngby HK  Court 7 15 - 14 
831 G16 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 15:35 Club Italiano Handball   -  PSV Recklinghausen  Court 8 21 - 9 
830 G16 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 16:45 Askøy Håndballklubb 1   -  Sotra Sportsklubb  Court 7 7 - 5 
769 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 15:35 Nordnes IL   -  HandballSchool Brabant 1  Court 10 5 - 9 
770 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 15:35 BRH   -  SHV Oschatz  Court 11 1 - 18 
787 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 16:10 Colegio St Americo   -  DJK Oespel-Kley  Court 9 10 - 14 
800 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 16:45 HK Iceland 2   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa  Court 9 11 - 9 
829 G16 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 16:45 Union Sport Lédonienne   -  HV Hellas  Court 8 15 - 14 
657 B14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 12:05 HC EEKLO   -  Knarvik/Salhus 2  Court 5 4 - 14 
715 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 13:50 Asaa BK Håndbold   -  Nibe HK  Hall 2 10 - 11 
714 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 13:50 Nøvling IF   -  IK Skovbakken  Hall 1 16 - 23 
694 BAS PO-grp B Thur 13/07/2017 13:15 TVE Sehnde e.V.   -  HEBS  Hall 2 16 - 14 
795 G14 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 16:45 E.C. Pinheiros 2   -  SHV Oschatz  Court 2 14 - 14 
786 G14 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 16:10 HBC Dambach-la-Ville 1   -  HBC Dambach-la-Ville 2  Court 4 5 - 0 
790 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 16:40 SC Bottrop e.V. 1   -  SC Bottrop e.V. 2  Court 5 0 - 5 
768 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 15:35 Åstrup/Hammerlev-Grenaa   -  TVE Sehnde e.V.  Court 9 10 - 10 
757 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley   -  Union Pays d Aix Bouc 2  Court 7 16 - 10 
739 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 14:25 BRH   -  Colegio St Americo  Court 11 9 - 14 
687 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 12:40 Nordnes IL   -  HK Iceland 2  Court 10 9 - 11 
688 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 12:40 TVE Sehnde e.V.   -  HandballSchool Brabant 1  Court 11 4 - 21 
735 G16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 14:25 SC Bottrop e.V.   -  Thouare Handball Club 1  Court 7 5 - 10 
736 G16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 14:25 HK Rygge   -  Sierslev Håndbold Klub  Court 8 13 - 6 
737 G16 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 14:25 Åstrup/Hammerlev-Grenaa   -  Nordnes IL  Court 9 9 - 9 
791 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 16:40 Lif Lindesberg   -  Union Sport Lédonienne  Court 6 16 - 21 
655 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 19:40 Dronninglund IF  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 1 20 - 8 
634 BAS PO-grp B Thur 13/07/2017 10:55 TVE Sehnde e.V.   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 1  Hall 1 8 - 11 
661 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 12:05 IK Skovbakken   -  Asaa BK Håndbold  Hall 1 15 - 19 
662 BAS PO-grp B Thur 13/07/2017 12:05 HEBS   -  Dronninglund IF  Hall 2 18 - 11 
756 G14 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 15:00 Sportsklubben Træff 2   -  Dronninglund IF 1  Court 6 8 - 8 
569 G16 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 08:35 EHU Aalborg   -  BTB Aachen  Court 11 10 - 6 
584 G16 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 09:10 HK Iceland 1   -  HBC Kingersheim  Court 7 8 - 10 
585 G16 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 09:10 Hjallerup IF   -  E.C. Pinheiros  Court 8 10 - 7 
628 B14 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 10:55 HBC Dambach-la-Ville 1   -  Nordbygda Håndball  Court 6 18 - 10 
749 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 15:00 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2   -  IK Skovbakken  Hall 1 11 - 11 
