KDFF Euro-City Cup

27 till 28 Jan

Matcher Sön 2018-01-28

Matcher
Matchnr Klass Grupp Datum Tid Lag plan Resultat
117 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 09:00 Höganäs BK 1  -  Fortuna FF Svart A-hallen X - X 
118 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 09:00 Strövelstorps GIF Blå  -  Vikens IK 1 Läktarhallen X - X 
119 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 09:15 Höganäs BK 3  -  Vikens IK 2 A-hallen X - X 
120 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 09:15 Svalövs BK  -  Fortuna FF Röd Läktarhallen X - X 
121 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 09:30 Höganäs BK 2  -  Strövelstorps GIF Vit A-hallen X - X 
122 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 09:30 Helsingborgs FF  -  Stattena IF Läktarhallen X - X 
123 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 09:45 Munka-Ljungby IF  -  Höganäs BK 1 Läktarhallen X - X 
124 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 09:45 Fortuna FF Svart  -  Strövelstorps GIF Blå A-hallen X - X 
125 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 10:00 Glumslövs FF  -  Höganäs BK 3 Läktarhallen X - X 
126 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 10:00 Vikens IK 2  -  Svalövs BK A-hallen X - X 
127 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 10:15 Klågerups GoIF  -  Höganäs BK 2 Läktarhallen X - X 
128 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 10:15 Strövelstorps GIF Vit  -  Helsingborgs FF A-hallen X - X 
129 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 10:30 Vikens IK 1  -  Munka-Ljungby IF Läktarhallen X - X 
130 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 10:30 Strövelstorps GIF Blå  -  Höganäs BK 1 A-hallen X - X 
131 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 10:45 Fortuna FF Röd  -  Glumslövs FF Läktarhallen X - X 
132 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 10:45 Svalövs BK  -  Höganäs BK 3 A-hallen X - X 
133 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 11:00 Fortuna FF Röd  -  Hittarps IK Läktarhallen 1 - 0 
134 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 11:00 Blentarps BK/Veberöds AIF  -  Kullabygdens DFF 03 A-hallen 1 - 0 
135 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 11:15 Vikens IK  -  Stattena IF Blå Läktarhallen 0 - 1 
136 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 11:15 Fortuna FF Svart  -  Kullabygdens DFF Svart A-hallen 0 - 2 
137 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 11:30 FC Hessleholm  -  Fortuna FF Vit Läktarhallen 1 - 1 
138 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 11:30 Dösjöbro IF  -  Kullabygdens DFF Vit A-hallen 1 - 0 
139 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 11:45 Stattena IF  -  Klågerups GoIF Läktarhallen X - X 
140 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 11:45 Helsingborgs FF  -  Höganäs BK 2 A-hallen X - X 
141 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 12:00 Vikens IK 1  -  Fortuna FF Svart Läktarhallen X - X 
142 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 12:00 Munka-Ljungby IF  -  Strövelstorps GIF Blå A-hallen X - X 
143 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 12:15 Fortuna FF Röd  -  Vikens IK 2 Läktarhallen X - X 
144 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 12:15 Glumslövs FF  -  Svalövs BK A-hallen X - X 
145 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 12:30 Borgeby FK  -  Fortuna FF Röd A-hallen 0 - 0 
146 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 12:30 Hittarps IK  -  Blentarps BK/Veberöds AIF Läktarhallen 0 - 1 
147 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 12:45 DFK Borgeby  -  Vikens IK A-hallen 1 - 0 
148 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 12:45 Stattena IF Blå  -  Fortuna FF Svart Läktarhallen 1 - 0 
149 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 13:00 Stattena IF Vit  -  FC Hessleholm A-hallen 0 - 3 
150 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 13:00 Fortuna FF Vit  -  Dösjöbro IF Läktarhallen 0 - 1 