717 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 13:50 Vágs Bôltfelag   -  Dronninglund IF 2  Court 1 9 - 13 
752 G12 PO-grp B Thur 13/07/2017 15:00 Dronninglund IF 1   -  Vágs Bôltfelag  Court 1 8 - 3 
765 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 15:35 Borsholm-Skibstrup IF   -  India HHC  Court 6 5 - 0 
764 G14 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 15:35 ESBF 2   -  HBC Kingersheim 1  Court 5 16 - 11 
763 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 15:35 Handball Pays Rochois   -  Visse IF  Court 2 9 - 13 
762 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 15:35 Union Sport Lédonienne   -  SC Bottrop e.V. 1  Court 1 5 - 0 wo 
755 G14 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 15:00 Lyngby HK   -  HSG Siebengebirge  Court 5 13 - 4 
685 G16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 12:40 Thouare Handball Club 1   -  Sierslev Håndbold Klub  Court 8 6 - 10 
684 G16 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 12:40 Union Pays d Aix Bouc 1   -  E.C. Pinheiros  Court 7 11 - 19 
672 G16 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 12:05 Hjallerup IF   -  ESBF 2  Court 11 15 - 5 
671 G16 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 12:05 HBC Kingersheim   -  BTB Aachen  Court 10 9 - 11 
670 G16 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 12:05 EHU Aalborg   -  HK Iceland 1  Court 9 20 - 10 
669 G16 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 12:05 Mathopen Idrettslag   -  HandballSchool Brabant 2  Court 8 11 - 9 
668 G16 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 12:05 Kjøkkelvik Idrettslag 1   -  Stranda Idrottslag  Court 7 11 - 12 
652 G16 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 17:20 Nordbygda Håndball   -  Thouare Handball Club 3  Court 9 13 - 13 
651 G16 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 11:30 ESBF 1   -  Vendsyssel Ung. Håndbold  Court 10 11 - 10 
617 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 10:20 DJK Oespel-Kley   -  BRH  Court 9 16 - 3 
616 G16 PO-grp B 3 Thur 13/07/2017 10:20 Union Pays d Aix Bouc 2   -  SHV Oschatz  Court 8 5 - 15 
601 G16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 09:45 HK Rygge   -  SC Bottrop e.V.  Court 10 16 - 3 
600 G16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 09:45 Sierslev Håndbold Klub   -  TSV Weserstrand Intschede  Court 9 14 - 9 
599 G16 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 09:45 PSV Recklinghausen   -  Visse IF  Court 8 10 - 9 
676 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 12:40 Hjallerup IF   -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2  Hall 2 10 - 13 
581 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 09:10 Nibe HK   -  Hjallerup IF  Hall 2 18 - 13 
754 G14 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 15:00 Sportsklubben Træff 1   -  Dronninglund IF 2  Court 4 15 - 6 
598 G16 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 09:45 Club Italiano Handball   -  Lyngby HK  Court 7 14 - 7 
588 G16 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 09:10 HV Hellas   -  Askøy Håndballklubb 1  Court 11 16 - 11 
587 G16 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 18:30 Union Sport Lédonienne   -  Sotra Sportsklubb  Court 9 15 - 4 
586 G16 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 09:10 ESBF 2   -  Union Pays d Aix Bouc 1  Court 9 14 - 9 
654 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 11:30 DJK Oespel-Kley  -  SCB Hall 1 9 - 10 
638 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 10:55 HV Hellas  -  Alberta Team Handball Hall 2 14 - 14 
621 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 09:45 DJK Oespel-Kley  -  Dronninglund IF Hall 1 4 - 13 
605 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 09:45 Åstrup/Hammerlev-Grenaa  -  HV Hellas Hall 2 14 - 10 
570 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 08:35 Alberta Team Handball  -  Åstrup/Hammerlev-Grenaa Hall 1 17 - 17 
571 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 08:35 HV Hellas  -  DJK Oespel-Kley Hall 2 15 - 5 
604 GAS Groupe 1 Thur 13/07/2017 12:40 SCB  -  Alberta Team Handball Hall 1 14 - 12 
718 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 13:50 SC Bottrop e.V. 2   -  Handball Pays Rochois  Court 2 12 - 7 
719 G14 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 13:50 Molde HK 2   -  Nannestad IL  Court 5 16 - 23 
720 G14 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 13:50 Molde HK 1   -  Nordbygda Håndball 2  Court 6 17 - 19 
732 G14 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 14:25 Nordbygda Håndball 1   -  HBC Kingersheim 2  Court 4 15 - 10 
699 G14 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 13:15 Kjøkkelvik Idrettslag   -  HK Herulf Moss 2  Court 4 17 - 11 
700 G14 PO-grp A 6 Thur 13/07/2017 13:15 E.C. Pinheiros 1   -  Bjarg IL  Court 5 11 - 10 
701 G14 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 13:15 Visse IF   -  Lif Lindesberg  Court 6 10 - 10 
683 G14 PO-grp A 5 Thur 13/07/2017 12:40 HV Hellas   -  HK Herulf Moss 1  Court 6 12 - 12 
813 B19 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 18:30 E.C. Pinheiros   -  Hjallerup IF 1  Hall 1 18 - 9 
808 B19 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 17:20 HEBS   -  Alberta Team Handball  Hall 1 10 - 14 
750 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 20:15 Nibe HK   -  Nøvling IF  Hall 1 18 - 12 
580 BAS PO-grp A Thur 13/07/2017 09:10 Åstrup/Hammerlev-Grenaa 2   -  Nøvling IF  Hall 1 21 - 10 
681 G14 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 12:40 HSG Siebengebirge   -  Sportsklubben Træff 2  Court 4 7 - 11 
680 G14 PO-grp A 4 Thur 13/07/2017 12:40 Lyngby HK   -  Dronninglund IF 1  Court 3 15 - 8 
667 G14 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 12:05 ESBF 1   -  Sportsklubben Træff 1  Court 6 15 - 8 
650 G14 PO-grp A 3 Thur 13/07/2017 11:30 Hjallerup IF   -  Dronninglund IF 2  Court 6 10 - 3 
649 G14 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 11:30 HBC Kingersheim 2   -  Tertnes Idrottslag  Court 5 16 - 12 
648 G14 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 11:30 Nordbygda Håndball 1   -  DJK Oespel-Kley 1  Court 4 11 - 9 
1101 G19 Playoff Groupe B1 Thur 13/07/2017 15:00 LE Handball G16   -  HBC Kingersheim  Court 12 10 - 14 
1104 G19 Playoff Groupe B2 Thur 13/07/2017 16:10 BRH   -  Dronninglund IF 2  Court 13 10 - 7 
1105 G19 Playoff Groupe B2 Thur 13/07/2017 10:20 Nordnes IL   -  Dronninglund IF 2  Court 14 5 - 10 
793 B19 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 16:10 HandballSchool Brabant   -  HV Hellas  Hall 1 16 - 25 
784 B19 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 15:00 DJK Oespel-Kley   -  Hjallerup IF 2  Hall 2 14 - 16 
783 B19 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 15:35 E.C. Pinheiros   -  Klokkerholm IF  Court 13 16 - 11 
782 B19 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 16:10 HBC Dambach-la-Ville   -  Hjallerup IF 1  Court 12 5 - 21 
760 B19 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 15:35 HK Rygge   -  PSV Recklinghausen  Hall 2 13 - 14 
748 B19 PO-grp B 2 Thur 13/07/2017 10:55 Asaa BK Håndbold   -  SC Bottrop e.V.  Court 13 17 - 14 
747 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 15:00 IK Skovbakken   -  Handball Pays Rochois  Court 13 19 - 14 
746 B19 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 15:35 OSC Dortmund   -  Union Pays d Aix Bouc  Court 12 16 - 9 
583 G14 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 09:10 Nannestad IL   -  Molde HK 1  Court 6 14 - 14 
582 G14 PO-grp A 1 Thur 13/07/2017 09:10 Molde HK 2   -  Nordbygda Håndball 2  Court 5 12 - 15 
686 G16 PO-grp B 1 Thur 13/07/2017 12:40 TSV Weserstrand Intschede   -  HK Rygge  Court 9 8 - 12 
733 G14 PO-grp A 2 Thur 13/07/2017 14:25 Tertnes Idrottslag   -  DJK Oespel-Kley 1  Court 5 12 - 12