151 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 13:15 Stattena IF  -  Strövelstorps GIF Vit Läktarhallen X - X 
152 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 13:15 Klågerups GoIF  -  Helsingborgs FF A-hallen X - X 
153 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 13:30 Höganäs BK 1  -  Vikens IK 1 Läktarhallen X - X 
154 F06 Grupp 1 Sön 2018-01-28 13:30 Fortuna FF Svart  -  Munka-Ljungby IF A-hallen X - X 
155 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 13:45 Höganäs BK 3  -  Fortuna FF Röd Läktarhallen X - X 
156 F06 Grupp 2 Sön 2018-01-28 13:45 Vikens IK 2  -  Glumslövs FF A-hallen X - X 
157 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 14:00 Höganäs BK 2  -  Stattena IF Läktarhallen X - X 
158 F06 Grupp 3 Sön 2018-01-28 14:00 Strövelstorps GIF Vit  -  Klågerups GoIF A-hallen X - X 
159 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 14:15 Kullabygdens DFF 03  -  Borgeby FK Läktarhallen 0 - 1 
160 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 14:15 Blentarps BK/Veberöds AIF  -  Fortuna FF Röd A-hallen 1 - 0 
161 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 14:30 Kullabygdens DFF Svart  -  DFK Borgeby Läktarhallen 0 - 1 
162 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 14:30 Fortuna FF Svart  -  Vikens IK A-hallen 0 - 1 
163 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 14:45 Kullabygdens DFF Vit  -  Stattena IF Vit Läktarhallen 5 - 0 
164 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 14:45 Dösjöbro IF  -  FC Hessleholm A-hallen 1 - 0 
165 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 15:00 Kullabygdens DFF 03  -  Hittarps IK A-hallen 0 - 1 
166 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 15:00 Borgeby FK  -  Blentarps BK/Veberöds AIF Läktarhallen 0 - 2 
167 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 15:15 Kullabygdens DFF Svart  -  Stattena IF Blå A-hallen 1 - 1 
168 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 15:15 DFK Borgeby  -  Fortuna FF Svart Läktarhallen 1 - 0 
169 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 15:30 Kullabygdens DFF Vit  -  Fortuna FF Vit A-hallen 0 - 0 
170 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 15:30 Stattena IF Vit  -  Dösjöbro IF Läktarhallen 0 - 3 
171 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 15:45 Fortuna FF Röd  -  Kullabygdens DFF 03 Läktarhallen 0 - 4 
172 F02 Grupp 1 Sön 2018-01-28 15:45 Hittarps IK  -  Borgeby FK A-hallen 0 - 0 
173 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 16:00 Vikens IK  -  Kullabygdens DFF Svart Läktarhallen 0 - 2 
174 F02 Grupp 2 Sön 2018-01-28 16:00 Stattena IF Blå  -  DFK Borgeby A-hallen 0 - 2 
175 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 16:15 FC Hessleholm  -  Kullabygdens DFF Vit Läktarhallen 0 - 0 
176 F02 Grupp 3 Sön 2018-01-28 16:15 Fortuna FF Vit  -  Stattena IF Vit A-hallen 3 - 0 
177 F02 A-8-dels:02 Sön 2018-01-28 16:45 Kullabygdens DFF Svart   -  FC Hessleholm  Läktarhallen 0 - 2 
178 F02 A-8-dels:04 Sön 2018-01-28 16:45 Fortuna FF Röd   -  Kullabygdens DFF Vit  A-hallen 1 - 3 es 
179 F02 A-8-dels:06 Sön 2018-01-28 17:00 Hittarps IK   -  Stattena IF Blå  Läktarhallen 3 - 2 es 
180 F02 A-8-dels:08 Sön 2018-01-28 17:00 Fortuna FF Vit   -  Vikens IK  A-hallen 4 - 3 es 
181 F02 A-kvartsfinal:01 Sön 2018-01-28 17:15 Blentarps BK/Veberöds AIF   -  FC Hessleholm  Läktarhallen 2 - 3 es 
182 F02 A-kvartsfinal:02 Sön 2018-01-28 17:15 DFK Borgeby   -  Kullabygdens DFF Vit  A-hallen 2 - 3 es 
183 F02 A-kvartsfinal:03 Sön 2018-01-28 17:30 Dösjöbro IF   -  Hittarps IK  Läktarhallen 3 - 2 es 
184 F02 A-kvartsfinal:04 Sön 2018-01-28 17:30 Borgeby FK   -  Fortuna FF Vit  A-hallen 2 - 0 es 
185 F02 A-semifinal:01 Sön 2018-01-28 17:45 FC Hessleholm   -  Kullabygdens DFF Vit  Läktarhallen 2 - 0 
186 F02 A-semifinal:02 Sön 2018-01-28 18:00 Dösjöbro IF   -  Borgeby FK  Läktarhallen 1 - 2 es 
187 F02 A-3.e pris Sön 2018-01-28 18:15 Kullabygdens DFF Vit   -  Dösjöbro IF  Läktarhallen 0 - 4 
188 F02 A-final Sön 2018-01-28 18:30 FC Hessleholm   -  Borgeby FK  Läktarhallen 2 - 3 es